Opozycja bliska utraty Senatu?

Opozycja bliska utraty Senatu?

„Senacka większość jest krucha. Jeszcze dwóch senatorów i układ sił może się zmienić” – powiedział wicemarszałek Senatu Marek Pęk. Nikt chyba nie miał złudzeń, że partia Kaczyńskiego kiedykolwiek „odpuści” sobie walkę o kontrolę nad izbą wyższą parlamentu. Z perspektywy Kaczyńskiego życie może być przecież bezproblemowe – wystarczy „pozyskać” trójkę senatorów..

 

Gazeta Wyborcza analizuje możliwości PiS w tym zakresie. Wspomniany wicemarszałek Senatu stwierdza: „senator niezależna Lidia Staroń w większości zgadza się z PiS”. Pani Senator od pięciu lat formalnie jest bezpartyjna. Senator PSL Jan Filip Libicki: „Senator Lidia Staroń jest po stronie PiS. Z dwóch powodów. Po pierwsze, zrobili ukłon w jej stronę, nie wystawiając kontrkandydata w jej okręgu w wyborach w 2019 roku. To zobowiązuje do pewnych zachowań. Po drugie, jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości, senator Staroń ma nawet ostrzejsze poglądy niż PiS” – czytamy na interia.pl

Zakładając, że akcja „przejęcia” senator Staroń zakończy się powodzeniem ugrupowaniu rządzącemu ciągle będzie brakowało dwóch głosów. „GW” uważa, że te głosy mogą się zmaterializować w osobach senatorów Koalicji Obywatelskiej: Roberta Dowhana i Władysława Komarnickiego. Smaczku sprawie dodaje fakt, że obaj panowie są bardzo związani ze sportem żużlowym. Cechą charakterystyczną tej dyscypliny jest, że na zakrętach jeździ się w lewo ale.. kierownicę ma się skręconą w stronę prawą.

 

Wróćmy jeszcze na chwilę do senatora Libickiego: „U mnie nikt z PiS nie był. Nie widziałem i nie słyszałem też o tym, żeby do kogoś przyszli. Żaden z senatorów mi o tym nie powiedział. Ale jeśli taka rozmowa ma być skuteczna, to nie wypłynie aż do końca”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 


Głosowaliśmy na konkretnych senatorów z konkretnych powodów. Przypominajmy im, co nam obiecywali, a samego przypominania nie odkładajmy do kolejnych wyborów.

/as/

Źródła:Gazeta Wyborcza, interia.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
HerodAntypisJantarZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Staroń nie ma potrzeby przejmować, bo do początku jej niezależność stoi po stronie PiS. Pęk to Pęk, nie po raz pierwszy wieszczy zwycięstwo PiS w senacie, a Libicki to Libicki, nie po raz pierwszy mówi, że PiS stara się przekupić kogoś z Kolacji. Ja jednak ufam, ż senator opozycji to nie jakaś kałuża.

Zwinka
Zwinka

O, „kolacja” mi wyszła ??? No proszę …:-)

Jantar
Jantar

Przejęcie Senatu to początek. Potrzebują Senatu, żeby szybko przepchnąć ustawę o nowym podziale administracyjnym Polski i zmianach w ordynacji wyborczej. Jesienią Kaczyński chce nowych wyborów samorządowych i tym razem chce mieć 100% swoich. Jeśli mu się uda, samorząd zniknie – będzie centralne zarządzanie z Nowogrodzkiej. A później zostaną już tylko przyspieszone wybory do Sejmu i Senatu, żeby i tu wyrugować całkowicie opozycję. Najdalej na wiosnę Kaczyński chce mieć zmienioną konstytucję, 100% władzy wszędzie, 100% sędziów z legitymacją partyjną PiS i przejęte wszystkie media. Tylko wtedy będzie zadowolony.

HerodAntypis
HerodAntypis

Wtedy będzie mógł umrzeć, bo po co żyć, gdy osiągnie się wszystko?

Jantar
Jantar

Jeszcze pozostanie mu sama przyjemność rządzenia, frajda, że to on osobiście decyduje o każdym aspekcie życia każdego Polaka, że to od jego widzimisię zależą wyroki sędziów w sprawach sądowych.

Właśnie czytam w necie, że Kaczyński wystawił w oknie swojej willi swoje zdjęcie obok portretu Matki Boskiej. Najwyraźniej tytuł Zbawcy Narodu już mu nie wystarcza – zaczyna się promować jako „nowe wcielenie Jezusa”.