Owsiak: „Przypominacie sobie mnie z plasteliny kradnącego pieniądze? Właśnie sprawę podaliśmy do sądu”

Owsiak: „Przypominacie sobie mnie z plasteliny kradnącego pieniądze? Właśnie sprawę podaliśmy do sądu”

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wstępnie podsumowała 28 finał. – „To był dzień niebywałych wzruszeń. Zabraliśmy ponad 115 mln zł. 8 marca rozliczymy cały finał i podamy pełną kwotę” – poinformował na konferencji prasowej Jerzy Owsiak. Już teraz jednak wiadomo, że udało się zebrać ponad 20 milionów więcej niż rok temu.

 

Podczas konferencji padło pytanie o TVP i jej rolę w śmierci Pawła Adamowicza przed rokiem. Owsiak zaprzeczył, by obwiniał o to telewizję, kierowaną przez Jacka Kurskiego.

Poinformował natomiast o złożeniu swojego pozwu przeciw TVP. – „Przypominacie sobie państwo mnie z plasteliny kradnącego pieniądze? Właśnie sprawę podaliśmy do sądu” – powiedział szef WOŚP. Pisaliśmy o sprawie w artykule „Obrzydliwy atak w TVP Info na WOŚP i Owsiaka”.

 

Owsiak wystosował też apel do prezydenta, premiera i ministra zdrowia w związku z „zapaścią w polskiej służbie zdrowia”. – „Powinniśmy odbyć debatę narodową, to wy zawiadujecie naszymi pieniędzmi i naszymi podatkami. I to państwo powinniście natychmiast rozmawiać z nami, z narodem na temat zapaści służby zdrowia. Brakuje 60 tys. lekarzy, brakuje 100 tys. personelu medycznego. Chcemy kupować najnowocześniejszy sprzęt, ale boimy się, że niedługo nie będzie miał kto przy nim pracować” – stwierdził Owsiak.

Szef WOŚP zapowiedział, że niedługo odbędzie się debata na temat problemów w psychiatrii dzieci i młodzieży pod patronatem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. – „Zaniedbania w tej dziedzinie to wstyd dla Polski” – powiedział Owsiak.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Majasmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Sędziowie pokazują swoją postawą, że są niezależni w stosowaniu prawa. Każdy inteligentny Polak jeśli ogląda kurwizję i widzi w przekazie draństwa powinien występować na drogę sądową. Nie tylko pozwy ale prywatne akty oskarżenia też można wnosić.

Maja
Maja

Jak wszystko, co od końcówki 2015 robi TVP, także ten program był obrzydliwy. Kto to ogląda? Przecież to jak zaglądanie do zbiornika na szambo.