Orlen musi poczekać z przejęciem Polska Press – zdecydował sąd

Naczelny „Nowin” z ramienia Orlenu zwolnił felietonistę za tekst o Obajtku

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich poinformowało, że  Warszawski  Sąd Okręgowy wstrzymał zgodę UOKiK na przejęcie przez Orlen grupy Polska Press.

 

Adam Bodnar w wywiadzie dla Wirtualnej Polski powiedział jeszcze w marcu: „Zaskarżyłem decyzję prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, twierdząc, że nie dokonał rzetelnej analizy rynków właściwych, pominął rynek prasy, tylko skupił się na rynku reklamy i promocji. To wskazuje, że może to naruszać interesy Rzeczypospolitej w postaci gwarancji wolności słowa”.

Takie stanowisko RPO podzielił wspomniany sąd i stosowne orzeczenie  w tej sprawie zapadło jeszcze w ubiegłym tygodniu. Informacja do wiadomości publicznej o tym fakcie przedostała się dzisiaj.

 

Adam Bodnar wyjaśnia, że taka decyzja sądu oznacza w praktyce „zakaz podejmowania decyzji właścicielskich”.

Orlen jednak dokonał już pierwszych zmian w Polska Press. Na stanowisku naczelnej wydawnictwa obsadził Dorotę Kanię, dziennikarkę związaną z „Gazetą Polską”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W ubiegłym tygodniu Orlen wnioskował do sądu o oddalenie formalnych zastrzeżeń RPO.

„Sąd jednak nie tylko nie uwzględnił wniosku koncernu, ale wziął stronę Rzecznika Praw Obywatelskich” – czytamy na money.pl.

Czyżby stwierdzenie „wszystko mogę” przestawało mieć stuprocentową siłę sprawczą?

/as/

Źródło: money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
12 kwietnia 2021 23:55

Cóż, jutro sprawa obsadzenia RPO w Trybunale kucharki prezesa. Można się spodziewać, że zdejmą Bodnara z RPO i co więcej uznają wszystkie sprawy, decyzje i wyroki po upływie jego kadencji za nieważne. Do tego zapewne TK w osobach kucharki, obrońcy pedofilów i przekupy wyznaczy pisowskiego p.o. RPO, którego nie będzie musiał zatwierdzać Senat, bo będzie tylko pełniącym obowiązki do czasu wyboru następnego. A następnego nie wybiorą aż do następnych wyborów parlamentarnych, kiedy będą mieć większość w Senacie. Tymczasem też orzekną, że p.o. rzecznika wystarczy, jest zgodny z konstytucją i wszystkie wyroki i sprawy są wiążące.

I w ten oto sposób znów zostanie złamana konstytucja, a my zostaniemy bez jakiegokolwiek wsparcia, bo kto nas będzie bronił??? RPO takiej maści, jak Rzecznik Praw Dziecka, który lajkuje wpisy za wykluczeniem dziecka transpłciowego ze szkoły?

antyuzurpator
antyuzurpator
13 kwietnia 2021 09:57
Reply to  Jantar

No i wyjaśniło się, skąd ten nagły przypływ aktywności pisiorów w sprawie RPO. Do dziesięciu razy sztuka? Przez miesiące odraczali w trybunale kucharki, a teraz nagle się obudzili. W dodatku rzeczywiście mają ciemny lud za idiotów, bo utajniając informację o orzeczeniu sądu i publikując ją dopiero po ogłoszeniu „wznowy” u kucharki liczą, że nikt się nie zorientuje, co jest przyczyną, a co skutkiem.
Pewnie będą trąbić, że utrącenie RPO wcale nie jest zemstą za zablokowanie zabajtkowania mediów i nie jest sposobem na odblokowanie tegoż zabajtkowania, a wręcz przeciwnie: to sąd się mści za „neutralizację” RPO – bo niby najpierw był trybunał, a dopiero potem orzeczenie sądu.

Marek
Marek
13 kwietnia 2021 20:09
Reply to  Jantar

Czy nie pora byśmy sami się bronili? Skoro rząd, łamie, prawo, instytucje nie istnieją, a ich atrapy też łamią prawo, policji nie ma, wojsko jest bierne albo skrycie sprzyja łamiącej prawo władzy.
Konstytucja i prawo to ostatecznie tylko idea spisana na papierze i ma wartość tylko gdy wszyscy się na jej stosowanie godzą (choćby tylko ze strachu przed alternatywą), w przeciwnym razie nie jest nawet użyteczna w toalecie.
Co jednak gdy obecni przestępcy u władzy nie obawiają się alternatywy bo nie wierzą, że naród polski (ha, ha) jest wystarczająco inteligentny, świadomy i wolny to rozumieć?

Shaq
Shaq
13 kwietnia 2021 07:19

Mam nadzieję, że ta bezczelna łorlenowska akcja przeciw mediom (finansowana za nasze pieniądze) zostanie zablokowana. Nie tankować na Orlenie – nie dawać im żadnych pieniędzy. Szczegónie, że są bardzo drodzy.

Maciek123454321
Maciek123454321
13 kwietnia 2021 10:00
Reply to  Shaq

Na Orlenie robię tylko siku i czasami kupuję „Newsweeka”. Na „Lotosie” takoż.

druh Marek
druh Marek
13 kwietnia 2021 11:18
Reply to  Shaq

Na tylnej szybie mojego auta wykleiłem:” Nie tankuję na Orlenie, mam dość Obajtka”! Z tym hasłem śmigam przez miasta i wioski już od 3 tygodni.

Waldemar
Waldemar
13 kwietnia 2021 13:18

Ej, wy, wy, ludzie, wy, tych pogróżek nie kupujta i choć szaleje wójt, wy wójta się nie bójta! Ej, wy, wy ludzie, wy, se złym strachem głów nie trujta i choć zabija wójt, wy wójta się nie bójta! Ej, wy, wy, ludzie, wy, raz się w kupę wziąć spróbujta, niech wójt nie gnębi was, wy same zapanujta tu!

Wojciech Młynarski – jakby kto nie wiedział