Onet: Sasin i Bielan mówili nieprawdę – to nie PWPW drukuje karty do głosowania, tylko prywatna firma

Banner roześmianego kandydata PiS powieszono na płocie… przy cmentarzu

Mimo że wciąż nie ma podstawy prawnej do przeprowadzenia wyborów drogą korespondencyjną – ustawa w tej sprawie znajduje się w Senacie – rząd PiS upiera się przy dacie 10 maja. Jednym z działań, podjętych przez wicepremiera Jacka Sasina, który został wyznaczony przez partię rządzącą do przeprowadzenia tych wyborów, jest drukowanie 30 mln kart do głosowania.

 

Jak ustalił onet.pl, ich drukiem zajmuje się nie Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, a prywatna firma Samindruk z Brodnicy. Onet pisze, że potwierdził tę informację w czterech niezależnych źródłach. Firma Samindruk ma być kontrolowana przez berlińską firmę Gather Druck und Vertrieb GmbH.

A to przecież i Sasin, i Bielan utrzymywali, że drukiem kart do głosowania zajmuje się właśnie PWPW. Ten pierwszy w TVN24 stwierdził: – Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych już rozpoczęła druk kart wyborczych, dzieje się to na podstawie decyzji premiera wydanej na podstawie ustawy „antycovidowej”. Wcześniej podobnie wypowiadał się europoseł PiS Adam Bielan, rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.

 

Onet donosi, że nie wiadomo, w jakim trybie Samindruk otrzymał zlecenie, choć zapewnia, że nie rozpisano żadnego przetargu. Firma z Brodnicy nie chciała odpowiedzieć na pytania dziennikarzy. – „Zgodnie z prowadzoną polityką naszej firmy, Samindruk spółka z o.o. nie udziela żadnych informacji dotyczących prowadzonej działalności” – napisano w mailu przesłanym do onet.pl. Milczy także PWPW i MSWiA – resort, pod który podlega spółka z Bydgoszczy.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
7 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Polka gorszego sortuMarekNutkaKimiRafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Nasz kraj tłuszcza oddała Grupie Trzymającej Władzę. Reszta mordy w kubeł.
Tak to właśnie wygląda. I już się z tego nie wydobędziemy.

Goool
Goool

Dalej obrażacie wyborców pisu. Okazując im pogardę, nie otworzycie im oczu. A znam wielu wykształconych ludzi, którzy całkiem nieźle radzą sobie w życiu, którzy głosowali na pis

Zwinka
Zwinka

PZPRowskie podlizusy w czasach PRLu też sobie dobrze radziły, bo tylko one zostawały dyrektorami i innymi ważnymi urzędnikami. A kiedy cała reszta stała w wielogodzinnych kolejkach po jedzenie i inne potrzebne do życia artykuły, one mały sklepy za żółtymi firankami, Znałam takich ludzi. Teraz ich potomkowie są w PiSie. Przypadek ? Nie sądzę.

Nutka
Nutka

Koniunkturalistów nigdy nie brakowało. Rycho Cz. jednym z lepszych przykładów. A co do tego, kto kogo obraża i okazuje pogardę, to można długo polemizować.

Marek
Marek

5 lat nieudolnych rządów, niszczenia państwa, afer, 5 lat pracy rzetelnych niezależnych mediów, 5 lat protestów, pokazywania swoich racji, faktów i analiz nie przekonały tych ludzi co co ich przekona?
Ma „pan” jakąś propozycję? Bo ja nie widzę szansy. Jakieś konkretne pomysły czy tylko gadanie „Okazując im pogardę, nie otworzycie im oczu” bez dodania, ze otworzyć im oczu się nie da. Bez tego jest to tylko udawanie, że nie jest się zwolennikiem pis i ich trollem. Nieudolne i łatwe do przejrzenia udawanie zresztą.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Można być nawet profesorem, a i tak ślepym i głuchym. Jest ich sporo. Tytuł nie świadczy o szerokości umysłowych horyzontów. Ale komu ja to tłumaczę?

HerodAntypis
HerodAntypis

Ktokolwiek by nie drukował, taka operacja sporo kosztuje. Zakładam, że kasa idzie z budżetu państwa. Jeśli wyborów nie będzie, bo nie będzie na pewno, to kto zwróci koszty tej nielegalnej operacji? Sasin, który mimo bogactwa jest na to zbyt biedny, czy może żona morawieckiego przepisze z powrotem majątek na męża i on za to zapłaci? A może adrianek wynajmie komnaty na godziny i się dorzuci? W końcu te wybory są też trochę w jego interesie. A może zaprzyjaźniona prokuratura nie dopatrzy się znamion przestępstwa i po prostu umorzy śledztwo?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Stawiam na prokuraturę. Precedens już jest.

Rafał P
Rafał P

Te druki są Wartościowe, są drukowane na Papierze, drukarnia to wytwarza, więc jest Wytwórnią, a Brodnica znajduje się w Polsce. Więc wszystko się zgadza. Świstki do głosowania drukuje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Kimi
Kimi

Biedacy, naiwniacy. Przecież pisowska władza i tak im za robotę nie zapłaci, a odpowiedni sąd przyzna rację władzy

Nutka
Nutka

Ja raczej obstawiam, że zapłaci – i to sowicie. Przecież taką fuchę – i to bez żadne3go trybu – mógł dostać tylko Dobry Znajomy Królika….