Opozycja wygrywa głosowanie w Sejmie. Ryszard Terlecki oburzony.

Czy media internetowe, telewizja, radio i prasa  to to samo co stragan z burakami?

Na zwołanym dzisiaj nadzwyczajnym posiedzeniu Sejmu posłowie obradowali nad nowymi przepisami dotyczącymi przeciwdziałania Covid-19. Projekty nowelizacji ustaw, dotyczące m.in. zwolnienia lekarzy z odpowiedzialności karnej na czas epidemii, posłowie otrzymali dopiero w poniedziałek wieczorem. „W tej ustawie są buble” – zwrócił uwagę Cezary Tomczyk z KO, wnioskując o odroczenie obrad do jutra. Ryszard Terlecki przyznał się, że zna jedynie zarys ustawy.

 

Wniosek KO został przyjęty głosami opozycji, przy nieobecności aż 28 posłów partii rządzącej. Najbardziej bulwersujące było jednak zachowanie wicemarszałka, który najpierw ogłosił 10 minut przerwy, następnie stwierdził, że zwoła Prezydium Sejmu, na którym podejmie się decyzję, czy uwzględnić wniosek opozycji. Nie omieszkał propagandowo wykorzystać sytuację na korzyść PiS-u: „Opozycja, a ściślej Platforma Obywatelska, chce zablokować przyjęcie ustawy, na którą czekają Polacy, ale głosowanie wypadło tak jak wypadło”.

Ostatecznie jednak Terlecki ogłosił odroczenie obrad do środy do godziny 9 rano. Skomentował to po swojemu: „obstrukcja sejmowa opozycji totalnej tym razem odniosła sukces i możemy to Polakom powiedzieć, że ustawa będzie opóźniona o ten dzień, czy dni w rezultacie decyzji opozycji”. Podobny szantaż emocjonalny swoim wpisem zastosował minister zdrowia Adam Niedzielski: „Jeśli nie możesz pomóc, to chociaż nie przeszkadzaj. Politykierstwo wygrało dziś ze zdrowiem„.

 

To, że PiS miało pół roku czasu na przygotowanie się na drugą falę epidemii, rządowej propagandy nie obchodzi. Podobnie, jak fakt, że w dotychczas przegłosowywanych ustawach związanych z covidem pojawiło się wiele przepisów sprzecznych z prawem czy zupełnie nie dotyczących pandemii. Wzburzenie władz wywołuje fakt, że opozycja nie dała się wciągnąć w zastawioną pułapkę i wygrała.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/ep/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maks
Maks
20 października 2020 13:13

Bolszewizm ma we krwi ta pisowska ciemnota. Nie potrafia przyznać się do porażki. Ćpun zawsze pozostanie ćpunem.

Mścisław
Mścisław
20 października 2020 13:48

Mnie to zastanawia dlaczego nie zakażą sprzedaży i używania miniprzyłbic jako środka do walki z wirusem (przecież to gówienko jest w ogóle nieskuteczne, jedyne przed czym chroni to mandat). Dlaczego nadal dopuszczalne jest noszenie przyłbic zamiast maseczki, przyłbice pełne również są nieskuteczne. Nie trzeba być ekspertem żeby to wiedzieć, to wiedza z fizyki z podstawówki. Powietrze z wydechu przyłbicę opłynie w związku z tym duża cześć wirusów z wydechu zarażonego jest transferowana do jego otoczenia. Maseczki natomiast powietrze w znacznym stopniu filtrują. Dlaczego do tej pory nie wprowadzono bezwzględnego obowiązku stosowania maseczek w handlu, pod rygorem dotkliwej kary. Wchodzi człowiek do piekarni a tam sprzedawczyni lub dwie, bezstrosko chuchają na pieczywo, bułeczki ciasteczka, przecież nie wszystkie takie wyroby są opakowane. To samo w marketach na stoiskach z serami i wędlinami, babeczki w przyłbicach po paręnaście godzin dziennie wydychają powietrze potencjalnie zawierające wirusa na krojone sery i wędliny. Kurde ludzie, w ten sposób można pozarażać nawet kilka tysięcy osób dziennie w jednym miejscu. W taki miejscu nie ma tłumaczenia astma, rozedma czy uj wie co, jeżeli pracownik nie może nosić maseczki z przyczyn medycznych pracodawca powinien mieć obowiązek przesunąć go na inny dział bądź magazyn żeby miał styczność z żywnością jedynie w opakowaniach, lub innymi produktami niespożywczymi.
Czy naprawdę nasz rząd jest na tyle głupi i pozbawiony wyobraźni żeby takich rzeczy nie dostrzec?