Owsiak złożył na Nowogrodzkiej list do Kaczyńskiego ws. odwołania Lichockiej

Owsiak: „Nie dajmy sobie odebrać demokracji”

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy złożył w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej list do Jarosława Kaczyńskiego w sprawie odwołania posłanki PiS Joanny Lichockiej. O jej obraźliwym geście pisaliśmy w artykule „PiS ręką Lichockiej pokazał Polakom co o nich myśli!”.

 

Podobne pismo zaadresowane do Elżbiety Witek Jerzy Owsiak złożył w Kancelarii Sejmu. Na Facebooku szef WOŚP opublikował film, jak składa te dwa listy. – „Nadaliśmy ton urzędowy. Teraz czekamy dwa tygodnie i mamy nadzieje, że usłyszymy odpowiedź w sprawie tego listu” – powiedział Owsiak.

Wysłał także list do samej Joanny Lichockiej, w którym czytamy m.in.: – „W związku z Pani zachowaniem w czasie debaty na temat przyznania TVP rekompensaty w wysokości 1 950 000 000 zł informuję, iż poczułem się osobiście obrażony pokazanym przez Panią obscenicznym gestem „f**k off”. Pokazała Pani tym samym pogardę dla obywateli, w tym dla mnie – człowieka, który płaci podatki i z których to podatków utrzymywany jest polski parlament, a tym samym Pani dieta poselska”.

 

W związku z tym Owsiak żąda, „by w trakcie posiedzenia Sejmu z mównicy sejmowej przeprosiła Pani wszystkich posłów, a także wszystkich Polaków, za swoje obsceniczne zachowanie, po czym – by złożyła Pani swój mandat poselski i zrezygnowała z pełnienia zaszczytnej funkcji posła na Sejm RP”.

W zakończeniu swojego listu szef WOŚP podkreślił: – „Pani zachowanie w sposób oczywisty dyskredytuje funkcję posła RP. W polskim Sejmie takie zdarzenia nie mają prawa mieć miejsca. Niestety zdarzają się, co więcej – ma to miejsce coraz częściej i nie jest Pani jedyną osobą, która przekroczyła wszelkie granice przyzwoitości. Jest Pani jednak osobą, która w moim odczuciu przelała czarę goryczy”.

bt

Źródło: Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AnnaRozbawionyAndrzejObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

W pełni popieram Panie Jurku- nie będą nas tu jacyś (tu grube słowo, dowolne ale polskie!) „w obcych językach” obrażać!

Andrzej
Andrzej

Proponuję, aby we wszystkich przychodniach i szpitalach, a w szczególności hospicjach rozdawać chorym kartki (tak jak ksiądz na kolędzie) z panią Lichocką i jej palcem, oraz tekstem: „PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ ŻYCZY SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA”

Anna
Anna

Jestem za jak najbardziej. To przykre że takie osoby mają coś wspólnego z polityką. Może nawet nie przykre ale tragiczne.

Rozbawiony
Rozbawiony

Po pierwsze – nie można odwołać posła (niestety). Po drugie – biuro poselskie Lichockiej znajduje się w Sieradzu, a nie w Kaliszu.