Opozycja żąda wyjaśnień w sprawie nagród po śmierci Stachowiaka

Sensacyjne doniesienia „Faktu”: lekarz tuszował przyczyny zgonu Igora Stachowiaka?

– „Ta sytuacja wygląda, jakby to były nagrody za milczenie i za przyzwolenie na tuszowanie sprawy tej okrutnej zbrodni, która ciągle bulwersuje i która ciągle – jestem przekonany – nie jest wyjaśniona” – powiedział przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. „Gazeta Wyborcza” napisała dziś, że komendanci policji zdymisjonowani po śmierci Igora Stachowiaka, uciekli przed odpowiedzialnością dyscyplinarną na emerytury i dostali bardzo wysokie odprawy – od 45 tys. do 60 tys. zł. Pisaliśmy o tym w artykule „Pod parasolem ochronnym PiS zawsze bezpiecznie”.

Schetyna stwierdził, że odprawy dla byłych komendantów policji pokazują „fałsz polityki PiS”. – „Komendanci dolnośląskiej policji byli zaangażowani w tworzenie zmowy milczenia wokół śmierci Igora Stachowiaka. Tajemnicą sejmowych korytarzy jest to, że wiceminister Jarosław Zieliński prowadzi politykę kadrową w policji, on gra tu pierwsze skrzypce. A zatem to wiceminister Zieliński powinien wziąć odpowiedzialność za tych, którzy w sposób haniebny odeszli ze służby” – powiedział lider Platformy.

https://twitter.com/NewsPlatforma/status/963027366061789186

Politycy PO wysłali pismo do ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego – skan dokumentu umieścił na Twitterze poseł PO Marcin Kierwiński. Zwrócili się o „udostępnienie informacji publicznej na temat działań Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji podejmowanych w celu pociągnięcia do odpowiedzialności (…) komendantów oraz funkcjonariuszy policji przeprowadzających interwencję wobec Igora Stachowiaka. Ponadto wnosimy o udostępnienie informacji i materiałów na temat wysokości nagród i innych wypłaconych dodatków do uposażenia (niebędących wynagrodzeniem zasadniczym, dodatkiem stażowym lub dodatkiem służbowym/funkcyjnym) przyznanych Komendantom Głównym Policji oraz ich zastępcom, a także Komendantom Wojewódzkim Policji i ich zastępcom, od dnia 1 stycznia 2016 r. do dnia 12 lutego 2018 r.” – napisali posłowie PO.

Nowoczesna domaga się dymisji wiceministra Jarosława Zielińskiego. Według posła Adama Szłapki, sprawa Igora Stachowiaka została „zamieciona pod dywan zarówno przez Błaszczaka i Zielińskiego, jak i prokuratora generalnego Ziobrę”.

bt

Źródło: gazetaprawna.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o