Oni nie chcą być w Radzie Muzeum Auschwitz Birkenau wraz z panią Szydło

Oni nie chcą być w Radzie Muzeum Auschwitz Birkenau wraz z panią Szydło

Beata Szydło niezwykle ucieszyła się na stołek w Radzie Muzeum przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Jak napisała na Twitterze, „Ta społeczna funkcja jest dla mnie, mieszkanki Ziemi Oświęcimskiej, zaszczytem i wielkim obowiązkiem”.


Innego zdania są pozostali członkowie Rady, desygnowani przez Glińskiego.

Profesor Stanisław Krajewski, zasiadający w niej od 2008 roku, napisał do ministra kultury – „(…) Okazało się, że tym razem obok osób zajmujących się tematyką dotyczącą obozu znalazła się tam p. Beata Szydło. Rozumiem to jako upolitycznienie Rady. W takiej sytuacji nie widzę dla siebie możliwości funkcjonowania w jej ramach. Rezygnuję zatem z członkostwa w tej Radzie”.

Wczoraj dołączył do niego Marek Lasota, aktualny dyrektor Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, były kandydat na prezydenta Krakowa rekomendowany przez PiS (2014 r.), a także poseł na Sejm I kadencji (1991-1993) z listy Porozumienia Centrum.

Nie mógł postąpić inaczej, bo jak powiedział „Gazecie Wyborczej”, „Motywy mojej decyzji są podobne do tych wyrażonych przez pana Stanisława Krajewskiego. To zawsze było gremium zajmujące się sprawami historycznymi, konserwatorskimi, a nie polityką”.

Również Krystyna Oleksy, była wicedyrektorka Muzeum Auschwitz i przewodnicząca rady w poprzedniej kadencji, złożyła swoją rezygnację.

Jeszcze trochę a w Radzie Muzeum zasiadać będzie tylko Beata Szydło i wtedy hulaj dusza… może nawiąże ścisłą współpracę z niejakim Międlarem czy fanatykiem Bąkiewiczem. Razem wywalą z Muzeum wszystkie ślady związany z pogromem Żydów i Romów i będzie wreszcie tak, jak powinno być, czyli…Auschwitz Birkenau miejscem pamięci i kultu polskości i tylko polskości…

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/tm/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Predator
Predator
16 kwietnia 2021 12:30

Bardzo mądrzy ludzie że nie chcą z tą pacynką współpracować.
To tak jakby podczas operacji chirurga zastąpić hydraulikiem.

smętek
smętek
16 kwietnia 2021 17:23
Reply to  Predator

Chcą postąpić z historią obozu tak jak z Muzeum II WŚ w Gdańsku.

mat
mat
16 kwietnia 2021 15:12

i Rada jest oczyszczona z nieprawilnych elementów… piskactwo górą 🙁

smętek
smętek
16 kwietnia 2021 17:21

Mądrzy ludzie, mający szacunek dla pamięci pomordowanych w tym obozie, nie będą współpracowali z szydło w tworzeniu nowej opowieści o ludobójstwie jakie popełniano w tym obozie.

Shaq
Shaq
16 kwietnia 2021 19:50

Jedyne, co pislerowcy kumają z holokaustu, to próby wybielenia polskiego antysemityzmu niesamowitym bohaterstwem. Ciekawe, co by pomyślał rtm. Pilecki, gdyby się dowiedział, że jest idolem polskich antysemitów.