Oświadczenie majątkowe Prezesa PiS

Oświadczenie majątkowe Prezesa PiS

Na stronie Sejmu opublikowane oświadczenia majątkowe  posłów za rok 2019. Wśród wspomnianych dokumentów znalazło się oświadczenie „szarego posła”. Wynika z niego, że śmierć godowa ani bezdomność prezesowi PiS nie grożą.

 

Jako, wykazująca się empatią część społeczeństwa, odetchnęliśmy z uczuciem ulgi.

Teraz konkrety wynikające z analizy przedmiotowego dokumentu:

”Szef partii rządzącej ma 104 tysiące złotych oszczędności. W porównaniu do 2018 roku odłożył 21,3 tys. złotych. Jako poseł zarobił 94,2 tys. zł tytułem poselskiego uposażenia. Dostał również 30 tys. zł nieopodatkowanej diety poselskiej. Na jego konto wpłynęła również emerytura w wysokości 82,8 tys. zł. co daje 6,9 tys. zł miesięcznie” – informuje wp.pl

 

Do spłacenia Jarosławowi Kaczyńskiemu pozostało 107 tys. złotych kredytu zaciągniętego w SKOK. Ten kredyt jest zabezpieczony hipoteką na jego dom.

Pieniędzy potrzebował na:  „opiekę nad chorą mamą i koszty związane z Jej upamiętnieniem”. Na początku swojej kadencji zadeklarował, że ma 109 tys. długu.

Uwagę dziennikarzy wp.pl zwróciła rozbieżność co do dat. Na końcu oświadczenia Kaczyński wpisał datę 24 czerwca a datownik sekretariatu marszałka Sejmu pokazuje datę 27 kwietnia…

/as/

Źródło:wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MAREKJantarIrenaObserwatorZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Zapomniał wpisać do oświadczenia Polski.

Obserwator
Obserwator

Ciekaw jestem od kogo taka emerytura. Przepracował pewnie parę lat, a znam takich co po 40 latach harówki w budżetówce dostają emeryturę 1900 zł miesięcznie.

Irena
Irena

Chetnie obejrzałabym ZUS-owskie dokumenty szarego posla , które każdy sklada przechodząc na emeryture ….o przepracowanych latach , wysokości zarobkow i takie tam….. no i oczywiście podstawe wyliczenia tzw. wskaźnik procentowy , który daje te 6900 zl …..ciekawe , bardzo ciekawe !!!

Jantar
Jantar

”Szef partii rządzącej ma 104 tysiące złotych oszczędności. W porównaniu do 2018 roku odłożył 21,3 tys. złotych. Jako poseł zarobił 94,2 tys. zł tytułem poselskiego uposażenia. Dostał również 30 tys. zł nieopodatkowanej diety poselskiej. Na jego konto wpłynęła również emerytura w wysokości 82,8 tys. zł. co daje 6,9 tys. zł miesięcznie”. A mój znajomy pisior cały czas od lat twierdzi, że prezes „nie ma żadnej emerytury, że emerytura w wysokości prawie 7 tysięcy zł to kłamstwo mediów, żeby oczernić prezesa, bo prezes pracuje dla idei, nie ma żadnych oszczędności i nawet ten dom, w którym mieszka, nie jest jego”. A… Czytaj więcej »

MAREK
MAREK

Nie rozumiem co w tym oświadczeniu majątkowym jest sensacyjnego. Artykuł i komentarze przypominaja mi trochę dowcip o kangurach. Tym nie wygrywa się wyborów.