Ostra impreza na terenie komisariatu w Toruniu. Co na to minister Witek?

„Trzeba anulować, bo przegramy” nie nosi znamion przestępstwa według prokuratury

W komisariacie Toruń-Śródmieście w ubiegły wtorek odbyła się … impreza. Co więcej, podczas libacji został ranny policjant. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Elżbieta Witek poleciła przeprowadzenie kontroli, a sprawą zajmuje się już prokuratura.

 

Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu Andrzej Kukawski, „we wtorek doszło do uszkodzenia ciała jednego z funkcjonariuszy w rozumieniu artykułu 157 paragraf 1 Kodeksu karnego (zwykłe i lekkie uszkodzenia ciała – red.). Został zgromadzony materiał w tak zwanym niezbędnym zakresie”. Sprawę przekazano już do prokuratora regionalnego w Gdańsku z wnioskiem o wskazanie innej prokuratury do prowadzenia tego postępowania.

Więcej informacji, jak czytamy w stronie TVN24, dostarczają tymczasem media społecznościowe. Można się z nich dowiedzieć, że Dorota R. uczestniczyła „w imprezie, podczas której spożywano znaczne ilości alkoholu. Jeden z policjantów miał uderzyć się o skrzynkę z wężem strażackim przymocowaną do ściany i rozbić głowę. Rannym policjantem miał być naczelnik sztabu z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Do rannego miała zostać wezwana karetka pogotowia, ale ten zareagował agresywnie i nie chciał pomocy ze strony ratowników”. – czytamy w portalu.

 

Na tym etapie śledztwa nie wiadomo jeszcze, czy do uszkodzenia ciała doszło w wyniku działania innej osoby. – „To się jeszcze nie dokonało formalnie, ale odwołana zostanie komendant tego komisariatu Dorota R.

Z naszych informacji wynika także, że rzeczywiście ranny został jeden z funkcjonariuszy i weryfikujemy obecnie, w jakich okolicznościach doznał on obrażeń” – poinformowała rzecznik prasowa bydgoskiej policji, podinspektor Monika Chlebicz.

mpm

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PiJar
PiJar
23 lipca 2019 09:49

Elżbieta Witek obejmując swoje stanowisko powiedziała, że będzie się uczyć bycia ministrem. No to pierwszą poglądową lekcję ma za sobą. Realia zapewne różnią się „nieco” od obrazu kreowanego przez partyjnych kumpli i TVPiS…

Maciek123454321
Maciek123454321
23 lipca 2019 10:58

Związanu z PiS-em prezydent Torunia nie radzi sobie z nadmiarem uczniów, z tego zmartwienia policjanci chleją w komisariacie, a rydzyk kupuje za 5 mln wóz transmisyjny dla tej jego bankrutującej telewizyjki „nieprzeTRWAM”. Na szczęście Toruń to miasto normalnych ludzi (52,08% głosów oddanych na KE w maju).

kasa kasa Rydzyk woła
kasa kasa Rydzyk woła
23 lipca 2019 13:08

O do piernika , mogli ojczulka zaprosić to by ich opieką otoczył

Rafał P
Rafał P
23 lipca 2019 17:44

Jakiś glina po pijaku rozbił se głupi łeb i zaraz z tego afera na całą Polskę? A jak jakiś nieumundurowany menel PiSgnie się w łeb, to nikt tego nawet nie zauważy, nawet on sam, jeśli jest dostatecznie znieczulony tym co wlaśnie wypił.

Jasqu
Jasqu
24 lipca 2019 21:46

Robota stresująca, Napoli się mocno dla odreagowania…