Ostry komentarz Giertycha: „Kolejny paroksyzm autorytarnej władzy, która zaczyna pożerać siebie nawzajem”

Banaś nie ma już dostępu do tajemnic państwowych – kolejny punkt planu „B” PiS-u?

Swój najnowszy wpis na Facebooku Roman Giertych zatytułował „Cyrk PIS”. Jego zdaniem, to co oglądamy dzisiaj od rana będą opisywać podręczniki historii jako kolejny paroksyzm autorytarnej władzy, która zaczyna pożerać siebie nawzajem”. Chodzi oczywiście o akcje funkcjonariuszy CBA w sprawie Mariana Banasia i byłego agenta tego Biura Tomasza Kaczmarka.

 

– „Tego typu działania znaliśmy dotychczas z filmów gangsterskich, a opis ataków i kontrataków to cecha charakterystyczna wojen gangsterskich. Nasz pech polega na tym, że ludzie ci obecnie rządzą Polską i reprezentują nas na zewnątrz. Konsekwencje tego będziemy odczuwać przez pokolenie” – pisze adwokat.

Giertych uważa, że należałoby wyznaczyć nowy cel wyborów prezydenckich. – „Chodzi nie tylko o wyrzucenie z pałacu prezydenckiego największego szkodnika w historii polskiej demokracji jakim bez wątpienia jest Andrzej Duda. Chodzi o to, aby nowy prezydent jak najszybciej doprowadził (lub doprowadziła :)) do przyspieszonych wyborów parlamentarnych i odsunięcia tej skompromitowanej grupy rządzącej z naruszeniem Konstytucji, z naruszeniem ustaw, z naruszeniem zasad demokracji, zasad cywilizacji europejskiej, zasad etyki i zasad zwykłej przyzwoitości” – uważa Giertych.

 

„Z jednym nie mogę się zgodzić. Że Andrzej Duda jest największym szkodnikiem w historii polskiej demokracji. To co najwyżej taki turkuć podjadek jest. Prawdziwy kornik drukarz przeżerający tkankę demokracji mieszka na Mickiewicza”;

– „Smutne tylko, że jeśli PiS odda władzę, konieczny będzie plan naprawczy związany z mocnym zaciskaniem pasa. A w tym czasie PiS będzie napieprzać w tych, którzy będą musieli to wdrożyć”; – „Rozlazła się zaraza po każdej tkance biednej ojczyzny. Smutne, latami trzeba będzie to leczyć, wiekami regenerować mózgi” – komentowali wpis Giertycha internauci.

bt

Źródło: Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
19 lutego 2020 19:51

W miarę umacniania się komunizmu nasila się walka klas.

Maciek123454321
Maciek123454321
19 lutego 2020 22:09

PiS zachowuje się jak rozwydrzony bachor w piaskownicy. Zabiera innym dzieciom zabawki, niszczy budowle z piasku, kiedy wygrywa, pokazuje innym „fucka”, kiedy przegrywa, złości się, tupie i wrzeszczy, że oni oszukują i „gramy jeszcze raz”. Jest głupi, małostkowy i do bólu przewidywalny. Tak samo będzie, kiedy przegra wybory prezydenckie. Założycie się, że PiS nie uzna wyników wyborów? Wtedy dopiero zaczniemy się bać……

andrzej
andrzej
23 lutego 2020 23:06

Zanim go zdezaktywują nieźle w PIS-suarze namiesza.