Opozycja żąda wyjaśnień ws. milionów złotych, które „zaginęły” w CBA

Opozycja żąda wyjaśnień ws. milionów złotych, które „zaginęły” w CBA

Posłowie KO i Lewicy żądają, by na najbliższym posiedzeniu Sejmu premier Mateusz Morawiecki przedstawił informację na temat nadużyć finansowych w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Chodzi o sprawę, którą opisywaliśmy „10 mln wyprowadzone na lewo z CBA” – „Same Kryształy w tym PiS-ie!”. Z kolei według „Gazety Wyborczej, nadużycia w kasie funduszu operacyjnego CBA mogą sięgać nawet 15 mln zł.

 

– „W służbie antykorupcyjnej, w służbie, która ma walczyć z nadużyciami, giną pieniądze. W służbie antykorupcyjnej marnotrawione są środki publiczne. To trochę tak, jakby policjantom skradziono pieniądze, to trochę tak, jakby wykwalifikowana służba antykorupcyjna dopuściła do wielkiego złodziejstwa u siebie” – powiedział poseł KO Marcin Kierwiński. Poinformował o złożeniu u marszałek Witek wniosku o informację rządu w sprawie możliwej kradzieży pieniędzy z CBA.

Poseł Cezary Tomczyk przypomniał m.in. o kuriozalnym apelu CBA, by osoby, „które dały się uwikłać w korupcyjny proceder i wręczyły korzyść majątkową” zgłaszały się do szczecińskiej delegatury Biura. – „Dzisiaj Centralne Biuro Antykorupcyjne zamieniło się w policję polityczną. Wiemy, jak ogromna operacja została przeprowadzona przeciwko trzeciej osobie w państwie, panu marszałkowi Grodzkiemu, jak każdego dnia CBA próbuje wmówić Polakom, że pan marszałek ma coś na sumieniu. W sprawie marszałka Grodzkiego pojawiają się oskarżenia dotyczące 40 groszy, CBA nawet dało ogłoszenie do gazety. Szanowni państwo – zwracam się teraz do Centralnego Biura Antykorupcyjnego – jeżeli szukacie złodziei, szukajcie u siebie – powiedział poseł KO.

 

Posłowie Lewicy – oprócz informacji premiera o sytuacji w CBA – domagają się także pilnego zwołania posiedzenia speckomisji z udziałem koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. – „CBA miało usprawniać w Polsce walkę z korupcją, natomiast dzisiaj okazuje się, że sama ta instytucja wymaga specjalnego, dodatkowego nadzoru. Zginęły stamtąd miliony złotych. To jest bardzo poważna sprawa. Być może poważniejsza od Mariana Banasia” – powiedział poseł Maciej Gdula.


Andrzej Rozenek natomiast stwierdził, że CBA powinno zostać zlikwidowane. – „Uważamy, że jest to służba niepotrzebna. Kompetencje tej służby w stu procentach może wypełniać policja państwowa. Jest to służba, która od dawna jest skompromitowana” – powiedział poseł Rozenek.

bt

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
20 stycznia 2020 21:53

Pocieszmy się, że nic w przyrodzie nie ginie. Widocznie komuś były potrzebne te miliony, kogoś zapewne uszczęśliwiły, Cieszmy się wraz z nim, przynajmniej do momentu, kiedy ktoś się tą osobą (lub osobami) na serio zainteresuje. Milionów pewnie się nie odzyska, malwersant usiądzie na dłużej w pierdlu. Ale na razie – niech się cieszy i niech nie pamięta, że „kradzione nie tuczy”. Takie czasy mamy.