Ostre słowa Sienkiewicza. Kaczyński „siekierą odrąbie” nas z Europy?

Ostre słowa Sienkiewicza. Kaczyński „siekierą odrąbie” nas z Europy?

Poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz pojawił się dziś w programie w TOK FM. Szczególnie ostro odniósł się on do słów marszałka Ryszarda Terleckiego z PiS. Polityk powiedział, że Polska musi znaleźć „drastyczne” rozwiązania w kwestii sporu z UE i przywołał przy tej okazji opuszczenie wspólnoty przez Wielką Brytanię.

 

Jeśli wicemarszałek Sejmu zaczyna już publicznie dopuszczać możliwość polexitu i jeśli politycy PiS zaczynają wchodzić w tę narrację, to mamy do czynienia dokładnie ze zjawiskiem obłaskawiania perspektywy, że Polska niekoniecznie musi być w Unii Europejskiej” – ocenił Sienkiewicz.

Wskazał też na to, że takie wypowiedzi prowadzą do zwiększenia się liczby zwolenników opuszczenia UE przez Polskę. Jego zdaniem taki scenariusz sprzyja tylko dalszej separacji naszego kraju od szeroko rozumianego Zachodu.

 

Wyjaśnił: „Obawiam się, że Jarosław Kaczyński będzie siekierą odrąbywał Polskę od Zachodu, we wszystkich fragmentach, które nas z Zachodem łączą. (…) Zachód stawia pewne wymogi dotyczące chociażby praworządności czy ładu wewnętrznego i dlatego np. nie przyjmuje (w swoje szeregi) Federacji Rosyjskiej. Bo to kraj zbudowany z zupełnie innych wartości, ma zupełnie inne zasady i cele. Tymczasem Jarosław Kaczyński zachowuje się tak, jakby zostać chciał małą Rosją. A mało-Rosjanie zawsze kończą tak samo, stają się obywatelami dużej Rosji”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Gość odniósł się też do wstrzymania wypłaty pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Uważa on, że żelazny elektorat prawicy jest skłonny uwierzyć w to, że to tylko „zła” UE jest odpowiedzialna za niewypłacanie Polsce tak potrzebnych teraz środków.

Pozostaje mieć nadzieję, że Kaczyński, zanim „odrąbie” nas z UE, straci władze i pozwoli reszcie społeczeństwa dalej cieszyć się obecnością we wspólnocie.

/nt/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments