ONZ o uszkodzonej władzy PiS

ONZ o uszkodzonej władzy PiS

Najbardziej globalna instytucja wypowiedziała się o braku praworządności w Polsce – Komitet Praw Człowieka działający przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wyżej już niczego nie ma, chyba że uwzględnimy alternatywny świat Jarosława Kaczyńskiego – wówczas prezes może liczyć na ciemną stronę mocy i Dartha Vadera.

A tak wszyscy postponują władze PiS. Komitet przy ONZ obradował w październiku i wówczas wyraził zalecenia dla rządzącej władzy PiS, lecz Beata Szydło, ani nikt z jej otoczenia nie otworzył dzioba w tym temacie. Dopiero po publikacji na stronach internetowych ONZ odezwał się rzecznik rządu Rafał Bochenek, lecz ten nie mówił o istocie, ale o fobiach PiS, mianowicie o prezesie Trybunału Konstytucyjnego Andrzeju Rzeplińskim.

Komitet przy ONZ wystosował apel do rządu, aby publikował wszystkie wyroki Trybunału Konstytucyjnego, aby zostały zainicjowane reformy, które uzdrowią sytuację, te podjęte jednak do tego nie prowadzą. Jakoś zgodny jest ten apel z zaleceniami Komisji Weneckiej, a przede wszystkim z wdrożoną procedurą praworządności Komisji Europejskiej. Świat widzi, jak niszczona jest w Polsce praworządność i łamana Konstytucja.

ONZ pisze też o braku dostępu do legalnej aborcji. Są takie regiony w Polsce, w których nie można jej dokonać, rośnie zatem podziemie aborcyjne. Kobiety nie mogą liczyć w tej kwestii na publiczną służbę zdrowia. Jakby na poparcie tej tezy, rząd przyjął ustawę 4 tys. zł za uszkodzone dziecka, czyli rząd PiS będzie płacił kobietom za narażanie swojego życia, a jak już uda się wyjść z takiej ciąży z życiem, to kobieta ma cierpieć wraz z dzieckiem za 4 tys. Równowartość trumny.

Komisja ONZ pisze ponadto, że prawo równego traktowania w Polsce nie zapewnia ochrony antydyskryminacyjnej. W Polsce wzrasta liczba incydentów na tle mowy nienawiści, dyskryminacji ze względu na rasę, orientację seksualną.

I co z tym kolejnym fantem zrobi PiS? Nic. Już jesteśmy chorym człowiekiem Unii Europejskiej. Przy jakimś kryzysie po prostu nas abortują z tego organizmu politycznego, jeżeli my, Polacy, nie poradzimy sobie z uszkodzoną władzą, wybraną demokratycznie, ale nie przestrzegającą demokracji.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Misio
Misio
5 listopada 2016 01:26

Czy Pan Autor raczylby przytoczyc zrodlo, na ktore sie powoluje? Chodzi mi o konkretny dokument. W sprawie aborcji nic sie nie zmienilo od poczatku lat 90-tych…. uzycie sformulowanie „jakby na poparcie tej tezy…” w tego typu tekscie jest kuriozalne i swiadczy o ulomnosci intelektualnej badz Autora badz czytelnikow do ktorych kieruje swoje slowa….. Czy ONZ-etowska statystyka mowy nienawisci uwzglednia tez artykuly samego autore odnoszace sie do partii rzadzacej?

Tom
Tom
5 listopada 2016 10:06
Reply to  Misio

Misio. Czytaj ze zrozumieniem i ew. komentuj konkretne kwestie z artykułu. Czyżby „ułomność intelektualna”? Jaka STATYSTYKA ONZ mowy nienawiści w artykułach? Mowa jest o tym, że rożnie liczba INCYDENTÓW. Czyli dla wyjaśnienia: konkretnych zdarzeń. Nie ilości i jakości artykułów czy komentarzy na forach internetowych jak tutaj. Tych jest w każdym kraju czy środowisku pełno. Tym więcej im więcej różnych skrajnych poglądów wyrażanych niekoniecznie w „grzeczny sposób”.

Maciek123454321
Maciek123454321
5 listopada 2016 01:56

Et tu, ONZ, contra me?…….. – miał wykrzyknąć Kaczyński widząc ONZ-a zmierzającego doń z apelem. Kaczyński, a kto cię kocha? Nawet Orban w kuluarowych wypowiedziach utyskiwał na ciebie w Krynicy. Pokaz nam choć jedną osobę na świecie, która cię lubi.

Ted
Ted
5 listopada 2016 09:10

Są w sieci zdjęcia kobiet całùjących „słoneczko Żoliborza” po rękach, więc pewnie kilka osób by się znalazło.

Wszystko zgodnie z teorią:
„Syndrom oblężonej twierdzy – zjawisko polegające na wzbudzaniu poczucia zagrożenia ze strony mniej lub bardziej wyimaginowanego wroga. Grupa społeczna przejawiająca wysoki poziom poczucia zagrożenia o wiele chętniej rezygnuje z indywidualizmu dążąc do homogeniczności i oddaje władzę nad sobą osobom, które deklarują grupie zapewnienie bezpieczeństwa.”
Wredna UE, Komisja Wenecka, teraz ONZ są przeciwko nam, więc musimy się bronić. Musimy zdemolować TK, by nam nie przeszkadzał (co zostało powiedziane wprost), rozdamy po 500+ by mieć poparcie (nie ważna kto za to zapłaci, wszak sami twierdzą, że to na kredyt). Musimy zdemolować prokuraturę i sądy powszechne, by swoimi „nieodpowiedzialnymi” decyzjami nie przeszkadzali wprowadzać „dobrej zmiany”. Obowiązkowo przeprowadzić czystkę w oświacie (w szkolnictwie wyższym też już zapowiadają „naprawę”), żeby przypadkiem jakiś „nieodpowiedzialny” nauczyciel nie uczył myślenia.

