Oskładkowane umowy zlecenia, spłaszczone struktury sądowe i repolonizacja mediów. PiS przyłoży nam po wyborach

Silne tarcia w obozie Zjednoczonej Prawicy. „Kaczyński nadal zajęty sobą”

Rządzący tylko czekają na „po wyborach”.  Na razie, żeby nie szkodzić Dudzie w kampanii prezydenckiej powstrzymali się od realizacji swoich „reformatorskich” zapędów. Ale po wyborach ma ruszyć legislacyjna machina – o czym poinformowała „Rzeczpospolitą” osoba z otoczenia PiS.

 

Sugeruje ona, że na pierwszy ogień pójdzie wymiar sprawiedliwości i choć nie ma w tej sprawie jednomyślności, a nawet może wywołać kolejny konflikt z Brukselą, Ziobryści zapowiedzieli już projekt spłaszczenia struktury sądów.

Z kolei w imię faktycznie zrównoważonego budżetu, zanosi się na pełne oskładkowanie umów zleceń. I jeszcze jedna przykra wiadomość: „Rząd nie zdecyduje się na trzecie podejście do znoszenia limitu zarobków, powyżej którego nie płaci się składek do ZUS” – powiedział „Rz” Marek Kowalski, prezes Federacji Przedsiębiorców Polskich.

 

I to nie koniec. Dziennik pisze o PiSowskich ciągotach do reformy administracyjnej. W jej ramach chodziłoby o utworzenie województwa warszawskiego po to, by uczynić stolicę osobną jednostką samorządu. Nie milkną też pogłoski o likwidacji powiatów.

Na dodatek, jeśli tylko „elektorat tego zapragnie”, obóz rządzący może wrócić do tematu repolonizacji mediów prywatnych – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Z kolei, żeby zmyć „plamę na honorze” PiS będzie też próbował ratować program Mieszkanie+ i zamierza to zacząć od zmiany nazwy programu – zapowiedział portal money.pl.

/p/

Źródło: money.pl  

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ZwinkaElenJantarsmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Za tą kurtyną oddzielającą dzień dzisiejszy od przyszłości „po wyborach” siedzi przyczajona straszna rzeczywistość. My wszyscy, każdy odpowiedzialny Polak-Szarak, który chce żyć normalnie, 10 maja może pisuarom pokazać środkowy palec. Przyszedł czas podejmowania odpowiedzialnych decyzji, których skutki odczujemy my i nasze dzieci.

Jantar
Jantar

Obawiam się, że Kaczyński jest przygotowany nawet do zamachu stanu, byle tylko władzy nie oddać. On i jego ludzie doskonale wiedzą, że tym razem opozycji ręka nie zadrży w wysłaniu ich do więzienia i przed trybunał stanu. Dlatego zrobią wszystko, co w ich mocy, byle władzy nie oddać. Ktoś napisał w którymś tekście na serwisie, że „Kaczyński widzi siebie jako drugiego Piłsudskiego”. Jest w tym sporo prawdy. Piłsudski bez mrugnięcia oka przeprowadził zamach stanu i wsadził przeciwników politycznych do więzień – Kaczyński zrobi to samo, jeśli tylko będzie to w jego interesie. Piłsudski uważany jest za największego Polaka wszech czasów,… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

To „błogosławione łono” dotyczyło Dudy… Starsze suwerenki odleciały. Co do Kaczyńskiego, to prawda. To człowiek bez skrupułów i bez sumienia.

Jantar
Jantar

Wymiar sprawiedliwości to oczywista oczywistość. Po co tyle sądów, skoro nie będzie sędziów, żeby je obsadzić? A nie będzie, bo sędziowie krytykujący PiS dostaną zarzuty dyscyplinarne i zostaną pozbawieni prawa wykonywania zawodu. To samo będzie z adwokatami, notariuszami i innymi prawnikami. Będą mogli być tylko tacy, którzy będą usłużni wobec władzy i np. nie będą się przykładać do obrony przed sądem demonstrantów. Zresztą po co, skoro wynik procesu i tak będzie ustalony z góry przez władze, prawda? A że Bruksela będzie protestować? A niech protestuje, PiS wyprowadzi nas z UE jedną ustawą sejmowej większości i nawet, jak Senat zawetuje to… Czytaj więcej »

Elen
Elen

Dlatego za wszelką, powtarzam, wszelką cenę należy ich pogonić, zamknąć, zniszczyć, zgnoić, wymazać na wieki!