Ostre starcie Scheuring-Wielgus z marszałkinią Witek. „Pani się zachowuje skandalicznie, obraża pani ludzi”

Za rządów PiS prawo zacznie działać wstecz? Doświadczymy skutków licencji na bezkarność?

Sejmowa dyskusja wokół obywatelskiego projektu zmian w kodeksie karnym, w celu „zapewnienia prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją”, zaowocowała wczoraj ostrym starciem między marszałkinią Sejmu, Elżbietą Witek i posłanką Joanną Scheuring-Wielgus.

 

„Jakim trzeba być podłym człowiekiem, by wyciągać z szuflady projekty łamiące prawa człowieka w momencie, gdy ludzie walczą z pandemią koronawirusa? Z jakiej choinki się urwaliście? Nie ma sensu mówić o tym projekcie, bo jest to stek bzdur. Jakim trzeba być draniem, aby grać tym wszystkim podczas pandemii? Jakim trzeba być podłym człowiekiem, panie Kaczyński i pani Witek?” – skomentowała procedowanie ustawy w Sejmie posłanka Lewicy.

Ta wypowiedź wyprowadziła z równowagi marszałkinię Sejmu. Witek podniesionym głosem wyliczyła z grubsza usłyszane zarzuty, a następnie przypomniała, że posłanka „kilkanaście minut wcześniej oburzała się na wypowiedzi polityków Konfederacji”.

 

Scheuring-Wielgus – już po zejściu z mównicy – bezskutecznie próbowała odpowiedzieć marszałkini. Witek przypomniała, że Sejm musi na tym posiedzeniu zająć się „tą i innymi kontrowersyjnymi ustawami”, bo to wynika z zapisów prawa o inicjatywach obywatelskich. Zapowiedziała również, że wystąpieniem polityczki Lewicy zajmie się prezydium Sejmu.

– „Nadużyła pani mojej cierpliwości. Jeśli pani się nie uspokoi, wykluczę panią z obrad. Pani się zachowuje skandalicznie, obraża pani ludzi. Nie chodzi o mnie, bo mnie pani nie jest w stanie obrazić. Zastosuje karę, bo takie zachowanie jest skandaliczne i niedopuszczalne. Sprawa będzie omawiana na prezydium Sejmu i będę wnioskowała o pani ukaranie” – podsumowała Witek.

mpm

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
ZgredzinkaInesZbigniewddddkrychoJerzy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Nie przepadam za Lewicą, ale z Joanną Scheuring-Wielgus i ich wodzem Czarzastym często jest mi po drodze. Szanuję ich brak szacunku dla pisowców.

HerodAntypis
HerodAntypis

Sorry, zapomniałem już, że było coś takiego jak Nowoczesna

smętek
smętek

Wyrazy szacunku dla Pani Poseł Schuring-Wielgus.

Maciek123454321
Maciek123454321

Oczywiście, że Joanna Scheuring-Wielgus nie była w stanie obrazić Witek. A dlaczego? To proste. Nie da się obrazić szmaty.

Add
Add

A za mordy zdradzieckie nie karali no cóż …

Kos
Kos

Nie karali I nie beda karac. Teraz to wlasnie okreslenie powinno wejsc do slownika dyskusji. Wyszlo ze zlotych ust prezesa. Jest zalegalizowane. Zamiast mowic” Jakim trzeba byc podlym czlowiekiem” , nalezalo powiedziec” Jaka trzeba byc morda zdradziecka”. I Witek by zatkalo.

marek
marek

Pani Joanno wspaniała postawa wobec tej zdziry na marszałkowskim fotelu !!!!!!!!!!

Rafał P
Rafał P

Ta MARSZALICA nie jest nic lepsza od swojego poprzednika, co to na nieletnie ukraińskie dziwki jeździl.

Jerzy
Jerzy

Nie dzięki tylko dziewczynki, dzieci

ddddkrycho
ddddkrycho

CZY PANI WITEK BYŁA TAKĄ BOHATERKĄ JAK KACZYŃSKI WYZYWAŁ POSŁÓW OD ŁAJDAKÓW ITP ????????

Zbigniew
Zbigniew

Ludzi Witek? A konkretnie kogo? Chyba nie te odpady ewolucyjne, nieprawdaż?

Ines
Ines

Szkoda ,że za gesty obrażające nie karzą.

Zgredzinka
Zgredzinka

Pani posłanka Scheuring-Wielgus zamiast wykłócać się z panią marszałek, powinna zarządać od niej owacji na stojąco, tak jak to miało miejsce po skandalicznym wychamianiu się zwykłego posła bez żadnego trybu.
Cóż to za moralność Kalego i podwójne standardy?