Pakiet Wolności Akademickiej obroni polskich chrześcijan. Czarnek już po prostu zwariował

Pakiet Wolności Akademickiej obroni polskich chrześcijan. Czarnek już po prostu zwariował

Od poniedziałku trwa Ogólnopolski Kongres EDUCATIO PERMANET IN AETERNUM, którego patronem jest Przemysław Czarnek, „gwiazda” polskiej edukacji.

Pan minister raczył wygłosić przemówienie, w którym nie ukrywa, że „Europa jest dzisiaj miejscem zwalczania na potęgę dotąd niespotykaną chrześcijaństwa” i Polska jest dzisiaj „tym ostatnim krajem, w którym Kościół chrześcijański nie wywiesza białej flagi i nie wywiesi białej flagi”.

Biedni „Chrześcijanie boją się wypowiadać swoich tez, opartych na chrześcijaństwie, bo boją się postępowań dyscyplinarnych, ze względu na rzekomą dyskryminację „niechrześcijan” i zaapelował do pedagogów – „Przestaniemy się bać tego, że myślimy po chrześcijańsku (…). Chrześcijańskie wartości muszą być przekazywane młodym pokoleniom, jeśli chcemy duchu solidarności (…), budować przyszłość państwa polskiego, przyszłość społeczeństwa polskiego i europejskiego”.

Aby bronić chrześcijan, walczyć z ich dyskryminowaniem, Czarnek ze swoimi ludźmi opracował Pakiet Wolności Akademickiej, który w najbliższych dniach trafi do Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Pakiet ten powstał po to, „żeby przestrzeń akademicką, w szkołach tego problemu nie ma, na szczęście, ale przestrzeń akademicką uczynić prawdziwie wolną. Wolną również dla nas, żeby doprowadzić do równouprawnienia nas chrześcijan”.

My (chrześcijanie – przyp. Redakcji) natomiast nie możemy się bać, wchodzić w tę przestrzeń, pomimo tego, że czujemy coraz większy ostracyzm w naszym kierunku i coraz większe zakusy, do tego, żeby nas rzeczywiście stamtąd eliminować”.

Szczerze mówiąc, dziwi mnie ten strach w państwie, które ma już w zasadzie charakter wyznaniowy.

W państwie, w którym osiłek Bąkiewicz tworzy straż narodową dla ochrony kościołów, hierarchowie ledwo mieszczą się w swoje szaty, bo z tego dobrobytu trochę im się przytyło, a konta kościelne puchną od nadmiaru kasy, dotacji państwowych i dofinansowania. W państwie, gdzie co rusz biegają po ulicach ludzie z krzyżami, coraz mocniejsza jest cenzura, a nawet za najmniejsza krytykę instytucji kościelnej już się goni człowieka po sądach.

Jestem przekonana, że pod płaszczykiem „prześladowania chrześcijan” Pakiet Wolności Akademickiej będzie miał zamknąć usta niekatolikom, a niepokornych naukowców i nauczycieli akademickich ustawić do pionu lub pomóc w usunięciu ich.

Bedzie usankcjonowaniem stanu faktycznego czyli Polski praktycznie coraz bardziej teokratycznej.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/tm/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz_S
Janusz_S
9 czerwca 2021 12:38

Polska jest chyba ostatnim zadupiem na Ziemi, gdzie wciąż możliwe jest całkowite niemal otumanienie ludzi przez korporację watykańską, prawdopodobnie najbardziej zbrodniczą instytucję w dziejach ludzkości, będącą wszak niedoścignionym wzorem dla wszelkich organizacji mafijnych. W cywilizowanej części Europy jej działalność została przynajmniej utemperowana przez Reformację. Nasza kraina głównie kontrreformacji „zawdzięcza” rozbiory, a nawet sytuację aktualną.

Waldemar
Waldemar
9 czerwca 2021 13:05

No proszę! A już były plany karmienia lwów chrześcijanami w warszawskim ZOO!

Dron
Dron
9 czerwca 2021 13:46

Rozumiem, że od teraz, zamiast tytułów doktorów, profesorów, będę rozdawane aureole.

Rafapon
Rafapon
10 czerwca 2021 07:02

Minister Czarnek w Pislandii mieszka,
Czarno ma we łbie ten nasz koleżka.
Uczyć chce wszystkich wieczory, ranki,
Ze swej najnowszej głupiej czytanki.
Niech on już lepiej do szkoły wraca,
Woźny to dobra dla niego praca.

Predator
Predator
10 czerwca 2021 07:49

Po dobrej zmianie proponuję zamknąć kul. kul=kuźnia idiotów.

Peter
Peter
10 czerwca 2021 12:45

Czysty Orwell – zamordystyczne przepisy nazywać słowem wolność.