Owsiak do ministra zdrowia: „Proszę nie mówić, że to sprawa polityczna”

Owsiak do Sasina: „Proszę wstrzymać wydatki zw. z wyborami i przekazanie tych pieniędzy na wsparcie ochrony zdrowia”

„Kiedy pan minister próbuje powiedzieć, że jest to czysta polityka, nie zgadzam się z tym” – powiedział w TVN 24 Jerzy Owsiak. Dodał, że „bardzo prosi pana ministra, by nie rzucał takich słów, bo to jest obrażanie”. Zaapelował też do Konstantego Radziwiłła: – „Panie ministrze, proszę rozmawiać z lekarzami. Proszę nie boksować się i nie mówić, że to sprawa polityczna. To jest dolewanie oliwy do ognia, niepotrzebnie”.

To komentarz szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do wypowiedzi ministra zdrowia, dotyczącej masowego wypowiadania przez lekarzy klauzuli opt-out: – „Coraz bardziej można mieć przekonanie, że ten protest staje się politycznym uderzeniem w rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego”. Radziwiłł użył też określenia „bunt”.

Owsiak przypomniał: – „Strajkujący lekarze wyraźnie komunikowali mnie, jako obywatelowi tego kraju, o co w tym wszystkim chodzi. To nie była abstrakcja, mówili o zwiększeniu nakładów na ochronę zdrowia. Wiedzieliśmy od dawna od dyrektorów szpitali, w których jest od nas sprzęt. Rok temu nam mówili, że możemy spotkać się z taką sytuacją, że nikt nie przyjdzie do pracy”. Stwierdził, że wcale nie dziwi się lekarzom, którzy wypowiadają klauzule opt-out.

Jeszcze raz zaapelował do Radziwiłła, żeby zaczął rozmawiać z lekarzami, bo: – „Fakt jest taki, że w paru miejscach szpitale zostały zamknięte i to oddziały pediatryczne. Co jest dla nas bolesne, zwłaszcza że dla nich kupujemy sprzęt”. Zwrócił też uwagę, że tylko w minionym 2017 roku z Polski wyjechało ponad 800 lekarzy.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o