Palikot: Samcza niechęć Tuska do Kaczyńskiego

https://koduj24.pl/palikot-samcza-niechec-tuska-do-kaczynskiego/

Tusk ma wiele powodów, żeby wrócić i ostatecznie rozegrać swoją partię z Kaczyńskim – powiedział Palikot.

Janusz Palikot poświęcił się bez reszty swojemu ukochanemu, biznesowemu dziecku. Mowa oczywiście o Tenczyńskiej Okovicie, ważnej części jego Manufaktury Piwa, Wódki i Wina.

 

W końcu jednak, w poniedziałek 7 czerwca pojawił się w studio TVN24 w programie „Tak jest”… i zrobiło się gorąco! Jego komentarze zaskakują świeżością i oryginalnością. Warto wspomnieć o kilku wątkach podjętych w rozmowie z Andrzejem Morozowskim.

Powrót Donalda Tuska

Zdaniem Palikota szef Europejskiej Partii Ludowej zdecyduje się na powrót do krajowej polityki, jeśli zostanie pełnoprawnym, niemalowanym szefem Platformy. Palikot wielką rolę przypisuje czynnikom psychologicznym i motywacyjnym. Jeśli Tusk da sygnał, że bierze na siebie pełną odpowiedzialność, zaryzykuje przegraną i „zostanie zwykłym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej (…), to ludzie mu uwierzą”.

Tusk kontra Kaczyński

Palikot poruszył kwestię osobistych, toksycznych, silnie motywujących Tuska relacji z Kaczyńskim.

Tuskowi Kaczyński naruszył mir domowy, bo zaatakował dzieci, wzywał do prokuratury. On ma osobistą, taką samczą niechęć do Kaczyńskiego. Tu potrzebny jest taki mocny, silny osobnik, który walczy o swoją rodzinę. To musi być taki genotyp i taki genotyp Tusk ma – powiedział Palikot.

 

Kaczyński marzy o władzy „sakralnej”

Kaczyński chce być wyniesiony. Politycznie, cywilnie, nie mówię o religijnym wyniesieniu. Chce być wyniesiony jako taki wielki polityk, który dokonał dużej zmiany, przebudował elity, przebudował strukturę gospodarki. To jest jego wielkie marzenie.

[rayujmy_wpis]

 

Kadry decydują

Palikot poświęcił kilka zdań Ruchowi 2050 Szymona Hołowni. Zwrócił uwagę na znaczenie profesjonalnych kadr, zaplecza finansowego i struktur terenowych. Ich brak pogrążył Ruch Palikota, Nowoczesną, Kukiza i zapewne zniszczy Ruch 2050. Szansą dla Hołowni byłoby przejęcie samorządowców oraz doświadczonych polityków pierwszego szeregu z PiS-u i PO.

Krzysztof Hoffmann

 

Źródło: tvn24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
8 czerwca 2021 09:15

Nie mam nic przeciwko temu, aby z Donaldem wrócił także Palikot. Traktowany przez prawaków jako oszołom spektakularnie obnażył opilstwo zimnego, ale to nic, w porównaniu z jego wystąpieniem w Sejmie w czerwcu 2014. W pewnym sensie przewidział upadek PO i przejęcie władzy przez pisowców oraz narodowców (wyprowadzonych podstępnie przez Kukiza) – ale nie jako jasnowidz, lecz bystry obserwator ówczesnej sceny politycznej, zdolny do wyciągania prawidłowych wniosków. Teraz jasno widać, że miał rację, ale opozycja wciąż nie odrobiła lekcji, a kaczka wspina się na szczyty kulestwa.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
8 czerwca 2021 10:45

A z drugiej strony – zapiekła NIENAWIŚĆ Kaczysława ostatniego, który do ostatniego tchu nie zapomni Tuskowi poniżenia i żałosnej klęski w debacie telewizyjnej z 2007r. Tu wersalu nie będzie. Droga do Polski demokratycznej – wiedzie w poprzek (politycznego przynajmniej) trupa nadprezesa. To niestety jedyna droga i Tusk nią pójdzie.

smętek
smętek
8 czerwca 2021 11:18
Reply to  Wujo Wkurw

Nie zostało nam nic innego jak wierzyć w mądrość i determinację Pana Tuska.

HerodAntypis
HerodAntypis
8 czerwca 2021 11:44
Reply to  Wujo Wkurw

Doceniam pozytywny akcent tego komentarza: „Kaczyslaw ostatni”. Tych genów ani tego DNA (dwuznaczność całkowicie przypadkowa- ale jak najbardziej na miejscu) już nigdy nie będzie.

Lehoo
Lehoo
8 czerwca 2021 18:44
Reply to  HerodAntypis

Połowa za pośrednictwem Cnotliwej Martusi rozprzestrzenia się dalej