Orban: „Jak ktoś nie przestrzega zasad praworządności to powinien natychmiast opuścić UE”

jak ktoś nie przestrzega zasad praworządności to powinien natychmiast opuścić UE

Na trwającym w Brukseli szczycie UE ważą się losy podziału unijnego budżetu na najbliższe siedem lat i funduszu odbudowy po pandemii.

 

Rząd premiera Morawieckiego liczy na to, że Polska uzyska dotację w wysokości ok. 700 mld zł. Jednak szanse naszego kraju na tak wysokie dofinansowanie może pogrzebać kwestia łamania prawa przez PiS.

Partia rządząca liczyła, że w trudnych negocjacjach znajdzie mocne wsparcie od Victora Orbana.

 

Premier Węgier zmienił chyba swoje stanowisko w kwestii praworządności. „Zgadzamy się co do tego, że praworządność jest podstawą funkcjonowania w Unii. Więc jak ktoś nie przestrzega zasad praworządności to powinien natychmiast opuścić UE. I tu jest zgoda w 100%, powinen wyjść z UE, ale nie powinien być karany finansowo” – mówił Orban podczas spotkania z udziałem mediów.

wb

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
19 lipca 2020 20:33

Orban wyznacza Polsce trzecią drogę. Jako kraj nieprzestrzegający praworządności powinien natychmiast opuścić UE, ale nie powinien być karany finansowo – czyli Polska powinna opuścić unię, ale szmalec ma nadał otrzymywać, bo nie wolno karać finansowo za nieprzestrzeganie praworządności. Nie Europa pierwszej czy drugiej prędkości, lecz wywalony na zbity pysk członek z zachowanymi przywilejami. Powiedział to, o czym zgred marzy od dawna. To coś jak z wrednym debilem w podstawówce, belfry mają go dość więc go przepuszczają a debil się cieszy, że skończył szkołę. Unia zadowolona, debile zadowoleni i tylko 50% Polaków ma przechlapane.

Zwinka
Zwinka
20 lipca 2020 14:55
Reply to  HerodAntypis

Kaczyński już lata temu wyjawił swoje podejście do UE, czyli brać forsę i w nogi. Pewnie dlatego, że wszystkich oprócz siebie uważa za durniów niezdolnych do przejrzenia jego cwaniactwa. Na forum krajowym to mu się zresztą potwierdza, ale na unijnym brunatne pieńki może połamać.

Marcin
Marcin
20 lipca 2020 20:53
Reply to  HerodAntypis

Człowieku Ty bredzisz antypisizm odebrał Ci rozum.

Goool
Goool
21 lipca 2020 00:11
Reply to  Marcin

Na tym portaliku niemal wszystkim antypisim odebrał rozum (często jego resztki).

maras
maras
2 grudnia 2020 21:19
Reply to  HerodAntypis

Ja rozumiem tę wypowiedź w ten sposób, ze to niemcy powinni natychmiast opuścić UE, bo nie respektują statutów Unii, w których zagwarantowana była wolność krajów członkowskich w sprawach nie objętych uzgodnionymi porozumieniami, a niemcy wciąż rozszerzają zakres, w jakim mogą „wtrącać się” do polityk wewnętrznych poszczególnych krajów członkowskich. Osobiście uważam, ze po wyrzuceniu niemiec Unia Europejska nabrałaby blasku.