Ordo Iuris: kobiety planujące aborcję należy zamykać w szpitalach psychiatrycznych

Pan młot i „błyskotki”

Na taki kuriozalny pomysł wpadł dr Błażej Kmieciak, koordynator należącego do Ordo Iuris Centrum Bioetyki. Podczas konferencji w Sejmie „Życie ze skutkami aborcji: stan obecny i perspektywy” zaproponował, aby zamykać kobiety rozważające przerwanie ciąży na oddziałach szpitali psychiatrycznych!

Ordo Iuris to organizacja, która we wrześniu 2016 roku zgłosiła projekt ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne. Przewidywał on m.in. całkowity zakaz aborcji oraz kary więzienia (do pięciu lat) za dokonanie zabiegu nie tylko dla lekarzy, lecz także dla samych matek.

„W Polsce jest możliwość umieszczenia kobiety w ciąży w szpitalu psychiatrycznym bez jej woli, jeżeli stanowi ona zagrożenie dla siebie lub dla innych. Problem jednak w tym, że jeżeli chce skrzywdzić dziecko, które nosi pod sercem, nie można jej umieścić w placówce psychiatrycznej, ponieważ z punktu widzenia obowiązującego w Polsce prawa to dziecko nie jest jeszcze jej rodziną. To myślenie trzeba zmienić” – powiedział Kmieciak.

Stanowczo przeciw takim pomysłom protestuje Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. W wydanym oświadczeniu napisała, że „systematyczne szerzenie narracji o tym, jak dużym zagrożeniem jest kobieta, kompletne pomijanie jej potrzeb i praw oraz zrównywanie zarodka lub płodu z bezbronnymi kilkuletnimi dziećmi, mają stworzyć warunki do wprowadzenia mechanizmów ubezwłasnowolniania kobiet, by pełniły głównie funkcje prokreacyjne”.

Działacze Federacji uważają, że Ordo Iuris po raz kolejny chce wprowadzić tylnymi drzwiami całkowity zakaz aborcji. – „Wydaje się, że w uporczywych działaniach organizacji Ordo Iuris, która – przypomnijmy – była autorką projektu ustawy przewidującego karanie kobiet więzieniem za aborcję, chodzi nie o samą aborcję i „życie poczęte”, ale o całkowitą kontrolę kobiet” – napisano w oświadczeniu.

bt

Źródło: rynekzdrowia.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
WojtekGallebantymoherAlicja777Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Invictus
Invictus

To pewne, że ekstremistów z Ordo Iuris należy całkowicie odseparować od reszty zdrowego społeczeństwa, umieszczając ich bądź w klasztorach klauzurowych., bądź w psychiatryku. Tam mogą wyznawać swoją ideologię (nie zagrażając normalnym ludziom) bez narzucania swoich przekonań innym. Jeszcze dzięki Bogu nie jesteśmy państwem wyznaniowym, w jakim chcieliby żyć ci obłąkańcy. Niech przestaną się troszczyć o sumienia innych ludzi.

Maciek123454321
Maciek123454321

Czy tych oszalałych talibów nie dałoby się jakoś………no…….zneutralizować? Jakieś pikiety, może pogrzebać w życiorysach, znależć jakieś „haki” – tak, jak to robi PiS? Fanatyków należy izolować.

Maria
Maria

Najlepiej wszystkie kobiety ubezwłasnowolnić oczywiście poza nielicznymi wybranymi

Widocznie się ci z Ordo (coś tam), naoglądali się „Pamiętników podręcznej” – tam była recepta jak to zrobić

Zwinka
Zwinka

Uważam, że u czubków należy zamykać wszystkie kobiety uprawniające seks. Uprawianie seksu może prowadzić do ciąży, a stąd tylko mały krok do popełnienia zbrodni aborcji. Lepiej zapobiegać niż ścigać. Kobietom uprawiających seks mówimy stanowcze NIE.

Alicja777
Alicja777

Według tej ideologii to kobiety nie uprawiają seksu. Potencja jest po stronie facetów: mają być zwarci i gotowi do wpuszczenia plemników. A że wbrew woli kobiety? Liczy się – jakie by ono nie było.

Zwinka
Zwinka

Impotent.

Maciek123454321
Maciek123454321

Po wnikliwej analizie doszedłem do wniosku, że tym pseudoprawnikom ordojurystom zaczynają puszczać nerwy. Cieniutka warstewka ogłady pękła i wyjrzały mordy nienawistników. Godek już się skompromitowała, skoro przyznała, że wiedzę na temat aborcji zaczerpnęła z „Botoksu”. A te mordy ordo-juro-coś-tam, skoro nie dało się zapakować nieszczęsnych aborcjonistek do więzień, to chcą zamykać do psychiatryka. Naprawdę, ludzie, jeśli pozbędziemy się PiS-u, te rozszalałe ryje natychmiast przestaną kłapać, a środowisko ich się wyrzeknie. I trolli też już nie będzie… Cudownie będzie żyć w znów wolnej Polsce.

Galleb
Galleb

Hm. To nie nerwy im puszczają. Moim zdaniem problem jest znacznie poważniejszy, a nawet początkujący psychiatra łatwo znajdzie i określi tę właściwą im (chciałoby się powiedzieć immanentną) przypadłość, która ich dotyka!

Zwinka
Zwinka

Nie pamiętam, który z pisarzy / naukowców powiedział, że motywacją ortodoksyjnych „prolajferów” wcale nie jest troska o nienarodzone dziecko, tylko silna potrzeba absolutnej władzy nad kobietą, Ja osobiście dopatruję się u tych zaciekłych działaczy różnorakich dysfunkcji, głównie w dziedzinie, w której ( zastępczo ?) się wyżywają. Jak bardzo bowiem trzeba nienawidzić kobiet, aby z uporem maniaka włazić z buciorami w ich osobiste życie ? Są to mężczyźni ( głównie o wymoczkowatej powierzchowności / stare dziady / księża łączący obie cechy )…kobiety ( o wymoczkowatej powierzchowności / stare baby / dewocyjne .wariatki łączące obie cechy). nie brakuje też młodych ludzi, którym… Czytaj więcej »

Wojtek
Wojtek

Dołącz do dyskusji
Zgadza się: pseudoprawnikom. Ustawa o Ochronie Zdrowia Psychicznego mówi wyraźnie, że bez zgody, w sytuacji zagrożenia własnego życia lub życia i zdrowia innych osób, można hospitalizować psychiatrycznie osobę chorą psychicznie lub – wtedy na maks. 10-dniową obserwację- osobę podejrzaną o chorobę psychiczną.

antymoher
antymoher

taa,ruskie standardy,psychuszki……….i dlatego mówię -pisiorom i powinowatym należy wymyślić trudniejszy sposób rozmnazania.