Oświadczenia medialne prezydenckich ministrów nie są dla nich wystarczające

Oświadczenia medialne prezydenckich ministrów nie są dla nich wystarczające

Gdyby sprawa nie była naprawdę istotnej wagi można by powiedzieć, że mamy do czynienia z przybytkiem na kółkach.

Prezydent Duda, nie wydając zgody 7 sędziom SN na dalsze orzekanie, poinformował ich o tym fakcie wyłącznie poprzez oświadczenia medialne prezydenckich ministrów.

https://twitter.com/TumidalWoj/status/1039802609144659975

W związku z tym, to co nastąpiło później, łatwo było przewidzieć:

Otóż w środę, o godzinie 9, rozpoczęła się rozprawa w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego, w której wzięli udział sędziowie Jacek Gudowski i Wojciech Katner, którzy wg przekazów medialnych są sędziami w stanie spoczynku, albowiem nie dostali zgody prezydenta na dalsze orzekanie po 65. roku życia.

Ponieważ sędziowie ci nie dostali w tej sprawie żadnego pisma od prezydenta Andrzeja Dudy, uznali, że nadal pełnią swoje funkcje, albowiem oświadczenia medialne prezydenckich ministrów, iż automatycznie zostali odesłani w stan spoczynku, nie są dla nich wystarczające.

Przewodniczący składu orzekającego Dariusz Zawistowski – prezes Izby cywilnej powiedział, że SN owszem zna decyzje prezydenta o przedłużeniu orzekania pięciu sędziów, i zna przepisy nowej ustawy, ale uważa, że niezbędne jest formalne postanowienie prezydenta.

Decyzję o tym, że sędziowie Gudowski i Katner znajdą się w składzie orzekającym podjął po naradzie 7-osobowy skład sędziów. Ich zdaniem, ten 7-osobowy skład został poprawnie wybrany, bowiem przepisy odsyłające sędziów po ukończeniu 65. roku życia w stan spoczynku zostały zawieszone przez Sąd Najwyższy.

https://twitter.com/Taplarski_Dziad/status/1039807466417086465

I co dalej?

Kancelaria Prezydenta zapowiedziała, że jeszcze dziś wyśle do SN pismo stwierdzające, że siedmiu sędziów, którym prezydent Andrzej Duda odmówił zgody na dalsze orzekanie, przechodzi w stan spoczynku.

/md/

źródło: wp.pl, RP.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Mariajkw Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jkw
jkw

TRZESZCZY…

Maria
Maria

Zapatrzony w prezesa prezesów chodzi karnie na krótkiej smyczy i nie pomyśli, że to on, nie szeregowy poseł stanie przed Trybunałem Stanu. Nikt nie będzie pytał czyje słowa powtarzał.