Orlen łupi Polaków? Refundujecie rządową telewizję zrefundujcie też płyn do dezynfekcji rąk!

Orlen łupi Polaków? Refundujecie rządową telewizję zrefundujcie też płyn do dezynfekcji rąk!

Spółka skarbu państwa Orlen znalazła dla siebie prawdziwą żyłę złota i zapowiedziała w zeszłym tygodniu, że w związku z pandemią koronawirusa oraz brakiem na rynku płynu do dezynfekcji rąk, właśnie rozpoczyna jego produkcję. Jak zapowiedziała tak zrobiła.

 

Oto pierwsza partia płynu trafiła do Agencji Rezerw Materialnych, a na stacjach paliw możemy go teraz kupić za jedyne 95 zł. W pojemniku jest 5 litrów…

W mediach społecznościowych zawrzało: „jako jedyna na świecie państwowa spółka z Polski żywi się na koronawirusie” – komentują wygórowaną cenę Polacy i doradzają: „refundujecie rządową telewizję, zrefundujcie płyn do dezynfekcji. Jakie to proste. Zdrowie i życie Polaków najważniejsze przecież jest”.

 

 

W odpowiedzi na ostre komentarze Orlen zdecydował się wydać oficjalne oświadczenie.

Informujemy, że produkt składa się z etanolu (70 proc. składu), wody oraz alkoholu izopropylowego, gliceryny i substancji zapachowych. Produkt nie nadaje się do spożycia. Do produkcji płynu użyty został certyfikowany etanol o wysokiej jakości dopuszczony do użycia w produktach biobójczych. Ze względu na ogromny popyt na światowych rynkach, obserwujemy znaczący wzrost cen surowców do produkcji płynu, w tym certyfikowanego etanolu i alkoholu izopropylowego” – napisała na Twitterze rzeczniczka Orlenu Joanna Zakrzewska, przekonując, że firma sprzedaje płyn poniżej średniej ceny rynkowej.

Na to też producent otrzymał odpowiedź: „Pięć minut mi zajęło zrobienie płynu. Nie miałem tylko spirytusu, ale udało się kupić żel aloesowy (może być też coś na glicerynie) mieszamy i po kłopocie. I też mam wszystko z atestami. Orlen zrobił biznes ok. Ale robienie z tego jakieś narodowej pomocy obywatelom jest obłudne” – czytamy m.in. w komentarzach pod artykułem portalu gazeta.pl.

/jp/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
BartwiśniasmętekZwinkaRajo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rajo
Rajo

Haha tyle kasy, 95 zł ??? Denaturat zawierający etanol jest za 5-9 zł pół litra, woda utleniona 15 zł za litr, chlor lub wybielacz 10 zł za litr. To 70% etanol na All jest po 70zł za 5 litrów, jak zmierzasz z dodatkami to wyjdzie 10litrow. Spirytus salicynowy, wysusza ale jak dodasz aloesu to git. Łupią nas aż miło !!! Dlatego zlikwidowali aukcje na Olx i All.

Zwinka
Zwinka

Hasło na dziś : „Cały naród olewa płyn z obajtka !”

smętek
smętek

Rodacy, olejcie tych złodziei! Mydło, spirytus czysty i gliceryna zmieszane razem dają środek dezynfekcyjny. Najbezpieczniej jednak myć ręce i jeszcze raz myć. Nie dawajmy się robić w c…a.

wiśnia
wiśnia

Dawny przepis – 1410 za jakieś 25 % tego co chce orlen. No ale jakoś trzeba sponsorować pisdzielców.

Bart
Bart

Jak były wójt Pcimia nas na tym płynie nie wycycka, to straci fotel prezesa.