ONR rozwiesił w Łodzi plakaty z podobizną skrajnego rasisty

Sąd zmusił prokuraturę do zajęcia się sprawą nawoływania do nienawiści na stronach ONR

Na słupach trakcyjnych w Łodzi zawisły plakaty skrajnego rasisty i mordercy Janusza Walusia. Powiesiła je m.in. na głównej ulicy miasta Piotrkowskiej łódzka Brygada Obozu Narodowo-Radykalnego. Waluś to morderca i rasista, który odsiaduje w RPA dożywotni wyrok za zabicie w 1993 r. Chrisa Haniego, przywódcy Afrykańskiego Kongresu Narodowego.

Pod zdjęciem Walusia na plakacie ONR umieściła napis: – „Więzień sumienia odsiadujący wyrok dożywocia od 1993 roku za zabicie przywódcy komunistycznej partii w RPA. Chcą powstrzymać partie, która niebawem doprowadziła do rychłego upadku RPA jako cywilizacyjnej ostoi Afryki. Do tej pory żaden z polskich rządów, nawet tych odwołujących się do antykomunistycznej tradycji, nie wystąpił na drogę dyplomatyczną, aby sprowadzić Walusia do ojczyzny” [pisownia oryg. – przyp. red]. Ten „bohater” ONR-u należał do skrajnie rasistowskiej Partii Narodowej, która walczyła o utrwalenie apartheidu w RPA i głosiła, że rasa biała jest naturalnie dominującą. Waluś zamordował człowieka, który był symbolem wyzwolenia czarnoskórych.

Rzecznik prezydenta miasta Marcin Masłowski zapowiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” uprzątnięcie plakatów. – „Jeżeli plakaty znajdują się na jakiejkolwiek latarni miejskiej, zostaną natychmiast zerwane” – stwierdził.

O gloryfikowaniu przez łódzkich narodowców własnych „bohaterów” informowaliśmy m.in. w artykule „ONR znowu pokazuje swe neonazistowskie oblicze”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
ONRMaciek123454321AlekZwinkaWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

To jest normalne dzialanie. Śmieci mają za bohatera śmiercia.

ted
ted

Walus zabil Haniego, nie dlatego, ze Hani byl czarny, tylko dlatego, ze Hani byl komunista… wiec Walus nie jest rasista tylko antykomunista..

Alka
Alka

Przede wszystkim jest zbrodniarzem! A poza tym niedoczytales?…..”należał do skrajnie rasistowskiej Partii Narodowej, która walczyła o utrwalenie apartheidu w RPA i głosiła, że rasa biała jest naturalnie dominującą.”

gboor
gboor

Najpierw się dowiedzieć, potem wypowiadać. Afrykański Kongres Narodowy nigdy nie był partią komunistyczną, lecz socjalistyczną, a potem socjaldemokratyczną. Był wspierany przez wolny świat, mi. in. ONZ, z jego szeregów wywodzi się dwóch laureatów pokojowej nagrody Nobla.

Alek
Alek

Faktycznie, wielka różnica…

Zgredzinka
Zgredzinka

Co za głąb !!!
Chlopie, jak chcesz zabierać głos na jakiś temat, to najpierw zapoznaj sie z nim.

Waldemar
Waldemar

Jesli już przyjmować taką oryginalną formę („Zabił za…), to za jedno i za drugie. Waluś miał całą listę celów, pierwszy był Nelson Mandela, a Chris Hani dopiero trzeci. W tym czasie w RPA kończył się apartheid i rok po zamordowaniu Haniego, po wyborach, wygranych przez ruch Mandeli, ostatecznie upadł. Waluś, jak inni prawicowi bojówkarze – a było ich wiele – chciał ten proces zatrzymać: oczywiście nic nie osiągnął. Mam nadzieję, że ONR plakatów z tym mordercą nie rozwiesi również na wałach częstochowskich podczas zapowiadanej pielgrzymki młodzieży narodowej.

Zwinka
Zwinka

A tak łatwo jest sobie kliknąć. kiedy się nie wie:
„W czasie rosnących antagonizmów rasowych, światopoglądowych i narodowych stanął po stronie afrykanerskich nacjonalistycznych działaczy, dążących do utrzymania systemu segregacji rasowej. Wstąpił kolejno do rządzącej Partii Narodowej, następnie Partii Konserwatywnej, a w końcu do neonazistowskiej i paramilitarnej[4] organizacji Afrykanerski Ruch Oporu”.

Tak, to o Walusiu: nacjonaliście, rasiście i zwykłym mordercy. Bohaterze karków spod znaku wafelkowej swastyki.

Maciek123454321
Maciek123454321

Co to za śmieciarz tu się wypowiada? KAŻDE zabójstwo to ZBRODNIA.

gość
gość

bo lewak i komunista to nie człowiek? można go zabić jak pchłę?

ONR
ONR

Lewaków nie. Komunistów tak.