Osobista interwencja zastępcy Ziobry w sprawie Jacka M.

Są wreszcie akty oskarżenia wobec b. księdza, narodowca i antysemity Jacka M.

„Cieszymy się z decyzji Prokuratury Krajowej, która nacisnęła na wrocławskie sądy i prokuratury, które są zależne od tego typu nacisków. I to jest dobry sygnał” – to wpis nacjonalisty Jacka M., bylego księdza, a liczba monoga dotyczy jego świętowania wspólnie z Piotrem Rybakiem, który spalił kukłę przedstawiającą Żyda.

Chodzi o wycofanie z sądu aktu oskarżenia wobec Jacka M., któremu zarzucano nawoływanie nienawiści wobec Żydów i Ukraińców. „Gazeta Wyborcza” ustaliła, że wydał je osobiście zastępca Ziobry Krzysztof Sierak.

11 listopada ubiegłego roku Jacek M. ze sceny krzyczał o „banderowcach zalewających Wrocław i Polskę” i o konieczności „walki z lewactwem, żydostwem i z komunizmem, które wciąż panoszą się w naszej ojczyźnie. Prokuratura Rejonowa Wrocław-Stare Miasto skierowała przeciwko niemu do sądu akt oskarżenia. Postawiła mu zarzut: „publiczne nawoływanie do nienawiści wobec osób o narodowości żydowskiej i ukraińskiej poprzez używanie określeń mających wzbudzić w uczestnikach zgromadzenia silną niechęć do nich, złość, brak akceptacji i wrogość”.

Jakiego argumentu użył Sierak, żeby wycofać taki akt oskarżenia? Żąda on ponownego przesłuchania poszkodowanych w sprawie przedstawicieli mniejszości żydowskiej i ukraińskiej. Bo – jak stwierdza – nie ma pewności, że w ogóle znają treść przemówienia Jacka M. Wreszcie zastępca Ziobry wytyka wrocławskim śledczym, że do analizy przemówienia byłego księdza nie powołali biegłych z zakresu lingwistyki, politologii i historii!

Doświadczony wrocławski śledczy skomentował to w „Wyborczej”: – „Wszystkie te czynności można przeprowadzić podczas rozprawy sądowej. Tyle że w sądzie wnioskowałby pewnie o to obrońca oskarżonego, a nie prokurator!”. Dodał, że to, co zrobił Sierak to precedens. – Zwykle o uzupełnienie aktu oskarżenia występuje jednostka nadzorująca, czyli prokurator okręgowy lub regionalny”, a nie krajowy.

Sierak to jeden z najbardziej zaufanych współpracowników ministra sprawiedliwości. Za poprzednich rządów PiS pracował jako prokurator okręgowy w Katowicach. Nadzorował m.in. śledztwo w sprawie rzekomej korupcji Barbary Blidy, byłej posłanki SLD (popełniła samobójstwo podczas zatrzymania przez ABW w swoim domu w kwietniu 2007 r.).
(Źródło: wyborcza.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
GekonbartwiśniagboorHANNA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
stańczyk
stańczyk

Jest takie staropolskie powiedzenie: „K…a. ku…wie łba nie urwie” (pardon…)

wiśnia
wiśnia

Uprzedziłeś mnie, jak tylko przeczytałem tytuł, to to samo przyszło mi do głowy.

bart
bart

jacek międlar jest przecież pieszczoszkiem władz. Tylko normalnym ludziom coraz bardziej wstyd za Polskę.

jack Dunster
jack Dunster

Justice under PIS, intervention to save a shit of a ‚priest’, and to persecute a lad whose car was smashed by the PM’s chauffeur (remember him?). PISland uber alles….

Waldemar
Waldemar

Żyjemy w ciekawym kraju, gdzie można spokojnie nawoływać do „walki z żydostwem”, natomiast można ponieść konsekwencje za „pi……..lić polityków”. Kwestią zasadniczą jest w tym wypadku: kto i gdzie tak mówi. Jeśli tak wrzeszczy oenerowiec na wiecu, włos mu z łysej główki nie spadnie, już o to pan minister zadba. Jeśli pogląd na temat polityków wyrazi taka persona jak Jurek Owsiak, niepotrzebny lingwista czy politolog, wystarczy komendant miejscowej policji.

Gekon
Gekon

Jak widzisz, mamy IV Rzesze Pomylonych.

smętek
smętek

Ręczne sterowanie tak wygląda w praktyce. Nasz człowiek nie może być winny natomiast drugi sort to zupełnie co innego. Obowiązuje stara bolszewicka zasada: Dajcie człowieka a przepis się znajdzie.

HANNA
HANNA

JEST TEŻ PRZYSŁOWIE : „KTO MIECZEM WOJUJE , OD MIECZA GINIE „

gboor
gboor

A później protestują, gdy oskarża się ich o popieranie faszyzmu.