Maciek123454321
Maciek123454321
5 listopada 2016 01:57

PS. Ach, zapomniałem, że ON łaciny nie zna też.

piciu60
piciu60
5 listopada 2016 09:36

Ziszcza się ambitny cel kaczego ducze, stworzenia kraju będącego najbardziej dolegliwym wrzodem na doopie świata. Jest naprawdę blisko, skoro nawet bez jajeczny ONZ próbuje do niego mówić, ludzkim głosem, po dobroci. Faktycznie, wyżej już nie ma nikogo, więc teraz ta fala wróci, nienerwowo, ale wróci.

Staszek
Staszek
5 listopada 2016 10:00

Ignorujemy trolli. Misio do nich należy

Jacek
Jacek
5 listopada 2016 20:36
Reply to  Staszek

A ty pewnie należysz do tutejszych oficerów politycznych?

Tom
Tom
6 listopada 2016 16:37
Reply to  Staszek

Staszek. Weź na wstrzymanie. Jest (jeszcze) wolność słowa i poglądów. Ja od czasu do czasu chętnie poczytam co Misio czy Krakus „wkopiują” tutaj.

Coggito
Coggito
5 listopada 2016 11:01

„Raport” i jego znaczenie – to wersja dla maluczkich, propagandowa. W rzeczywistości tekst – pewnie wg wskazówek P. Bodnara lub wręcz „pod dyktando” – „przygotował” jego kumpel z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Niemiec Florian Irminger, aktywista tej organizacji, autor książki, której wstęp napisał właśnie Bodnar. Kolega koledze wyświadczył przysługę, a do Polski wraca to jako „protest” światowej organizacji. Jak widać – każda międzynarodowa macka jest dobra, żeby zaszkodzić Polsce i jej obecnej władzy. A maluczcy mają wierzyć, że to „cały świat” jest zatroskany o praworządność w Polsce. Oj, naiwni.

Ted
Ted
5 listopada 2016 11:48
Reply to  Coggito

Gdybyś się nie nazwał „coggito” nikt by nie wpadł na pomysł, że myślisz.
Koniecznie musisz zawsze się tak podpisywać.

Coraz większa ekipa płatnych prowokatorów nawiedza ten portal, a to znaczy, że ich mocodawcy czują się coraz bardziej niepewnie.
Brawo, czekamy na więcej krakusów, miśków, aramów itp.

Marek Cz.
Marek Cz.
5 listopada 2016 18:00
Reply to  Coggito

MZS już powiedział, że to tylko eksperci tak myślą. A reszta świata ma Polskę wiesz gdzie i nawet jak zniknie za nową kurtyną to nie będą nic mówić, bo i po co? Mówią teraz, ich słowa nie są traktowane jako wyraz troski, ale przeciw. To i potem nic nie da się zrobić.

krakus
krakus
5 listopada 2016 11:10

ONZ już dawno się ośmieszył jak na czele komisji praw człowieka stanęła Arabia Saudyjska.

Jacek
Jacek
5 listopada 2016 20:38
Reply to  krakus

A pomyśleć… że Polska ma ambicję należeć do jej najważniejszej instytucji tzn. Rady Bezpieczeństwa. Nie na prawach stałego członka, ale ten prestiż… czekaj właśnie Krakus go zanegował.

Aram
Aram
6 listopada 2016 01:45

Nie ma się czym podniecać – taki raport wychodzi ponoć co kilka lat, a ten jest – de facto – za poprzedni rok. Do tego, autorzy tych wypocin to koleżeństwo Bodnara z jakichś tam projektów, czyli … „sami swoi”.

Ilona
Ilona
6 listopada 2016 08:31

Wow, pisowskie trolliki dostały wścieklizny…Kaczątko naprawdę boi się KOD skoro sypnął groszem dla piśmiennych wyznawców.

krakus
krakus
6 listopada 2016 13:54

Skład osobowy Komitetu Praw Człowieka:

1. Ibrahim Abdulaziz Aisheddi – Arabia Saudyjska
2. Nohammed Bennani – Maroko
3. Laurence Boisson de Chazournes – Francja
4. Lazhari Bouzid – Algeria
5. Matio Luis Coriolano – Argentyna
6. Karla Hanania de Varela – Salwador
7. Mikhail Lebedev – Rosja
8. Xinsheng Liu – Chiny
9. Kaoru Obata – Japonia
10. Obara Chinedu Okafor – Nigeria
11. Mona Onar – Egipt
12. Katharina Pabel – Austria
13. Anantonia Reyes Prado – Gwatemala
14. Changrok Soh – Korea Płd.
15. Ahmed Bilal Soofi – Pakistan
16. Imeru Tamrat Yigezu – Etiopia

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
6 listopada 2016 21:27

Panie Mystkowski, może przypomni Pan ile rezolucji wystosował ONZ do Izraela i jak je Izrael potraktował… Dlatego, kiedy przeczytałem „Wyżej już niczego nie ma”, to omal nie spadłem z krzesła… ;)))

Irko
Irko
7 listopada 2016 18:28

Ludzie , myślcie to n7e boli ! Nie pozwólmy jednemu Kaczorow dyktować wszystkim Polakom swoją wizję świata i narzucać nam jak mamy żyć! Polacy nie gęsi czy kaczki , i swój rozum mają . Pokażmy mu że to my jesteśmy najważniejsi ,nie on ani jego porąbane ambicje !