OSK bierze się ostro do pracy i …tworzy Radę Konsultacyjną

Wykładowca, zwolniony  za skandaliczne słowa o protestach kobiet, czuje się ofiarą prześladowania

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie Rady Konsultacyjnej, utworzonej z inicjatywy liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Jak zapowiedziała na konferencji prasowej Marta Lempart, „Rada ma pracować nad tym, żeby zebrać, uporządkować i przedstawić głosy masowych protestów oraz opracować ścieżki wyjścia, ścieżki doprowadzenia do tego, żebyśmy przestali być w bagnie, jeżeli chodzi o tak naprawdę wszystkie sfery życia publicznego”.

 

W RK znaleźli się Barbara Labuda, Beata Chmiel, Danuta Kuroń, Robert Hojda, Mirka Makuchowska, Jacek Wiśniewski, Bożena Przyłuska, Dorota Łoboda, Monika Płatek, Michał Boni, Katarzyna Bierzanowska, Sebastian Słowiński, Piotr Szumlewicz, Paweł Kasprzak, Kinga Łozińska, Dominika Lasota i Nadia Oleszczuk, ale to tylko wstępny skład.

Marta Lempart nie ukrywa, że  „są jeszcze inne osoby, które weryfikują możliwość oficjalnego przystąpienia do Rady i oczywiście będzie cała masa osób, które zgłosiły się, zgłaszają się i będą się zgłaszać. Będziemy też wysłuchiwać rekomendacji od państwa, od was, odnoście tego, kto szczególnie powinien być (w Radzie – red.) w charakterze eksperta, ale także w charakterze reprezentantek, reprezentantów społeczeństwa obywatelskiego”.

 

Spośród członków Rady wybrana zostanie grupa, która będzie jej przedstawicielem w rozmowach z rządem.

Postulaty, jakie wysuwa Rada to „skończenie z „piekłem kobiet” – oprócz aborcji, chodzi także o kwestię przemocy, alimenty; wspieranie osób LGBT;  tworzenie świeckiego państwa, w tym usunięcie religii ze szkół; służby państwowe mają pozostać służbami państwowymi, a nie partyjnymi; „prawdziwe instytucje, prawdziwi rzecznicy”; zaradzenie katastrofie klimatycznej; zaradzenie katastrofie w ochronie zdrowia związanej z pandemią; poprawa edukacji; rozprawienie się z bojówkami „faszyzującymi”;  „Odśmieciowienie” rynku pracy; reanimacja psychiatrii; prawdziwe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami; „Stop propagandzie i dezinformacji”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

RK to kolejna już próba utworzenia „wspólnego frontu walki o normalność Polski” w ciągu minionych pięciu lat. Czy tym razem skuteczna?

Jest taka stara zasada, która mówi, by „nie chwalić dnia przed zachodem słońca”, więc nie chwalę, ale też wstrzymam się z krytyką. Daję tej inicjatywie czas….

Tamara Olszewska

Źródło: tvn24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tadk12345
tadk12345
2 listopada 2020 17:57

podsumuję to tak i od razu zaznaczam że * * * * * * * * ale pytanie czy tylko PiS ?
– postulaty nierealne, to znaczy bardzo szczytne i medialnie chwytliwe i nic więcej, może sam postulat dot. aborcji jest realny, może to sie okaże, zszedłbym jednak na ziemię, zwłaszcza że parlamentarnych , demokratycznych mechanizmów by dokonać zmian nie ma, nie ma też woli opozycji w Sejmie jak i możliwości, opozycja została po mistrzowsku podzielona i rozegrana przez wyrafinowego gracza ! wszystkie demokratyczne struktury Państwa zostały opanowane przez sektę !
– jest wielce prawdopobne, że cały ogromny zapał, entuzjazm młodych ludzi , wola zmian zostaną zmarnowane to znaczy położa na tym łape Ci którzy do koryta chcą się dorwać ( a cena nieważna )
– martwią mnie informacje dot. Pani Lempart i źródła nt. w archiwach SB, MO, ORMO, etc. dot. być może kogoś z jej rodziny, powiązania z KOD’em, informacje o powiązaniach warszawskiego ratusza z byłymi funkcjonariuszami lub TW SB , czasem ma się wrażenie zę SB istnieje ! młode pokolenia nie widzą co ty była za organizacja ta SB i lepiej by tego nie doświadczyli ale historię trzeba znać bo ona uczy !

Zwinka
Zwinka
3 listopada 2020 12:30
Reply to  tadk12345

Skąd my to znamy. Zaczyna się standardowe, ubeckie podsrywanie.