Opieka lekarska dla VIP-ów. „Rząd się wyżywi i wyleczy”?

Opieka lekarska dla VIP-ów. "Rząd się wyżywi i wyleczy"?

PiS-owski rząd zamierza rozszerzyć zakres usług medycznych dla tzw. VIP-ów, co prawdopodobnie wiąże się z epidemią COVID-19 (koronawirusa).

 

Rząd przygotował projekt rozporządzenia ws. „szczegółowego zakresu oraz warunków udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przysługujących najważniejszym osobom w państwie”. Dokument znalazł się na oficjalnej stronie Kancelarii Premiera.

Nowe przepisy pozwalają udzielić pomocy medycznej „niezwłocznie” i „bez skierowania” m.in. prezydentowi, premierowi, ministrom oraz członkom ich rodzin. Zmiana jest o tyle ważna, że wcześniej regulacje mówiły wyłącznie o pomocy na wypadek „nagłego zachorowania, wypadku, zatrucia lub koniecznego natychmiastowego leczenia szpitalnego”. Teraz możliwość pomocy poszerzono.

 

Wymienionym wcześniej „VIP”-om wsparcie medyków przysługiwać będzie m.in. w przypadku nagłego zachorowania i obejmować będzie opiekę zdrowotną i ambulatoryjną, leczenie szpitalne, rehabilitację, pomoc doraźną oraz… leczenie stomatologiczne. Opieka ta będzie oczywiście finansowana z budżetu państwa.

Koszt opieki dla najważniejszych osób w państwie nie jest dokładnie znany.

W 2016 r. OKO.press informowało, że Kancelaria Prezydenta zapłaciła 500 tys. zł Centralnemu Szpitalowi Klinicznemu MSWiA za „świadczenie usług medycznych”; 50 tys. zł za „pełnienie dyżurów medycznych podczas oficjalnych uroczystości w Pałacu Prezydenckim, Belwederze lub innym wskazanym miejscu”; 40 tys. zł za „świadczenie usług medycznych z zakresu medycyny pracy dla pracowników Kancelarii Prezydenta RP”.

Nowe przepisy mają wejść w życie w drugim kwartale br.; sam projekt został umieszczony w sieci już 5 marca – dzień po tym, gdy minister Szumowski ogłosił, że w Polsce zdiagnozowano pierwszy przypadek pacjenta chorego na COVID-19.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
KosRafał PRyszardsmętekZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

No…i epidemię wśród plebsu można mieć w takich warunkach w dupie, Na korytarzu ani w namiocie nikt z tych pasożytów leżeć nie będzie.

smętek
smętek

Dziwiono się kiedyś jak Pan Jerzy Urban, rzecznik rządu w czasie PRL, powiedział „Rząd się wyżywi”. Mamy PRLbis więc rządzący wyleczą się i wyżywią a wy szaraki nie zawracajcie im głowy jakimiś brakami testów, środków ochrony osobistej, pomocy dla zbankrutowanych drobnych przedsiębiorców.

Ryszard
Ryszard

No przecie! I sklepów za żółtymi firankami nie zapomnijta dopisać! I Kaczora z kotem i z bratanicą i jej byłymi, aktualnymi i przyszłymi mężami.

Ryszard
Ryszard

Ci, którzy tak marzyli o powrocie komuny już ją mają w pełni. Szkoda może tylko, że lud spija ten szampan tylko ustami swoich przedstawicieli, ale przecież nie można mieć od razu wszystkiego.

Rafał P
Rafał P

Przypominam, że VIP = Very Impertinent Prick
(Prick is a vulgar word for penis as well as a pejorative term used to refer to a despicable or contemptible individual.)

Kos
Kos

A wiec prawomocna dyskryminacja. Niestety przejdzie, bo dotyczy nie tylko prominentow pisu. A dlaczegoz to nie moga sie leczyc prywatnie, skoro wiekszosc z nas musi ? W koncu stac ich na to.