Oto jak Konstanty Radziwiłł marnotrawi publiczne pieniądze

Radziwiłł zamiast spełnić postulaty lekarzy, ich protest nazywa buntem

91 milionów złotych zamierza jeszcze w tym roku wydać ministerstwo zdrowia na szczepionki przeciwko pneumokokom. I można byłoby przejść do porządku dziennego nad tą informacją, gdyby nie fakt, że w Centralnej Bazie Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych jest jeszcze ok. 900 tys. takich szczepionek. Według rp.pl, powinny wystarczyć co najmniej do końca przyszłego roku.

Od 1 stycznia 2017 r. wszystkie dzieci zostały objęte darmowym programem szczepień przeciw pneumokokom. Każde dziecko powinno otrzymać trzy dawki szczepionki – dwie podstawowe i jedną przypominającą. I znowu można by powiedzieć, że bardzo dobrze, ale resort Radziwiłła w ubiegłym roku zamiast kupić szczepionki, które chronią przed 13 szczepami bakterii, wziął takie, które przeciwdziałają 10 szczepom.

Na dodatek nie są one dopuszczone na rynki Unii Europejskiej, chyba że użyje się argumentu, że mamy epidemię lub klęskę żywiołową. Tak właśnie zrobiło ministerstwo zdrowia i efekt jest taki, że część rodziców woli szczepić dzieci lepszymi szczepionkami na własny koszt.

Niezrażony tym Radziwiłł znowu planuje kupić gorsze szczepionki, nie oglądając się także na to, że zalegają one w magazynach. Jak wobec tego oczekiwać od takiego szefa resortu zdrowia, że będzie dobrze zarządzał finansami publicznymi? Powoli przestaje też dziwić, że nie potrafi rozwiązać problemów ochrony zdrowia, skoro lekką ręką wydaje miliony złotych na niepotrzebne lekarstwa.
(Źródło: fakt.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
RafałWładysławOlaadamaMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Grzegorz

A może minister siedzi w kieszeni u producenta tych szczepionek? Tylko kto to sprawdzi?

ANTYMOHER
ANTYMOHER

kasa,kasa.1 dawka Prevenaru to koszt 240 zł.Ciemny lud i tak szczęsliwy ,znowu coś za darmo!!!!!!!!

Nihil
Nihil

Jaki radziwilek taki poziom leczenia

bart
bart

Wczoraj w romowie po Faktach Robert Biedroń podsumował skalę marnotrawstwa, jakie uprawiane jest przez pis. To są kolosalne kwoty, które ta partia wydaje na swoje widzimisię – durne pomysły maciarewicza czy dofinansowanie swoich klakierów. A na lekarzy, nauczycieli, poprawę bezpieczeńswa – nie ma. Niedawno przeczytałem, że odkąd rządzi pis, w Krakowie gwałtownie rośnie liczba gwałtów. Popełnianych przez Polaków, a nie imigrantów.

Maria
Maria

Każdy taki kacyk na wysokim stanowisku powinien mieć ukończony i zaliczony z wynikiem pozytywnym kurs racjonalnego zarządzania, ale naczelny kacyk wie wszystko najlepiej – ważne, żeby urzędnik państwowy był wierny, umiejętności niepotrzebne. A nawet taki co więcej wie idzie w odstawkę, a na jego stanowisko wsadzają matoła. Powrót praktyk z PRL
I tak idą w PiS… nasze podatników pieniądze

adama
adama

Atakujemy Radziwiłła – i dobrze. Służba zdrowia okazuje się ‚miękkim podbrzuszem PiS’ (tak jak i wcześniej innych partii). Tylko że PiS wymieni Radziwłła i uzna że sprawa załagodzona. A my powinniśmy za służbę zdrowia rozliczać cały PiS.

Ola
Ola

Powiem tak niech sobie sam wsadzi w tyłek te szczepionki DOŚC doświadczeń na polskich dzieciach po tym jak ostatnio byłam świadkiem skutków ubocznych szcepienia na MMR mojego wnuka powiedziała DOŚC już zadnej szczepionki nie pozwolę mu podac.

Władysław
Władysław

Marnotrawstwo publicznych pieniędzy.Te miliony daj szpitalom pajacu.

Rafał
Rafał

W Polsce, TYSIĄCE dzieci rocznie jest okaleczonych PRZYMUSOWYMI SZCZEPIENIAMI – nieodwracalne kalectwo: – autyzm, – padaczka, – narkolepsja, – choroby skórne, – choroby nerek, – choroby jelit, – AZS, – cukrzyca, – poszczepienne polio i gruźlica, – choroba Leśniowskiego – Crohna, – alergie – i niezwykle niebezpieczne choroby autoimmunologiczne prowadzące nawet do nowotworów !*!*!*!*!*!*!*!*!*! I rzecz oczywista, żadna rodzina nie dostanie za to ANI GROSZA. Mało tego – SSanepid zmusza do kolejnych szczepień (wysokie grzywny, liczone w tysiącach złotych), a ogłupieni tą szczepionkową propagandą lekarze, będą wmawiać rodzicom urągające rozumowi brednie, że choroba dziecka nie ma żadnego związku ze szczepieniem… Czytaj więcej »

Rafał
Rafał

stronach GUS – od podwojenia liczby obowiązkowych szczepień w połowie lat ’90, śmiertelność i liczba hospitalizacji dzieci do 2 roku życia (a więc w okresie kiedy dziecku podawanych jest ponad 20 dawek szczepień) wzrosła o 50%.