Opozycja żąda dymisji Jakiego

Jaki pozwał… Facebooka: „Pod każdym moim wpisem wypomina się mi rabladora”

– „Gdyby Patryk Jaki był politykiem odrobinę honorowym, to na biurku premiera leżałaby jego dymisja. Niestety, jak widać, Patryk Jaki nie wyciąga żadnych wniosków, nie składa dymisji, wobec czego my, politycy opozycji domagamy się natychmiastowego zdymisjonowania wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, który zamiast wykonywać swoje obowiązki, zajmuje się wyłącznie kampanią wyborczą” – oświadczył Borys Budka.

Były minister sprawiedliwości w rządzie PO-SL nawiązał do tragedii z soboty, kiedy więzień Artur K., przebywając na przepustce, miał zamordować młodą kobietę i jej dziecko.

Budka przypomniał, że Patryk Jaki jako wiceminister sprawiedliwości nadzoruje służbę więzienną. – „Ile jeszcze ludzkich tragedii musi dotknąć Polaków, żeby wreszcie pan minister Patryk Jaki i jego zwierzchnik Zbigniew Ziobro zrozumieli, że funkcja wiceministra to nie jest zabawa, to nie trampolina do samorządu, to nie robienie kampanii wyborczej w godzinach pracy” – pytał polityk PO. Podkreślił także, że ignorowane są postulaty zgłaszane od wielu miesięcy przez służbę więzienną, dotyczące m.in. zbyt dużego obłożenia obowiązkami.

https://twitter.com/MrNowosielski/status/1039424439534997505

Zdaniem szefowej klubu Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz, Jaki zamiast pracować jako wiceminister, zajmuje się swoją kampanią wyborczą: – „Wiceminister Jaki częściej pojawia się przed kamerami, niż za ministerialnym biurkiem, gdzie jego miejsce”. Posłanka Nowoczesnej powiedziała, że Jaki „nie jest w stanie utrzymać nadzoru nad więziennictwem”. – „Każdy polityk sprawujący funkcję ministerialną, ponosi szczególną odpowiedzialność za obszar, który zdecydował się nadzorować. Nawet jeśli za poszczególne błędy nie odpowiada karnie, to za tragedie, które wydarzają się w nadzorowanym obszarze ponosi odpowiedzialność polityczną” – stwierdziła Gasiuk-Pihowicz.

https://twitter.com/Nowoczesna/status/1039511004290248707

Budka przypominał, że w 2009 r. w związku z samobójstwem jednego ze sprawców porwania i zamordowania Krzysztofa Olewnika, Zbigniew Ziobro domagał się dymisji ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego, powołując się na jego polityczną odpowiedzialność. Ćwiąkalski wtedy podał się do dymisji. – „Minister Ćwiąkalski, który absolutnie nie miał nic wspólnego z tą tragedią, honorowo podał się do dymisji, ponieważ pokazał, że honor w polityce jest najważniejszy” – podkreślił Budka.

bt

Źródło: RMF FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Andrzej PawlikowskiWaldemarJustynbart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bart
bart

Proszę Państwa. W analogicznej sytuacji min. Ćwiąkalski z PO podał się do dymisji. Taką postawę nazywamy potocznie odpowiedzialną i honorową. A teraz pytanie: czy Ziobro albo Jaki komukolwiek kojarzy się z odpowiedzialnością albo honorem?

Justyn
Justyn

Ale min. Ćwiąkalski ma honor w odróżnieniu…. 🙁

Waldemar
Waldemar

Jest nietaktem wymagać od tak zapracowanego w kampanii wyborczej człowieka, by jeszcze na dodatek zajmował się więziennictwem.

Andrzej Pawlikowski
Andrzej Pawlikowski

Min.Jaki do dymisji natychmiast!. Z jednej strony to skandal ,że zamiast pracować w MS prowadzi swoją kampanię wyborczą! Z drugiej ostatnie wypadki związane z zakładami karnymi i więźniami, dopełniają kropli goryczy! Min.Spr. Ćwiąkalski gdy skazany powiesił się w więzieniu, podał się natychmiast do dymisji!! Ale to był czas rządów PO,PSL! Teraz obowiązują inne” lepsze” standardy!

Andrzej Pawlikowski
Andrzej Pawlikowski

Min.Jaki do dymisji natychmiast! Nie pracuje w Min.Spr. a zajmuje się swoją kampanią wyborcza. Skutki widać gołym okiem. Brak nadzoru nad więziennictwem! Skutki opłakane! Za rządów PO-PSL Min. Ćwiąkalski w podobnej sytuacji natychmiast podał się do dymisji!