Oskarżony o nadużycia seksualne bp Szkodoń odrzuca zarzuty i zapowiada, że zamierza bronić dobrego imienia

Krakowska kuria przymykała oko na poczynania biskupa Szkodonia?

W poniedziałkowym „Dużym Formacie” ukazał się się reportaż „Zły dotyk biskupa z Krakowa”. Opowiada on o relacji pomiędzy bp. Szkodoniem a 15-letnią Moniką. Dziewczynka miała być molestowana przez duchownego, który wsadzał jej ręce pod koszulkę i bieliznę. Do nadużyć miało dojść ponad 20 lat temu w Krakowie.

 

Biskup wydał oświadczenie na temat zarzutów. Przyznał się, że został już objęty procesem kanonicznym. „W obliczu zapowiadanych doniesień medialnych na temat mojej osoby pragnę przekazać, że zostałem przez Nuncjusza Apostolskiego w Polsce poinformowany o wszczęciu wobec mnie postępowania, które jest przewidziane prawem kanonicznym, oraz że zostały podjęte czynności i decyzje wynikające z norm wewnątrzkościelnych dotyczących biskupa” – napisał Szkodoń.

Duchowny zapewnił ponadto o swojej niewinności oraz zapowiedział rozpoczęcie walki o swoje dobre imię: „Stanowczo oświadczam, że przedstawione mi oskarżenia są nieprawdą, oraz że godzą w moje dobre imię, którego zamierzam bronić. Do czasu wyjaśnienia sprawy, nie będę podejmował żadnej pracy duszpasterskiej”.

 

Oświadczenie zakończyło się… prośbą o modlitwę (!). „Proszę o modlitwę w intencji Kościoła oraz o szybkie poznanie pełnej prawdy” – podsumował kapłan.

Biskup Szkodoń – jak potwierdził ks. Łukasz Michalczewski, rzecznik krakowskiej kurii – przebywa obecnie poza Archidiecezją Krakowską. Postępowanie kanoniczne w jego sprawie prowadzi Kongregacja Nauki Wiary z siedzibą w Watykanie.

Sprawa Szkodonia jest kolejnym z rzędu skandalem seksualnym z udziałem katolickiego duchownego. Nic więc dziwnego, że użytkownicy sieci ostro krytykują całą instytucję Kościoła i przejawiają antyklerykalne postawy. „Czy w polskim Kościele katolickim są w ogóle jacyś normalni księża? Ile jeszcze czasu Polacy będą to tolerowac i dawać się wykorzystywać?” – zapytał jeden z oburzonych internautów.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
ChermesJantarZwinkaJacek DolińskiWolnościowiec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Niech się „czarni” nie oburzają, że w świadomości społecznej coraz bardziej utrwala się stereotyp, że ksiądz = pedofil. Solidnie na to zapracowali.

Rafał P
Rafał P

„Czy w polskim Kościele katolickim są w ogóle jacyś normalni księża?” pyta jeden z internautów. To kwestia definicji „normalni”. W mojej definicji normalności księża w ogóle się nie mieszczą. Ponadto sądzę, że im wyżej w hierarchii kościelnej dany delikwent się plasuje, tym jest mniej normalny. Jeśli ktoś miałby jakieś wątpliwości, to niech sobie przeczyta, jeśli jeszcze tego nie zrobił, SODOMĘ.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Są normalni duchowni w Polsce ale niestety jest ich niewielu 🙁

Aneczka07
Aneczka07

No tak kolejny lubieżny hierarcha wyspowiadał się i uważa że może pouczać

HerodAntypis
HerodAntypis

Dobrze byłoby zweryfikować żywoty świętych. Kiedyś ludzie byli mniej tolerancyjni i po prostu mordowali pedofili, a nam wmówiono, że zginęli śmiercią męczeńską w obronie wiary.

Jantar
Jantar

Gdyby tak zweryfikować żywoty świętych to tych, którzy by zostali, można by policzyć na palcach jednej ręki. Ostatnio czytałam artykuł na temat grzesznego życia niektórych świętych… Chyba każdy z nich ma wiele za uszami…

Lewy
Lewy

Sąd kościelny można wsadzić do du..y sami na siebie nie wydadzą zgodnego wyroku.Jest to czarna mafia.pasibrzuchy .składają przyrzeczenie na biblie .dla mnie śmieszne bo nie żadnej odpowiedzialności.spowiadasz się u nich później sobie opowiadają grzechy i śmieją się.To jest cały cyrk ten sąd metropolitalny.co mogą sadzić jak i tak nie słuchają i nie akceptują papieża Franciszka.

Lewy
Lewy

Jaki sąd dla takiego wydalenie i pozbycie kapłaństwa .Na sam widok kobiet wypoczęte pasibrzuchy ślinią się.Wszyscy są zboczeńcami.nawet nie ma co ich bronić.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

I pomyśleć, że gdyby nie było reportażu GW, wielebny ksiądz biskup mógłby dalej pełnić swoją posługę w diecezji Jędraszewskiego i nikt by go nie niepokoił.
P.S. Szef by go nie potępił za „gender” – bo molestował dziewczynkę, czyli jest „normalny”.

Zwinka
Zwinka

Że czego zboczona łajza będzie broniła ?!

Jantar
Jantar

No przecież wiadomo, że kościelni hierarchowie nie uznają czegoś takiego jak „pedofilia”. Wg nich i prawa kościelnego ten termin nie istnieje, jest to wymysł lewactwa, które wbrew boskim (czyt. kościelnym) nakazom wprowadziła próg dorosłości. Przypominam, że wg hierarchów kościelnych za mąż powinny być wydawane dziewczęta tuż po pierwszej miesiączce, czyli 11-12 letnie, a ta molestowana miała lat 15. I przez wiele stuleci przecież tak właśnie było. Przypominam: Maria Antonina wydana za Ludwika w wieku 13 lat, Lukrecja Borgia wydana za mąż w wieku 14 lat. A to tylko 2 najsłynniejsze przypadki. Przez setki lat także księża mieli prawo pierwszej nocy… Czytaj więcej »

Chermes
Chermes

Jak prawił niedawno pewien księżulo, rękę kapłana powinno się całować, albowiem jest ona tak święta jak ręka Jezusa…
Może więc ów biskup, swą jezusową ręką, po prostu uświęcał części ciała dziewczynki, których dotykał?
Byśmy później mogli się cieszyć prezydentem, którego na świat wydało „błogosławione łono”.

Jantar
Jantar

A wg części „katolików” inne „błogosławione łono” wydało na świat Kaczyńskiego… Na jego spotkaniach z fanatykami także także transparenty widać.