Orkiestra Jurka Owsiaka grała, a telewizja PiS swoje…

WOŚP kupiła sprzęt w Chinach, MON miał go przewieźć. Teraz rząd stawia kuriozalne warunki

Nikogo nie powinno dziwić, że „Wiadomości” w Telewizji Publicznej poświęciły 28 finałowi WOŚ zaledwie kilka sekund. W końcu WOŚP to dla ich zleceniodawców z partii rządzącej zło konieczne. Więcej więc mówiono ogólnie o tym jak Polacy chętnie pomagają, np. w ramach Caritasu niż o samej Orkiestrze.

 

Dziennikarze programów wiodących w TVP wykorzystali finał Orkiestry, by zaatakować Jurka Owsiaka, który śmiał odnieść się do pierwszej rocznicy zamordowania prezydenta Adamowicza, wskazując współwinnych tego mordu.

Telewidzowie mogli więc usłyszeć, że „Owsiak ucieka i przerzuca odpowiedzialność na inne osoby. Dlaczego finał WOŚP w Gdańsku był tak słabo zabezpieczony”. Przypomniano też, że czując się tak bardzo odpowiedzialnym za to, co się wydarzyło, zrezygnował z kierowania WOŚP i dopiero pod naciskiem „celebrytów i polityków opozycji szybko zmienił zdanie”.

 

Dziennikarze TVP, w tym pan Sitek, odczytujący materiał o WOŚP, udawali, że nie rozumieją, dlaczego Owsiak obarcza ich współodpowiedzialnością za zamordowanie prezydenta Gdańska, sugerując jakiś medialny bezpardonowy atak na Adamowicza.

A oni przecież tylko „rzetelnie” informowali naród o jego majątku i nieprawidłowościach w zarządzaniu miastem. Przecież i „Newsweek” i „Gazeta Wyborcza” również o tym pisały, a i dla czołowych polityków dzisiejszej opozycji, czyli Lecha Wałęsy i Grzegorza Schetyny, Adamowicz nie był postacią krystaliczną.

Trudno się dziwić, że przekaz o Orkiestrze, jaki popłynął z mediów prorządowych, wzbudził olbrzymie oburzenie. Internauci nie ukrywają, że „TVP nie da się słuchać! To jest obrzydliwe!!!Nie mają żadnych hamulców!!!Mam nadzieję, że kiedyś zapłacą za swoją niegodziwość!” i obiecują, że „choćby nie wiem jak jadem pluli i nie wiem jak szczuli, nie uda im się NAS zniszczyć. Orkiestra gra i grać będzie z każdym rokiem głośniej, co pokazują wyniki. I byłoby dla nich lepiej, gdyby to wreszcie zrozumieli.

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ewaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Obejrzałem wczorajsze „wiadomości”. Dokładnie tak było, jak Pani napisała. Niedobrze mi się robi, jak oglądam to gówno.

ewa
ewa

Owsiak i fundacja wykonuje gigantyczna robote i nie chodzi tylko o pieniądze, przekazuje ludziom wartości, łączy a na dodatek zbiera pieniądze na nowoczesny sprzęt do szpitali tylko szlag mnie trafia kiedy widze, że Morawiecki wiedząc jaka jest sytuacja w szpitalach wydaje lekką ręka z naszych podatków 2,5 miliarda zł na propagande pisowska czyli TVPiS na rok chociaz nie wiem czy to wszystko. Owsiak zbierał to przez 30 lat. Oprócz abonamentu który musimy płacic, /ja nie oglądam tego ścieku od 2015 i musze płacić/ mają wpływy z reklam to jeszcze te Morawieckiego prezenty. Ludzie czy wy tego nie widzicie. Potrzebny jest… Czytaj więcej »