Osobista sekretarka Kaczyńskiego ma głowę nie od parady

Pani Basia z „Ucha Prezesa” – wysługiwała się ekipie Jaruzelskiego

Któż by słyszał o pani Basi, gdyby nie „Ucho prezesa”? Tymczasem to nie jest zwykła sekretarka, od odbierania telefonów, umawiania szefowi spotkań i parzenia kawy. Barbara Skrzypek, pracująca w biurze przy Nowogrodzkiej, to jedna z najważniejszych osób w PiS. O powadze jej urzędu najlepiej świadczą korowody najważniejszych PiS-owskich urzędników, taszczących na Nowogrodzką ogromne bukiety każdego 4 grudnia.

Głowę, pani Skrzypek ma nie od parady, bo –  jak się dowiadujemy – to ona reprezentowała Instytut imienia Lecha Kaczyńskiego na zgromadzeniu wspólników spółki Srebrna, dysponujący udziałami o wartości blisko 12 milionów. Komuż innemu ta rola miałaby przypaść w udziale jak nie jej, która jest prawą ręką prezesa partii rządzącej. Znają się od wielu lat, a Jarosław Kaczyński ma do niej niemal całkowite zaufanie. (O pani Barbarze pisaliśmy w tekście „Barbara Skrzypek – szara eminencja od Jaruzelskiego do Kaczyńskiego”). W internecie trwa więc gorąca dyskusja, co znaczą owe udziały i ile są warte.

https://twitter.com/KrzysztofBrejza/status/970396747511066624

„I wszystko ogarnia sekretarka Jarosława Kaczyńskiego – pani Barbara. Na walnym zgromadzeniu Srebrnej reprezentuje udziały za 12 mln zł” – napisał z podziwem na Twitterze poseł PO Krzysztof Brejza.

https://twitter.com/nowacki1971/status/970410996455104513

Wątpliwości w sprawie spółki Srebrna jest wiele i ciągle wracają. Jak komentuje Wirtualna Polska, w sprawie padają nazwiska odpowiedzialnych dzisiaj za służby specjalne, Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

/jp/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ZgredzinkaantyuzurpatorWojciech Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wojciech
Wojciech

A my wierzymy, bośmy zakochani. Mówi się – cóż !

antyuzurpator
antyuzurpator

Kiedyś skończy się towarzyszo-prezesowanie, skończą się kwiatki i podarki dla barbarki. Jak nożem uciął.
Miałem okazję obserwować, jak znajomy ważny urzędnik państwowy został wrobiony we wzięcie łąpówki „w naturze” – z dnia na dzień telefon umilkł i goście-„przyjaciele” zniknęli.

Zgredzinka
Zgredzinka

Ale, ale, toż to jest … puchar przechodni.
Widać taki typ, że sprawdza się w każdym układzie.
Podobnie zresztą jak były PRL-owski prokurator Stanisław Piotrowicz, sędzia Andrzej Kryże, osobisty kierowca Macierewicza Kazimierz Bartosik itd.