Opozycja żąda wyjaśnień od Kaczyńskiego. Chodzi o aferę Hofmana

Opozycja żąda wyjaśnień od Kaczyńskiego. Chodzi o aferę Hofmana

„Gazeta Wyborcza” opisała dziś „układ wrocławski”, czyli działalność grupy biznesowej powiązanej z Adamem Hofmanem, szefem grupy PR-owej, która miała wspierać aktywność m.in. polityków i osób z kręgów Zjednoczonej Prawicy.

 

W 2016 r. „układem wrocławskim” zajęli się agenci CBA, podejrzewający, że grupa wykorzystuje znajomości polityczne do prowadzenia działalności w biznesie. Operacja CBA została jednak przerwana na skutek przecieku ze strony jednego z funkcjonariuszy (domniemanego znajomego współpracownika firmy PR-owej).

Po ujawnieniu afery jej  wyjaśnienia domagają się teraz politycy z ramienia opozycji. „Jeszcze trzy lata temu Jarosław Kaczyński zapewniał Polaków, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Ale już wtedy doskonale widział, że jego otoczenie nie zajmuje się niczym innym, jak robieniem interesów i powiększaniem swoich majątków. Dziś można powtórzyć słowa prezesa PiS z tamtego czasu: korupcja, nepotyzm i kolesiostwo rozlały się po Polsce w sposób dotąd niespotykany” – poinformował podczas dzisiejszej konferencji poseł Marek Sowa (KO).

 

’Układ wrocławski’ to mechanizm działania podobny do każdego poprzedniego układu: swój człowiek w rządzie, swoi ludzie w zarządach i radach nadzorczych spółek skarbu państwa i pieniądze płynące później do zaprzyjaźnionych firm. To mechanizm funkcjonowania całego PiS w ciągu ostatnich pięciu lat. I ten mechanizm będziemy się starali rozwikłać, by pokazać winnych i odpowiedzialnych za taki stan rzeczy” – dodał ten sam polityk opozycji.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Na konferencji z Sową pojawił się też sekretarz generalny PO Marek Kierwiński. Zapowiedział on skierowanie pytań do Jarosława Kaczyńskiego i innych dygnitarzy.

„Będziemy żądali odpowiedzi na pytanie, co dziś dzieje się z tym śledztwem? Jakie konsekwencje dotknęły osoby podejrzane o ujawnianie informacji?  O taką informację zwrócimy się już dzisiaj. Mamy nadzieję, że wicepremier Kaczyński będzie miał odwagę wyjść na mównicę sejmową i odpowiedzieć” – grzmiał drugi z polityków.

Dodajmy, że wielu członków tzw. układu należało do spółek Skarbu Państwa. Dziennikarze podejrzewają, iż dalej mają oni dobre relacje z ich menadżerami.

/kw/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kazimierz
kazimierz
12 kwietnia 2021 16:19

pan prezes wszędzie szukął układów a swe zignorował czy dał na nie pozwolenie

Zbyszek
Zbyszek
12 kwietnia 2021 18:50
Reply to  kazimierz

Pisowcy chyba myślą, że uklady są dodatnie i ujemne.

Antykaczor
Antykaczor
12 kwietnia 2021 16:51

Prezes tak tylko powiedział. Po co się czepiacie? Zdania nie można zmienić? Mogę iść o zakład, że pytania opozycji jak wiele poprzednich pozostaną bez odpowiedzi.

Wojna rybenki
Wojna rybenki
12 kwietnia 2021 23:16

Rodacy a ten tfu Rachoń to w tych swoich programach to zgodnie z prawem puszcza te piosenki znane? Mój znajmy jąk ma restauracje to za radio musi płacić jakimś urzędnikom z zaiksu.

Shaq
Shaq
13 kwietnia 2021 07:25

Gromki śmiech! Czy pis ukaral któregokolwiek ze swoich aferzystów? Glapę, Cieszyńskiego? Łomajtka?

Dron
Dron
13 kwietnia 2021 17:50

Tu już nawet kompilacja OSK i obajtka jest zbyt słaba. Wietrzę wariant rumuński.