Ordo Iuris chce, żeby tzw. klauzula sumienia obowiązywała… wszystkich!

Ordo Iuris znalazł sobie kolejnego sojusznika w walce z konwencją stambulską
fot. Prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski podczas posiedzenia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka

Na kolejny „genialny” pomysł wpadł Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris – ten sam, który w 2016 r. przygotował projekt zakazujący aborcji. Teraz wspólnie z Centrum Życia i Rodziny zbiera podpisy pod petycją „W obronie sumienia”.

#StopOrdo#SprzeciwSumieniaOrdo Iuris i Centrum Życia i Rodziny zbierają podpisy pod petycją o wprowadzenie 'Sprzeciwu…

Opublikowany przez Hanna Kustra Czwartek, 5 lipca 2018

Chodzi tym razem nie tylko o możliwość powoływania się na nią przez lekarzy i farmaceutów. Ordo Iuris chce „prawa do odmowy jakichkolwiek działań związanych min. z aborcją, antykoncepcją, LGBT+, edukacją seksualną, marksizmem, nawet jeśli wynikają z obowiązków zawodowych danej osoby” – napisała na Facebooku Hanna Kustra. Dołączyła też zdjęcie ulotki kolportowanej przez Centrum Życia i Rodziny oraz Ordo Iuris.

„Sprzeciw sumienia pozwala odmówić: wszelkiego udziału w aborcji, sprzedaży środków antykoncepcyjnych, druku materiałów propagujących marksizm, udziału w promocji homoseksualizmu i ruchów LGBT, uczestnictwa w innych formach deprawacji, udziału w lekcjach tzw. edukacji seksualnej” – napisano w ulotce.

https://twitter.com/DemSocjalizm/status/1014830141212692480

Według obu fundacji, wprowadzenie klauzuli sumienia dla wszystkich zapobiegłoby takim „opresyjnym decyzjom”, jak ta, dotycząca ukarania drukarza z Łodzi, który nie zgodził na wydrukowanie plakatów organizacji LGBT.

bt

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wiśnia
Wiśnia
6 lipca 2018 09:57

To w drugą stronę też to będzie działać. Nie będę współpracował z żadnymi bogoojczyznianymi oszołomem.

lsd
lsd
6 lipca 2018 11:31
Reply to  Wiśnia

Już nie. To będzie wtedy dyskryminacja. Wystarczy przypomnieć sobie historię lekarza który napisał iż nie chce obsługiwać członków PIS. Moralność Kalego to nieodłączny element polskiego katolicyzmu.

Marek
Marek
6 lipca 2018 12:19
Reply to  Wiśnia

Oczywiście, że nie będzie. W końcu ustawę tworzy fanatyczna grupa w słowniku której nie ma słów: tolerancja, inne poglądy, inne kultury, inne postawy religijne/etyczne. A przyklepać może to partia, która myśli tak samo, choć nie zawsze wprost to głosi.
Będzie to „sumienie” w ujęciu fanatyzmu katolickiego, nauk ojca ryzyka, Jędraszewskiego itp. religijnych oszołomów modlących się o śmierć dla aktualnego Papierza.

Waldemar
Waldemar
6 lipca 2018 11:35

Dziś co informacja w koduj24, to głupsza. Zalewa nas ocean głupoty, prostackiej i niereformowalnej, tak jakby autorzy owych nakazów i zakazów 100 lat spali pod lodem i teraz się przebudzili ze swoimi światłymi reformami. Propagowanie marksizmu? Chętnie bym zobaczył takiego zombi. Sprzedaż środków antykoncepcyjnych? Są przy kasie w każdym „Auchanie”, Tesco”, „Biedronce”, „Lidlu”. Pigułki? Jeśli Ordo liczy na fundamentalną panią Zosię z jedynej w okolicy apteki, to może się nieco rozczarować, bo ta sieć ma za duże oka. Uczestnictwo w innych formach deprawacji? Co autor miał tu na myśli, bo ja nie wiem? Festiwale Owsiaka? „Klątwę” w „Powszechnym”? Przypomina mi się tytuł książki znanego francuskiego filozofa: „Nadzorować i karać”…

Maciek123454321
Maciek123454321
6 lipca 2018 11:36

Proponuję ustawowy zakaz uprawiania seksu z uwagi na klauzulę sumienia, a dla niestosujących się przymusowa sterylizacja. Na szczęście z pewnością zaprotestują poseł Pięta i senator Bonkowski – obaj cudzołożnicy smoleńscy. Przepraszam, ale tego w sposób zdroworozsądkowy skomentować się nie da. Ja bym zaproponował tym panom poddanie się dobrowolnej kastracji – tak ot, żeby dać dobry przykład.

Krzysiek
Krzysiek
6 lipca 2018 13:21

A co z panami w czarnych sukienkach?
Dopisać do listy!

Marek
Marek
6 lipca 2018 15:04

Ewidentnie słonko źle wpłynęło na główki chłopakom. Trzeba nosić czapeczki łysinki na żar słoneczny nie wystawiać bo potem klepie się brednie. Szkoda że tych przypadłości leczyć nie ma jak, a i dostać się do psychiatry to trudna sprawa. Poziom zidiocenia podnosi się nam z dnia na dzień, i ciekawe do czego w efekcie dojdziemy? …….Stosy będą ustawiać ? Czarownic szukać?……. Reaktywują indeks ksiąg zakazanych.?…… Nie wiem śmiać się powinienem czy może jednak …….bać!

Rosa
Rosa
6 lipca 2018 17:08

Są na fali zrobią wszystko aby się załapać do żłobu.Pieprzeni karierowicze.Kazdy ma sumienie i wie co robi.
Rosa

Joanna
Joanna
6 lipca 2018 18:36

Ludzie bez sumienia.

Imam von von
Imam von von
7 lipca 2018 01:35

A moze jeszcze coroczne ukrzyzowanko w drodze losowania dla kilku % spoleczenstwa dla podkreslenia wiary?