Organizator urodzin Hitlera twierdzi, że jest… rekonstruktorem!

Organizator urodzin Hitlera twierdzi, że jest… rekonstruktorem!

Mateusz S. – ps. „Sitas” – to organizator obchodów rocznicy urodzin Hitlera, które pokazano w reportażu Superwizjera w TVN24. Ten lider stowarzyszenia Duma i Nowoczesność z Wodzisławia Śląskiego tłumaczy „Gazecie Wyborczej”: – „Intryguje mnie atmosfera masowej spoistości, dynamika celebracji, majestatyczność ceremoniału i monumentalizm symboliki nieobecne na taką skalę w innym państwie. Dlatego jako rekonstruktor chciałem odtworzyć takie wydarzenie, aczkolwiek moje wystąpienie nie zawierało treści popierających jakikolwiek ustrój”.

Tak bezczelne stwierdzenia niesłychanie kontrastują ze słowami i zachowaniem „Sitasa” podczas „uroczystości” zorganizowanej przez niego w środku lasu. Mariuez S. ubrany w mundur oficera SS mówił: – „Adolf Hitler – jeden z najlepszych strategów, dowódców i umysłów wszech czasów. Miał wizję zjednoczenia narodu. Wizję opartą na dumie, honorze i lojalności. Hitler był prawdziwym dżentelmen, kobiety się nim fascynowały, a dzieci kochały. Był bardzo przyzwoitym człowiekiem. Nigdy nie przeklinał i nie pozwalał na złe zachowanie. NSDAP pod przywództwem Hitlera propagowała wartości rodzinne, macierzyństwo, ojcostwo, szacunek i honor”. Po czym zaproponował toast: „Za Adolfa Hitlera i naszą ojczyznę, ukochaną Polskę”. Goście wypili, skandując: „Sieg heil!”.

„Sitas” w styczniu został zatrzymany przez ABW pod zarzutem publicznego propagowania nazistowskiego ustroju państwa. Po przesłuchaniu został zwolniony, ale musiał wpłacić 10 tys. zł kaucji. Jego buta zdaje się nie mieć granic, bo – jak ustaliła „Wyborcza” – złożył w sądzie zażalenie na ten środek zapobiegawczy. Twierdzi, że jest zbyt surowy i domaga się zwrotu 10 tys. zł.!

Przypomnijmy, że starosta powiatu wodzisławskiego złożył wniosek o rozwiązanie stowarzyszenia Duma i Nowoczesność, któremu przewodniczy Mariusz S.

bt

Źródło: wyborcza.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
gość Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gość
gość

SITASA ZATRZYMALI A RAZEM POWIESILI