Pandemią pandemią, a Dworczyk pracuje nad rozporządzeniem o zatrudnieniu w Kancelarii Premiera kolejnych ekspertów

PiS chce kDworczyk chce przestraszyć Warszawiaków i wmówić im, że Wisła płynie "z dołu do góry"?upić głosy, obiecując kolejny już raz drogę ekspresową

– „Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern ogłosiła, że ona i ministrowie jej rządu obniżą swoje pensje o 20 proc. na sześć miesięcy. W Polsce mimo epidemii rząd pracuje nad możliwością tworzenia atrakcyjnych posad” – napisał na Twitterze Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”.

 

Dziennik donosi, że w Kancelarii Premiera trwają prace nad nowelizacją rozporządzenia w sprawie zasad wynagradzania pracowników KPRM. Dzięki temu możliwe będzie zatrudnienie kolejnych ekspertów. Nadzór nad tymi pracami sprawuje szef KPRM Michał Dworczyk z PiS.

A przewidywane zarobki tychże ekspertów mają być bardzo atrakcyjne. Stawka wynagrodzenia zasadniczego, które będzie im przysługiwało, ma wynieść od 4,5 do nawet 8 tys. zł – podaje „Rzeczpospolita”.

 

Czym się mają zajmować? Tak jak obecnie zatrudnieni sekretarze i asystenci mają pracować dla m.in. premiera, wicepremierów, ministrów, szefa KPRM i kluczowych urzędników w tym urzędzie. Takim ekspertem można zostać, legitymując się jedynie wyższym wykształceniem i trzyletnim stażem pracy.

– „Jeszcze zrozumiałabym, gdyby ekspertami miały być osoby posiadające status samodzielnego pracownika nauki albo udokumentowany dorobek. Jednak wymogi są tak niskie, że najwyraźniej chodzi tu o zabezpieczenie posad dla krewnych i znajomych królika. To jest rozporządzenie dla Misiewiczów” – skomentowała w rozmowie z rp.pl była wiceminister finansów Izabela Leszczyna z KO.

bt

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
smętekAdamZwinkaAntoni Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Antoni
Antoni

W tym rządzie,każdy ma ćwierć rozumu. Na jeden rozum potrzeba zatem czterech ekspertów

Zwinka
Zwinka

Każda pijawka, jak już się obechla pod korek, to sama odpada. Ale nie ta.

Adam
Adam

Czy ten Dworczyk nie przesadza z wymogiem wyższego wykształcenia i „aż” trzyletniego stażu? Czy nie wystarczy tylko ukończenie pierwszego roku „uczelni” Tadeusza Rydzyka?

smętek
smętek

A nie sądzi Pan, że to strata czasu słuchanie tego, co kolejny krętacz-karierowicz opowiada?

smętek
smętek

A czy on wyjaśnił wszystkie swoje oszustwa podatkowe, że ma czelność wystawiać swoją facjatę na widok publiczny?