Owsiak pisze do żony prezydenta w sprawie seniorów

Owsiak pisze do żony prezydenta w sprawie seniorów

– „Pomyślałem sobie – niech Pani o tym wie (…) Właśnie dowiedzieliśmy się, że oddział geriatryczny w Szpitalu Wolskim w Warszawie, który został niemal w całości wyposażony przez naszą Fundację będzie działać do końca marca” – napisał Jerzy Owsiak do Agaty Kornhauser-Dudy. A to tylko jeden przykład dramatycznej sytuacji oddziałów geriatrycznych po wprowadzonej w zeszłym roku przez Ministerstwo Zdrowia sieci szpitali.

Owsiak napisał na Facebooku, że rok temu prosił prezydenta, żeby nie podpisywał ustawy o reformie szpitali: – „Rok 2017 okazał się dla geriatrii fatalnym. Najpierw minister, następnie Sejm, a potem także podpis Pani męża spowodował, że geriatrię wyrzucono z sieci szpitali. Nie ma ochrony budżetowej, nie ma ochrony systemowej. (…) Ten drobny element w układance reformy ochrony zdrowia niczego nie przewróciłby do góry nogami. Pani mąż podpisał, czyli geriatrię wyrzucił!” – napisał do Agaty Dudy.

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przypomniał, że podczas kampanii wyborczej Andrzej Duda często mówił o opiece nad seniorami. – „O geriatrii dużo mówił w swoich planach wyborczych nawet Pani mąż. Losy seniorów często w takich właśnie momentach odmieniane są przez wszystkie przypadki. I jak to bywa, następuje wielkie, przeogromne, gigantyczne sadzenie gruszek na wierzbie. My wszystkie nasze obietnice, związane z pięcioma Finałami dla seniorów, nie tylko wypełniliśmy, ale daleko przekroczyliśmy” – zaznaczył Owsiak.

Opisał także bezowocne rozmowy z byłym ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem. – „Powiem Pani szczerze, że był to stracony czas i drugi raz nie pójdę do niego nawet z bólem głowy. Swoją nonszalancją podczas naszej wizyty w Ministerstwie Zdrowia zrobił mnie i mojej żonie wielką przykrość” – skonstatował Owsiak.

Przyznał, że nie liczy na zbyt wiele, wyraził jednak nadzieję: – „Może więc Pani pochyli się nad tym i weźmie je sobie do serca”. Swój list do Agaty Dudy Owsiak zakończył słowami: – „Nie wiem, czy cokolwiek można już odwrócić, zmienić, więc pomyślałem sobie – niech Pani o tym wie. A może dlatego, że darzę ogromnym szacunkiem Pani rodziców”.

bt

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ZwinkaPlus ujemnyZbyszekbart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bart
bart

Powiem wprost – skoro jeszcze się z tym pozbawionym samodzielności i uczciwości osobnikiem nie rozwiodła, to nie ma sensu apelować do jej poczucia przyzwoitości.

Zbyszek
Zbyszek

Skuteczniej byłoby na Berdyczów.

Plus ujemny
Plus ujemny

Ta pani dobrze wie że milczenie jest złotem. Brzęczącym złotem.

Zwinka
Zwinka

Nikto ne je doma.