Pamiętaj Rodaku Drogi, nie nazywaj osoby publicznej „debilem”

Pamiętaj Rodaku Drogi, nie nazywaj osoby publicznej „debilem”

Warszawska prokuratura oficjanie wypowiedziała się w znanej wszystkim sprawie Żulczyk-Duda. Od przesłuchania prezydenta w sprawie, jak dowiedzieli się dziennikarze odstąpiono, ponieważ nie jest to niezbędne do ustalenia faktów.

Przypomnijmy, o co poszło.

Zbulwersowany postawą prezydenta podczas ostatnich amerykańskich wyborów pisarz, Jakub Żulczyk, skomentował na FB stanowisko naszej głowy państwa w tej sprawie i nazwał go bardzo dosadnie.

O wpisie Jakuba Żulczyka zrobiło się głośno w marcu.

No i zaczęło się…

Prawicowy portal wPolityce.pl poinformował wtedy o skierowaniu przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście-Północ aktu oskarżenia przeciwko pisarzowi. Żulczyk ma odpowiadać za znieważenie prezydenta, za co grozi do trzech lat więzienia.

Zawiadomienie w sprawie wpłynęło do prokuratury 8 listopada a 7 stycznia Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ poinformowała Andrzeja Dudę pismem z 7 stycznia, że postępowanie zostało wszczęte. Jednocześnie nadano mu status pokrzywdzonego.

Jak się dowiedzieli się dziennikarze „Andrzej Duda nie miał przy tym żadnych prawnych możliwości, by w tym przypadku zablokować postępowanie i wymóc na prokuraturze umorzenie. a dziennikarze, którzy dotarli do akt jak powiedzieli, że : ” W aktach nie znaleźli żadnego pisma, w którym Kancelaria Prezydenta RP jakkolwiek ustosunkowywałaby się do postępowania”.

Przesłuchiwany w charakterze podejrzanego Jakub Żulczyk nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i stwierdził, że „użyte określenie miało „charakter satyryczny”, że użył go w potocznym znaczeniu i nie zamierzał znieważać głowy państwa ani sugerować u prezydenta upośledzenia umysłowego”.

Podsumowanie Prokuratury Rejonowej: „użyte przez pisarza określenie „nie stanowi oceny działań Prezydenta, lecz dotyczy wprost Andrzeja Dudy piastującego ten urząd”.

Dochodzenie w toku, a ja zastanawiam się, w jaki sposób prokuratura będzie broniła swojego stanowiska w sprawie. Czy będzie musiała jakoś udowodnić, że pan Duda nie zasługuje na tego typu epitet? Czy powoła ekspertów z zakresu psychiatrii?

Hm…to może być naprawdę ciekawy proces.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/oe/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
2 kwietnia 2021 08:40

Icek publicznie oskarżył Szmula, że jest złodziejem. Szmul podał sprawę do sądu. Sąd nakazał Ickowi publicznie oświadczyć trzykrotnie:”Szmul nie jest złodziejem”. Występuje więc Icek publicznie i mówi: „Szmul nie jest złodziej? Szmul nie jest złodziej?? Szmul nie jest złodziej??????????????????”

Janina
Janina
2 kwietnia 2021 08:57

Pan Żulczyk nie obraził Urzędu Prezydenta, bo nie napisał, że prezydent jest debilem. Pan Żulczyk określił tak osobę prywatną, Andrzeja Dudę. I to ta osoba prywatna mogła, gdyby chciała, wytoczyć Mu proces cywilny za obrazę, a nie stwierdzenie faktu. Tylko, że Adrian woli się skryć za usłużnymi organami państwa pis, obserwując z boku, jak się gnoi „drugi sort”.

HerodAntypis
HerodAntypis
2 kwietnia 2021 09:14

Anżej zapewne udowodni, że jest tym, komże go powiadają być. Wystarczy, że nie ułaskawi swego „oprawcy”.

Robert
Robert
2 kwietnia 2021 09:23
Reply to  HerodAntypis

A jak się wyda w czasie procesu że na prawdę jest debilem to co?

Lehoo
Lehoo
2 kwietnia 2021 11:08
Reply to  Robert

To albo oskarżenie o zdradę tajemnicy państwowej albo o wystawianie diagnozy lekarskiej bez odpowiednich uprawnień

Janina
Janina
2 kwietnia 2021 11:23
Reply to  Robert

Tak też może być, bo wielokrotnie to mu się zdarzyło nam ukazać. Ale nikt z pisiorów go nie tknie, bo „moron moronowi przyjacielem”.

Jerzy
Jerzy
4 kwietnia 2021 18:06
Reply to  Robert

Jerzymajzer1@gmail.com O dowody nie trudno. Choćby taki: Duda klęczy przed jakąś katolicką mistyczką,która smaruje go wydzieliną ze swego ciała (skąd nie chcę dociekać). Jako sąd skaże Żulczyka po takim dowodzie?

jańcio wodnik
jańcio wodnik
2 kwietnia 2021 11:04

Powinni tego pisarza ścigać za ujawnienie tajemnicy państwowewej, bo kara wyższa i represje dotkiwsze, choć to tajemnica poliszynela więc ten pisarz ma racje.

Agnieszka
Agnieszka
2 kwietnia 2021 17:47

Duda jest inteligentny inaczej. Tego nic nie zmieni, to widac, slychac i czuc.

Celia
Celia
5 kwietnia 2021 11:16

Prokuratura odstąpiła od przesłuchania prezydenta, bo by dostał spazmów opowiadając, jaki to strasznie się czuje urażony, zniesławiony i poniżony.

alik
alik
6 kwietnia 2021 09:49

Niepełnosprawność intelektualna (obniżenie poziomu rozwoju intelektualnego) – zaburzenie rozwojowe polegające na znacznym obniżeniu ogólnego poziomu funkcjonowania intelektualnego, któremu towarzyszy deficyt w zakresie zachowań adaptacyjnych (w szczególności niezależności i odpowiedzialności).taką definicje słowa – debilizm-znalazlem w wikipedii..

Krzysztof
Krzysztof
7 kwietnia 2021 20:22

Pamiętaj Rodaku Drogi, nadal możesz uważać osobę publiczną za debila – szczególnie, gdy jej działania wskazują na to, że faktycznie nim jest…