Organizatorzy Marszu Niepodległości nie będą współorganizowali przyszłorocznego święta

Marsz Dudy i Morawieckiego w oprawie stanu wojennego

Jeszcze w październiku tego roku prezydent zamierzał zaprosić do Komitetu Narodowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, przedstawicieli środowisk związanych z Marszem Niepodległości. Po 11 listopada 2017 r. zmienił jednak zdanie.

Jak poinformował na antenie Radia Zet prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński, „zaproszenia formalnego nie było”. W rozmowie z Konradem Piaseckim dodał, że „to jest przede wszystkim czas, żeby organizatorzy Marszu Niepodległości pewne rzeczy przemyśleli”.

Prezydent więc nie zmienia swojego ostrego kursu wobec organizatorów marszu, który został okrzyknięty w Europie „marszem faszystów” ze względu na rasistowskie, ksenofobiczne i skrajnie nienawistne hasła głoszone przez wielu jego uczestników.

Duda był jedynym przedstawicielem „dobrej zmiany”, który od początku bardzo ostro komentował to, co działo się na ulicach Warszawy 11 listopada. – „Nie ma w naszym kraju miejsca na ksenofobię, chorobliwy nacjonalizm, antysemityzm. Taka postawa oznacza wykluczenie z naszego społeczeństwa. Tacy ludzie są wykluczeni” – mówił po obszernie komentowanych na całym świecie wydarzeniach, które przyćmiły Narodowe Święto Niepodległości w Warszawie.
(Źródło: Radio Zet)

/j/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
SamochaMaciek123454321Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Ojej, jaka szkoda, Ale czegoś nie rozumiem …przecież, zdaniem przewodniej siły narodu, było pięknie, morze biało-
czerwonych flag, itepe, itede …no to mogłoby być jeszcze piękniej …więc o co chodzi ???

Samocha
Samocha

Przegięli, ot co. Nie da się oburzać dalej na słowa o „polskich obozach” i jednocześnie nie reagować na wywołanie skandalu (chyba światowego zasięgu…?) z przemarszem faszystowskich „rodaków” środeczkiem stolicy w asyście ochrony służb mundurowych. Tak myślę.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ciekawe, czy gdyby nie wypowiedź sturmbannfuhrera robaka (ups – miało być – rybaka, czyli fischmanna po faszystowsku) o pani Agacie, że Żydówa, pan Pomidor Faszerowany byłby równie pryncypialny? W tym kontekście należy sądzić, że sturmbannfuehrer robak (och jej – rybak) jednak już siedzi w pierdlu. Trochę przegiął…

Maciek123454321
Maciek123454321

Znowu tutaj trolle szaleją. Żaden parszywiec się nie wypowie, ale minusy – i owszem. Byle na złość zrobić. Ale my i tak wiemy, że to tchórzliwe szmaty są.