Orędowniczka umów o pracę, minister Zalewska „funduje” pracownikom wyłącznie „śmieciówki”

Jak Pani śmie uciekać do PE? - pytają Zalewską politycy, związkowcy i internauci

Trudno o większą hipokryzję. Sprawozdania z działalności biur członków rządu, którzy są jednocześnie posłami pokazuje w ostrym świetle ich pospolitą pazerność. To jak bardzo w swoich poczynaniach rozmijają się z wcześniejszymi deklaracjami ujawnił ostatnio portal Onet.pl.

Okazuje się, że np. głośna orędowniczka umów o pracę szefowa edukacji Anna Zalewska w 2017 roku swym biurze poselskim zatrudniała pracowników wyłącznie na „śmieciówkach” i jest wyjątkiem, jeśli chodzi o zasady zatrudniania.

Tym bardziej bulwersuje, że miała czelność podczas niedawnego spotkania ze związkowcami z „Solidarności” szczycić się tym, iż wprowadziła przepisy, które po wakacjach mają zmusić właścicieli niepublicznych szkół i przedszkoli do zatrudniania wszystkich nauczycieli na umowy o pracę.

W dodatku Zalewska jest jedną z rekordzistek — ma w sumie 7 biur poselskich w swym okręgu wyborczym na Dolnym Śląsku. Dlaczego nie zatrudnia pracowników na etatach — jak chce jej partia? Na to biuro prasowe resortu edukacji – jak na razie nie ma rzeczowej odpowiedzi.

Nie reaguje też na jeszcze jedno pytanie — dlaczego Zalewska wzięła z Sejmu „kilometrówkę” wysokości 4 tys. zł, choć na co dzień przysługuje jej rządowy samochód.

Pod tym względem akurat do rekordzistów Zalewska nie należy. Daleko jej do takich „biorców kilometrówek”, jak minister środowiska Henryk Kowalczyk, który pobrał z Sejmu niemal 25 tys. „kilometrówki”, chociaż jego okręg wyborczy jest w Pułtusku, czyli niedaleko Warszawy czy wiceminister sprawiedliwości który zainkasował na ten cel 17,5 tys. zł, albo Jarosław Sellin z resortu kultury, któremu mało było 11,7 tys. samej kilometrówki i dodatkowo wydał 1600 zł za taksówki.

Pytania o ten stan rzeczy kierowane do ministrów – niestety pozostają bez odpowiedzi.

/p/

Źródło: Onet.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ObserwatorMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Dają sobie gigantyczne premie, ale, jak widać, mało im. „Kilometrówki” to wcale niebagatelne kwoty, jak widać O śmieciówkach nie wspomnę, bo to mówi samo za siebie. A co do zdjęcia – nie jest to autentyczna Szczeżuja?

Obserwator
Obserwator

Najważniejsze do dorwać się do koryta a potem mam was wszystkich w d…!