Pałacyk dla naczelnika

Palec palcowi nierówny. Kaczyński przerywa milczenie…

Wielbiciele „naczelnika” państwa polskiego, pragną w nagrodę wybudować mu elegancką siedzibę. Na wschodzie Polski, ściśle mówiąc w Białymstoku, zarejestrowała się niedawno katolicka Fundacja Ex Corde, która chce „wspierać i nagradzać za życia wybitnych Polaków”, tak jak kiedyś Józefa Piłsudskiego i Henryka Sienkiewicza. Pierwszym „wynagrodzonym” z pieniędzy darczyńców ma być „Naczelnik” Polski, czyli „Pan Jarosław Kaczyński”.

                                                    fot. naTemat

Jest już fundusz założycielski w kwocie 3 tys. zł. i nie zapomniano o najważniejszym, bo „powołano” metafizyczną patronkę, którą jest Matka Boska Kodeńska. Ponieważ jednak fundusz założycielski jest zbyt skromny, jak na planowane przedsięwzięcie, Ex Corde wychodzi na ulice i agitując rozprowadza ulotki, w których apeluje do społeczeństwa, by przyłączyło się do realizacji pomysłu. Potencjalnych darczyńców sugestywnie motywuje:
„Jest On człowiekiem, który całe swe życie poświęca Ojczyźnie, nie dbając o własną wygodę”– czytamy w rozprowadzanej na Krakowskim Przedmieściu ulotce. „Chcemy Mu dziękować, by miał poczucie, że go wspieramy, że Mu ufamy, niech stoi na straży moralności publicznej w państwie o etyce katolickiej” – kontynuuje w imieniu fundacji Ex Corde jej jedyny założyciel, Piotr Żakowicz.
„W każdą miesięcznicę smoleńską jest On otoczony przez współpracowników i przyjaciół. Wszyscy wtedy z nim jesteśmy, choć nie jest to fizycznie możliwe. Ten pałacyk, który pragniemy Mu ofiarować, to symbol naszych myśli, pamięci i chęci zapewnienia Mu bezpieczeństwa” – czytamy. „Każda złotówka wpłacona na ten cel jest wyrazem konsolidacji Narodu i dowodem wsparcia swego Przywódcy” – kończy Piotr Żakowicz w imieniu swojej fundacji Ex Corde.

Czytam, że bliżej nieznana fundacja "Ex corde" postanowiła nagradzać wybitnych Polaków. I pisze tak: "Pierwszym…

Opublikowany przez Andrzej Saramonowicz na 2 sierpnia 2017

Wyszukiwanie w KRS potwierdza, że fundacja Ex Corde istnieje – została założona pod koniec czerwca br. Została zarejestrowana przez sąd rejonowy w Białymstoku.
(Źródło: naTemat)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

21
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
3 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
AntekjanJadrianPolka gorszego sortuWiewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ika
Ika

Jeśli będzie miał 2 na 2 m kw. i kraty w oknach to czemu nie? 🙂

Grześ
Grześ

Pałacyk od dawna jest na rakowieckiej nic nie trzeba budować

Bobo
Bobo

A moze by tak mauzoleum na Krakowakim Przedmiesciu?

Maria
Maria

hasło: „PAŁACYK I LATARENKA!” dobry pomysł

tylko to chyba inaczej szło – zdaje sie tak: latarenka pałacyku

Dodo
Dodo

Proponuje wille blizniak – druga polowa dla Tuska

Obserwator
Obserwator

Z przyjemnością się dołożę, ale lokalizacja pałacyku w Białorusi i bez prawa opuszczania !

smętek
smętek

Gdyby to był 1 kwietnia byłoby śmieszne a dzisiaj jest straszne. Co tym wyznawcom płaskodzioba zrobiono z mózgami? My zdradzieckie mordy, ubeckie wdowy, generalnie osobniki animalne z drugiego sortu, wstydzimy się, że coś takiego jest najważniejszą osobą w naszej pięknej Polsce.

Bogna
Bogna

Proponuję toj toja, nie wymaga pozwolenia.

Pretend
Pretend

I jeszcze koniecznie kota na kasztankę powinni mu zamienić. Błaszczak będzie go podsadzał przy wsiadaniu.

Zgredzinka
Zgredzinka

Już jakiś chytrusek zbierał na ratowanie stoczni gdanskiej.
Do dzisiaj nie wiadomo, gdzie się podziały miliony zebrane przez obrotnego redemptorystę.

Ted
Ted

Za jakiś czas będą zbierali na nowy, drugi, sarkofag na Wawelu, bo to że JK tam kiedyś spocznie, jest niestety nieuniknione.
Pewnie wcześniej zrobią lustrację królów Polski, bo będzie trzeba później kolejne nowe miejsca na następnych „bohaterów” narodowych

puma
puma

Sarkofag ponoć zamienili, teraz tam są trzy miejsca

jurek
jurek

Basztę może? Otoczoną fosą i murem. Przy bramie straż. Niech siedzi.

Maria
Maria

tylko bez kota, bo zwierzaka szkoda – myszy wystarczą

Irena
Irena

Szukaja głupszych od siebie czy jak !!! A swoja droga wille na Zoliborzu będzie można NARESZCIE ODDAC prawowitym spadkobiercom !!!

Wiewa
Wiewa

Hmmm… Matka Boska Kodeńska jest ściśle związana z rodem Sapiehów, jednego z najpotężniejszych litewskich i polskich rodów magnackich. Za „Wikipedią”: Kazimierz Jan i Benedykt Paweł ostatni doprowadzili do zebrania w swoich rękach praktycznie wszystkich ważniejszych urzędów w Wielkim Księstwie, co doprowadziło do wybuchu niezadowolenia społecznego i powstania. W wieku XVIII ród Sapiehów pracował nad odzyskaniem utraconych wpływów i dóbr, nie osiągając jednak poprzedniej potęgi. Podczas wojny północnej Sapiehowie stanęli w większości po stronie Karola XII i Stanisława Leszczyńskiego. Także za Leszczyńskim stanęli podczas podwójnej elekcji roku 1733. Duża część rodu brała aktywnie udział w wydarzeniach konfederacji barskiej. W czasie obrad… Czytaj więcej »

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Na szałasik z wygódką w sam raz. Tylko błagam, gdzieś daleko! Może Antoni załatwi u ojczulka Putina jakąś działeczkę w tajdze czy tundrze?

Jadrian
Jadrian

Akurat w tym przypadku pała cyk to dobre opisanie sprawy. Ale musiałby być w kolorze tęczy.

jan
jan

A ja mu postawię oborę z własnych oszczędności

Maria
Maria

może stodołę odkupić od szyszka

Antek
Antek

Chętnie się dorzucę o ile wybudują go na Syberii.