Opozycja domaga się ujawnienia szczegółów rozmowy Kaczyńskiego z Salvinim

Opozycja domaga się ujawnienia szczegółów rozmowy Kaczyńskiego z Salvinim

– „Żądamy ujawnienia informacji o szczegółach środowej rozmowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim. Wiemy doskonale, że Matteo Salvini jeździ po Europie i montuje antyunijną, antyeuropejską międzynarodówkę. Kaczyński boi się ujawnienia, że Polexit poprzez rozbicie UE był tematem tej rozmowy” – powiedział Andrzej Halicki. Zdaniem posła PO, spotkanie z pewnością nie dotyczyło spraw rządowych, tylko partyjnych i politycznych.

Spotkanie Kaczyński – Salvini komentowali też internauci. – „Partia PiS od miesięcy wykrzykuje, że nie chce Polexitu, po czym umawia się z włoskim nacjonalistą Matteo Salvinim (przeciwnik EU), tłumacząc, że to jest znany włoski polityk. Przypominam Cicciolina też jest znanym włoskim politykiem, może z nią też się spotkacie”;

„Kaczyński spotyka się z liderem skrajnej, faszyzującej, antyeuropejskiej prawicy – wicepremierem Włoch. Z czego znany jest Salvini? Z rasistowskich i ksenofobicznych upodobań i ogromnej sympatii do Putina. Świetnych sojuszników ma prezes, nie ma co”; – „Salvini nie ukrywa swojej nienawiści do uchodźców. Wielokrotnie publicznie deklarował, że Włochom potrzebna jest masowa czystka, „ulica po ulicy, miasto po mieście, dom po domu”. Deklaruje, że woli ustrój demokratyczny od dyktatury, a o Mussolinim wypowiada się bardzo ciepło”.

Salvini – lider ultraprawicowej Ligi Północnej – jest też szefem MSW. Na spotkaniu ze swoim odpowiednikiem, czyli Joachimem Brudzińskim, mówił o budowaniu „osi Włochy-Polska”. – Jak słyszę oś państw to skojarzenie mam tylko jedno – sojusz Trzeciej Rzeszy, Faszystowskich Włoch i Cesarstwa Japonii, walczący przeciw aliantom w czasie II wojny światowej. Bardzo niefortunne sformułowanie, określające pomysł, który chcą realizować Salvini i Kaczyński”;

„Dzisiejszy gość prezesa Kaczyńskiego zapowiada budowę osi Rzym-Warszawa. Wcześniej Salvini zbudował oś Rzym-Moskwa podpisując porozumienie o współpracy z partią Putina. Po 3 latach rządów jedynymi przyjaciółmi PiS w Europie pozostają przyjaciele Putina” – napisał Jan Grabiec z PO. A Arkadiusz Myrcha dodał: – „Pojęcie „państwa osi” zostało pierwszy raz użyte przez Benito Mussoliniego w listopadzie 1936 roku. Dzisiaj Salvini nawiązał de facto do tej tradycji. I nie pierwszy raz w swych wypowiedziach do słynnego Duce”.

bt

Źródło: dziennik.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
WaldemarAnda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anda
Anda

Sądzę, że rozmowy były bardzo proste. Dwaj geniusze polityki licytowali się, który bardziej kocha Putina i szybciej odda mu swój kraj we władanie. Włoch wyszedł z rozmowy sfrustrowany, bo Polska stanie się prowincją rosyjską szybciej.

Waldemar
Waldemar

Kto jeszcze po Salvinim w kolejce na Nowogrodzkiej? AfD, Front Nationale, UKiP (choć na wylocie z Unii, ale zawsze można wspólnie pokrzyczeć), holenderska Partia Wolności Wildersa, może hiszpański Podemos, choć to ponoć lewica. Jaką znowu „Oś” chce z tej zbieraniny zbudować Kaczyński? Jak ma na niej skorzystać Polska? Przecież jakby na to nie patrzeć, koniec tej Osi leży dokładnie 1152 kilometrów na wschód od Warszawy.