„Opodatkować tacę, znieść klauzulę sumienia”. Spot lewicowej kandydatki

"Opodatkować tacę, znieść klauzulę sumienia". Spot lewicowej kandydatki

Hanna Gill-Piątek, kandydatka Lewicy do Sejmu, przygotowała animację, w której brutalnie wyśmiała obłudę i zakłamania polityków Prawa i Sprawiedliwości.

 

Filmik trwa zaledwie dwie minuty, ale naprawdę celnie punktuje ostatnie poczynania prawicowych dygnitarzy. W jednej ze scen pojawia się Marek Kuchciński. „Niedawno temu, w niedalekiej, szczęśliwej krainie, rządzili ludzie uczciwi, sprawiedliwi i prawi. Nigdy nie nadużywali władzy dla swoich prywatnych celów. No, może z małymi wyjątkami” – mówi wtedy narratorka. W tym czasie od samolotu wchodzi marszałek Kuchciński, który zwraca się do pilota słowami „kapitanie, zawracajmy do Rzeszowa, żona nie wzięła torebki”. Co ciekawe, wspomnianym narratorem jest jednorożec z tęczową grzywą.

W kolejnych scenach spotu pojawiają się m.in. wicepremier Piotr Gliński, Antoni Macierewicz i arcybiskup Marek Jędraszewski. W kolejnych ujęciach kreskówki widzimy m.in. budynek Sejmu i katolicką świątynię – nad budynkami przelatuje „tęczowy” jednorożec, który pozostawia za sobą tęczową poświatę.

 

Abyśmy nie musieli wstydzić się za Polskę, musimy teraz sami o nią zadbać. Opodatkować tacę, znieść klauzulę sumienia, przywrócić kobietom ich prawa. Zlikwidować przywileje władzy, zapewnić wolność sądom, a Konstytucji – szacunek” – mówi pod koniec filmiku narrator, a zarazem główny bohater klipu.

Hanna Gill-Piątek już wcześniej zrobiła podobny materiał wyborczy. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zleciła ona wyprodukowanie klipu, w którym na tęczowym jednorożcu leciała z Robertem Biedroniem. Negatywnym bohaterami obrazu byli Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak i inni politycy narodowo-katolickiej prawicy.

Głośno o kandydatce było już kilka dni temu. Polityczka odegrała wtedy zabawną scenkę przed jednym z łódzkich kościołów – kobieta wręczyła wtedy „księdzu” (w rzeczywistości aktorowi, który tylko odgrywał rolę duchownego) kasę fiskalną i zapowiedziała opodatkowanie Kościoła katolickiego i innych związków wyznaniowych.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o