Ordynacja wyborcza dla republiki bananowej

Ponad 600 tys. zł kosztował nas referendalny pomysł Dudy

Państwowa Komisja Wyborcza ostrzega, że zawarte w projekcie PiS pomysły mogą się skończyć katastrofą.

Wprowadzenie ustroju republiki bananowej wcale nie jest takie proste. Wiąże się z wielokroć większymi kosztami niż w republice o standardzie stricte demokratycznym. Ponadto obniża kwalifikacje beneficjentów, czyli tych, którzy kształtują taką zdeformowaną republikę i czerpią z niej korzyści. Przeistoczenie wprowadza także chaos, co staje się zrozumiałe, bowiem nieposiadający kwalifikacji mają problemy z wprowadzeniem porządku i harmonią społeczno-prawną.

Republika bananowa wyziera wszystkimi akapitami z nowej ordynacji wyborczej, której procedowanie nastąpi już na najbliższym posiedzeniu Sejmu i ma być zakończone jeszcze w tym roku. Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) właśnie zaopiniowała pisowski projekt noweli i nie zostawiła na nim suchej nitki, nazywając wprost: katastrofa.

Katastrofa w pierwszym rzędzie rzecz jasna jest dla obecnej PKW, bo wszystkim komisarzom z automatu wygasają kadencję. W ciągu dwóch miesięcy PKW musi powołać 16 wojewódzkich i 380 powiatowych komisarzy wyborczych w miejsce dotychczasowych 51.

Mają przyjść zupełnie nowi ludzie – bez żadnego doświadczenia. Skąd ich wziąć? No, właśnie! Można tę operację blitzkriegu przeprowadzić tylko siłami niewykwalifikowanymi („nie matura, a pisowska chęć szczera zrobi z ciebie beneficjenta”).

Dotychczas komisarzami byli po prostu sędziowie, czyli tacy, którzy przeszli przez szczeble zawodu prawniczego od samego dołu, aby stać się niekwestionowanymi fachowcami. W pisowskiej ordynacji wystarczy tylko wykształcenie prawnicze, a takich z cenzusem mgr prawa jest w kraju multum, choćby po studiach wieczorowych i pojęcie o prawie mają takie, jak uczniowie podstawówki o czytaniu książek.

Dotychczas komisarze winni być apolityczni, nie należeć do żadnej partii, teraz ten wymóg zostanie zniesiony. Zatem należy spodziewać się, iż działacze PiS mający wykształcenie prawnicze zasilą w pierwszym rzędzie PKW.

Tak zaordynowani komisarze będą mieli uprawnienia – dotychczas nie były znane – do zmiany kształtu okręgów wyborczych. Zestawmy to z czasem, a komisarze będą mieli na to dwa miesiące, to można być pewnym, iż słowo skandal nie jest nadużyciem. To skandalicznie mało czasu, aby ktoś mógł zapanować nad tym chaosem.

Chaos jest zły? Nie dla PiS, bo o to chodzi. Wszelkie skargi, manipulacje, oszustwa wyborcze utoną w tym chaosie. Nie warto nawet wspominać o takim drobiazgu, jak koszt przeprowadzenia najbliższych wyborów samorządowych – a są one najbardziej skomplikowane ze wszystkich. Będzie on przynajmniej dwukrotnie wyższy niż dotychczas. Poprzednie wybory kosztowały 300 mln zł, wg nowej ordynacji będą przynajmniej dwukrotnie wyższe – 600 mln zł.

