Ostra krytyka Adriana Zandberga za peany na cześć polityki mieszkaniowej PRL

Zandberg w ostrych słowach do Pereiry „JESTEŚ CHAMEM!”

Adrian Zandberg znalazł się w ogniu krytyki internautów po swoim wpisie wychwalającym politykę mieszkaniową PRL-u.

 

Według lidera partii Razem w czasach minionych o wiele łatwiej było o tanie mieszkanie, a po 1989 r. żaden z rządów nie wprowadził rozsądnej polityki mieszkaniowej. „Łatwiej dziś o szynkę i zagraniczne wakacje. Ale w sprawie mieszkań wolna Polska nie ma się czym chwalić„- pisze Zandberg.

Reakcja internautów na tak wyrażoną opinię, była niemal natychmiastowa. Większość zgodnie napisała, że w PRL na mieszkania czekało się latami, a zbierany na książeczkach mieszkaniowych wkład nie dawał żadnej gwarancji kupna wymarzonego własnego kąta.

 

Może warto uświadomić sobie, że to po PRL odziedziczyliśmy fatalne statystki liczby osób na mieszkanie. Ten ustrój żadnego problemu nie potrafił rozwiązać. Mieszkaniowego też. A moi rodzice przez 13 lat po ślubie mieszkali albo z rodzicami, albo w mieszkaniu bez wody z przydzielonymi sublokatorami. By potem „dostać” 39 metrów na Bródnie”– napisał Konrad Piasecki, dziennikarz TVN24.

W podobny sposób na wpis Zandberga odpowiedział prof. Leszek Balcerowicz: „Wygląda na to, że określenie „neokomunizm” wobec Zandberga i jego wyznawców, nie jest wielką przesadą. Podobnie jak wobec PIS. Różnice w retoryce.”

Z kolei Tomasz Lis wyraził swoją opinię w lekko kpiącym tonie: „W PRL rozdawano na ulicy mieszkania, samochody, mięso i wykształcenie. Z nieznanych powodów w 89. roku ten wspaniały system runął jednocześnie w dziesięciu krajach.”

wb

Źródło: wiadomosci.wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Grzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Grzegorz

Widocznie nie oglądał filmu „Alternatywy”.