Ordo Iuris namawia rodziców, żeby nie godzili się na lekcje o mowie nienawiści!

Szkoły zamknięte do 24 maja, matury od 8 czerwca

– „Niebawem Ordo Iuris przedstawi „Oświadczenie Rodzicielskie” dla rodziców odmawiających zgody na zajęcia szkolne zarządzone przez Rafała Trzaskowskiego w Warszawie. Według Konstytucji rodzice są pierwszymi wychowawcami. Oni ochronią swoje dzieci przed politycznym hejtem lepiej niż urzędnicy” – napisał prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski na Twitterze. To reakcja tej organizacji, walczącej m.in. o całkowity zakaz aborcji w Polsce, na apel prezydenta Warszawy o przeprowadzenie w szkołach lekcji na temat mowy nienawiści.

– „Co trzeba mieć w głowach i sercach, żeby uważać lekcje, które mają zapobiegać zadawaniu dzieciom ciosów słowem za złe i nawoływać rodziców do bojkotu tych zajęć? Jak mocno trzeba nienawidzić…”; – „Dawno nie widziałam tak głupiej inicjatywy. Brawo Ordo Iuris, znowu pokazujecie, na jak wiele Was stać. Powinniście się wstydzić. I zacząć czasem myśleć. Co jest złego w lekcjach o zwalczaniu mowy nienawiści? Niezgodne z Waszą wykładnią?”; – Tym działaniem Ordo Iuris otwarcie oznajmiło, że jest organizacją proprzemocową i niebezpieczną dla społeczeństwa. Zawartość ich głów zostawię bez komentarza. Zastanawiam się, kim byli ludzie, którym udało się takich wychować” – komentowali internauci na Twitterze.

A w przygotowanym przez Ordo Iuris oświadczeniu napisano, że udział dziecka w zajęciach bądź warsztatach, pogadankach, które mogą odnosić się m.in. do „edukacji seksualnej, płci kulturowej bądź społecznej, tożsamości płciowej, równości, tolerancji, różnorodności (w odniesieniu do płci bądź seksualności), przeciwdziałania przemocy w powiązaniu z tematyką płci, seksualności i rodziny”, wymaga każdorazowej zgody rodzica na piśmie. Działacze Ordo Iuris informują rodziców, że mogą zagrozić pozwem sądowym szkole, jeśli dziecko brało udział w zajęciach bez ich zgody. Organizacja zapewnia wtedy „program wsparcia procesowego” Ordo Iuris.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
tfutorquemadaAleksanderMarekantyuzurpator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mas60
mas60

Pytam po raz kolejny: Czy Ordo Iuris ujawniło już źródła finansowania swojego „instytutu”? Bo jeżeli nie, to łamią prawo obowiazujace w Polsce! Dlaczego jeszcze nikt nie złożył wniosku o delegalizację tej sekty, która już chyba tylko w Polsce może działać legalnie?

asia
asia

Czy rodzice w Warszawie są analfabetami, że trzeba za nich pisać oświadczenia?

Zbyszek
Zbyszek

A co z matematyką, fizyką, chemią? Czy można tą wiedzą zasmiecać młode, niewinne umysły?

PiJar
PiJar

To może od razu poinformujmy rodziców, że mogą pozwać szkołę, jeśli dziecko brało bez ich zgody udział w zajęciach z matematyki (nie daj Bóg dowiedzą się o „szatańskiej” liczbie 666), fizyki (bo niewinne pociechy usłyszą, iż Ziemia krąży wokół Słońca, a nie na odwrót) lub biologii (tam grożą tak deprawujące słowa jak „zapylanie”, „kopulacja”, „owulacja” czy „ewolucja”). Jak przerażający musi być obraz świata, jaki noszą ludzie z Ordo Iuris w swoich głowach! Wokół same spiski, seksy, gendery, równość, tolerancja, jednym słowem wszystko, co sprzeciwia się patriarchalnej, zamordystycznej, „bezpiecznej” wizji świata, Świata, w którym wszystko jest uporządkowane według odwiecznej hierarchii Boskiego… Czytaj więcej »

antyuzurpator
antyuzurpator

Jeśli chodzi o biologię, to najgorsze dla tych kajogodków jest to, że człowiek pochodzi od małpy.

PiJar
PiJar

I obsesyjny strach przed seksem oraz wszystkim, co wiąże się z płciowością. A poza tym to wręcz modelowe przykłady tzw. osobowości autorytarnej wg Theodora Adorno.

Nihil
Nihil

Sekta działa
Ale patent i styl na ogłupianie się wypala
Sekta upada i jej obecne działania doprowadza do samozaorania

Maciek123454321
Maciek123454321

Ordynarni juryści.

Maria
Maria

Niech się Ordo Iuris ogarnie, bo sami nie wiedza jak się mają – z jednej stronie zakaz aborcji czyli zakaz zabijania, a z drugiej brak zakazu używania mowy nienawiści, która generuje takie skutki jak niedzielna tragedia w Gdańsku

Anda
Anda

Ordo Iuris pokazuje, że uwielbia mowę nienawiści. A ja się pytam: czy na tym polega katolicyzm? Co o tej inicjatywie powie episokpat? Jeszcze trochę i z przeredagowanej przez Rydzyka z Jędraszewskim biblii znikną wszystkie zdania nt. miłości bliźniego.

torquemada
torquemada

Ten ordynarny iuris nie mamic wspólnego z katolicyzmem! Przecież jako sekta zostali wyrzuceni z Brazylii, a Watykan ich ekskomunikował!
Tylko w Polsce zniewolonej (da Bóg-przejściowo) mają się dobrze i brylują swą „mądrością”

Marek
Marek

Stary doktor w czeskim serialu do mało rozgarniętej pielęgniarki powiedział:”…..Gdyby głupota miała skrzydła, latałaby pani jak gołębica!…” . Mamy XXI w. a odlot głupoty ciągle trwa! W tej organizacji „rozum „jest w zdecydowanym odwrocie.

Aleksander
Aleksander

Głupota i podłość tych ludzi nie zna granic.

tfu
tfu

A pewnejest to, że nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem! ! ! To zwykła sekta!