Ordo Iuris alarmuje! Pacjenci umierają w szpitalach bez opieki księży

Ordo Iuris alarmuje! Pacjenci umierają w szpitalach bez opieki księży

Skrajnie chrześcijańskie stowarzyszenie Ordo Iuris znalazło sobie nowy problem. Aktywiści dostrzegli go w tym, iż wielu polskich pacjentów nie ma w szpitalach dostępu do „opieki duszpasterskiej” (chodzi, rzecz jasna, o obecność księdza).

 

Ordo Iuris twierdzi, że brak księdza w placówce stanowi pogwałcenie Konstytucji. „Utrudnienie to stanowi naruszenie art. 53 Konstytucji RP gwarantującego każdemu wolność sumienia i religii” – zapewniają jego członkowie.

Dodają też, że wpływ na sytuację może mieć trwająca epidemia koronawirusa. Dyrekcje wielu szpitali, rzekomo, wykorzystały ją po to, by zaostrzyć ograniczenia względem posługi kapłanów na terenie podległych im placówek medycznych.

 

Ordo Iuris podało na swojej stronie, że szpitale nie informowały rodzin pacjentów o tym, iż ich bliskim uniemożliwiono przed zgonem podanie rzymskokatolickich sakramentów. Organizacja uważa to za jawne pogwałcenie praw przysługujących pacjentom.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Alarm wszczęty przez skrajnych katolików wywołał wśród internautów rozbawienie. Komentatorzy wskazują na to, że polska służba zdrowia stoi teraz przed poważniejszymi problemami, szpitalni księża stanowią zaś obciążenie finansowe.

W 2017 r. NaTemat.pl informował, że księża w szpitalach zarabiają często więcej niż lekarze rezydenci – duchowni mogą inkasować nawet ok. 4 tys. zł miesięcznie. Wynagrodzenia dla kapelanów stanowią więc w skali kraju potężne obciążenie.

/nt/

Źródło: natemat.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
EmmaMarekwolf01HerodAntypisKundzia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Ordo Iuris doskonale wie, że średniowieczne epidemie dżumy, ospy i innej cholery najskuteczniej rozwlekali księża organizując łażące procesje z modłami w intencji przegonienia epidemii. Stara się więc, aby ta piękna tradycja nie zaginęła.

Stefan
Stefan

No i dobrze. Jeszcze zbok jeden z drugim zechciałby se ulżyć z umierającą (-ym).

Ryszard
Ryszard

„Naruszenie wolności religii”? To nie dość, że gonią klechów, to jeszcze każą się wyrzec wiary ojców?! A to łobuzy jedne!

Kundzia
Kundzia

A według Ordo Iuris kto miałby przywozic dziewczynki w czarnych sukienkach do szpitali? Chyba że sami poszliby leczyć ludzi dla ideii.

HerodAntypis
HerodAntypis

Ja to nawet byłbym za tą opieką gdyby podlegała ona na wynoszeniu ekskrementów a nie na roznoszeniu sakramentów. Salowym przyda się wsparcie, a ciasteczka mogą rozdawać stewardessy, bo mają kryzys w branży.

wolf01
wolf01

Sam osobiście takiego NIEROBA POGONIŁEM żeby nie przyłazil bo co się będzie szlajał menda i PASOŻYT

Marek
Marek

Brak imama, rabina, buddyjskiego mnicha?, duchownych tysiąca innych religii też stanowi pogwałcenie Konstytucji. „Utrudnienie to stanowi naruszenie art. 53 Konstytucji RP gwarantującego każdemu wolność sumienia i religii”.
Obecność księdza i wyżej wymienionych też stanowi pogwałcenie Konstytucji tego samego artykuły pt. 6 „Nikt nie może być zmuszany do UCZESTNICZENIA ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.

Emma
Emma

Jezeli utwardzona mąka ma obronić pacjenta,to niech siedzi w domu i czeka z tym placuszkiem na pójście do nieba,skoro taka wola Pana,a nie pcha się do szpitala.To jawny brak wiary i zaufania do tego,co ten latajacy w czarnej kiecce mówi.Nawet na ginekologie sie wpychają.A won ze szpitali