Po przyszłych wyborach i zapanowaniu republiki bananowej nie będziemy zastawiali się nad krzywiznami bezprawia państwowego, lecz nad tym, dlaczego pozwoliliśmy, aby standardy wschodnie, a może nawet z Burkina Faso obowiązują w naszym dumnym kraju europejskim, w Polsce.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Zgredzinkajack DunsterZbyszekTedmędrkowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Jak się rozpocznie procedowanie tej pseudo-ordynacji, MUSIMY WSZYSCY WYJŚĆ NA ULICE!!!! WSZĘDZIE!!!! Chcą nam udupić ostatni bastion demokracji, NA TO NIE MA ZGODY!!!! I trzeba natychmiast – już teraz = alarmować społeczeństwo. Kampania billboardowa. PO – macie na to kasę!!! Ruszyć do ludzi, uświadamiać, co to znaczy dla Polski! Rozruszać ludzi. Dziewuchy, Obywatele RP, OSA, RAZEM, SLD, PSL, Nowoczesna, To jest BYĆ ALBO NIE BYĆ naszej Ojczyzny. No, chyba, że chcecie, aby za kilka lat polała się krew. My, szarzy ludzie, pomożemy. Ale to na Was, politykach, spoczywa odpowiedzialność, bo jesteście znani, Pokażcie, ile jesteście warci, Rzućcie hasło w lud… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

Maćku, czy rozesłałeś też ten swój apel do adresatów ?
Inicjatywa jak najbardziej godna poparcia, tylko trzeba dopilnować jej realizacji !!!

PiJar
PiJar

Przygotowania reżimu do przyszłych fałszerstw wyborczych idą pełną parą. Jedynie słuszna partia będzie miała wyniki na poziomie 50-60%. Na wątpiących będą czekali chłopcy z WOT i faszyści z ONR ze skutecznymi środkami perswazyjnymi. Noc nad Polską gęstnieje…

Maciek123454321
Maciek123454321

Bez przesady. Faszyści jeszcze nie są tacy mocni – na razie. A WOT… wolne żarty. Maciora chciał mieć swoje SS, a na razie wygląda, że to wymoczki, w dodatku broni dla nich nie ma…

PiJar
PiJar

OK, może to i na razie prawda, ale przestrzegam przed niedocenianiem determinacji tej bandy w kwestii utrzymania władzy. Arsenał środków mogących wpłynąć na wynik wyborów jest olbrzymi, a widać, że znakomita większość wysiłków szajki idzie w kierunku utrwalenia swej pozycji. Tout proportions gardee – Hitlera kiedyś też bagatelizowano. Do czasu.

Ted
Ted

Nie będzie fałszerstw – tak ustawią ordynacje wyborczą, że nie będzie potrzeby fałszowania.
Ilość głosów na PiS mnożymy przez 5, głosy przeciw łączymy w paczki po 1o i liczymy te paczki – przy tak skonstruowanej ordynacji ich wygrana murowana.
A nowa ordynacje, w dowolnej wersji sejm przegłosuje, senat zatwierdzi, PiS-TK orzeknie ze jest OK. Wszystko zgodnie z PiSprawem

mędrkowski
mędrkowski

Kiedyś w ustroju socjalistycznym używało się określenia dyktatura proletariatu. Dzisiaj można zaobserwować kiełkowanie „dyktatury większości sejmowej”. Większość sejmowa zawłaszcza wszelką władzę i nie spocznie na laurach dopóki nie dopadnie samorządów. Jedyna nadzieja, że większość sejmowa rozminie się z „Wolą Narodu”. Niektórzy komentatorzy piszą tutaj, że wybory już były. Czy będziemy próbować czegoś innego???

Maciek123454321
Maciek123454321

Może trzeba będzie zmobilizować się i jednak zablokować sejm? Pamiętacie 16 grudnia? Takiej paniki u pisiorów nie widziałem nigdy. Byłem niedawno pod sejmem, barierek nie usunęli, tylko zepchnęli pod murek i powiązali linkami stalowymi, żeby nikt nie ukradł i żeby w razie co ustawić „mur berliński” na nowo. BOJĄ SIĘ!

Zbyszek
Zbyszek

Pomyliła im się Polska z San Escobar?

jack Dunster
jack Dunster

I believe that there is legal precedence for such a reform – in the activity of the Lublin Provisional government of 1944 – and we all know how that worked out…