Pani Halina: dlaczego Trump wygrał wybory?

Pani Halina: dlaczego Trump wygrał wybory?

Napisał do nas pan Andrzej, który wysłał do swojej dawnej koleżanki z Nowego Jorku, mieszkającej obecnie od wielu lat na Florydzie, mail z jednym wielkim pytaniem: „Co tam się u was stało?”. Bo właśnie w tym stanie, bastionie Partii Demokratycznej, w zasadzie rozstrzygnęły się wybory prezydenckie na korzyść Trumpa. Zdajemy sobie sprawę, że to tylko jedna strona sporu, który toczył i zdaje się będzie toczył w Ameryce, tak bardzo dziś podzielonej. Uznaliśmy jednak, że interesująca może być odpowiedź pani Haliny na zadane w tytule pytanie, zwłaszcza że Trump wygrał właśnie na Florydzie.

„Cześć Andrzejku,
muszę Cię rozczarować… Jestem i zawsze byłam Republikanką! Ale nawet gdybym nie była… Trump nigdy by nie wygrał, gdyby nie to, że dość spora część demokratów głosowała na niego.

Ostatnie 8 lat Obamy to był po prostu koszmar! Ludzie zarabiają dzisiaj mniej niż 15 lat temu, a ceny circa 2x wyższe. Małe prywatne biznesy praktycznie nie istnieją z powodu podatków, bez przerwy podwyższanych… i nieprawdopodobnej ilości kompletnie idiotycznych, coraz to nowych, wymyślanych przez Obamę przepisów. Ubezpieczenie zdrowotne to następny „Obamowy koszmar”! Mój mąż kupił ubezpieczenie przez swojego pracodawcę, co jest trochę tańsze niż indywidualne… Ale 2 lata temu płacił za nie $ 600 miesięcznie… potem $ 680…, a w 2017 będzie ono wynosiło $ 850!!! Dodam do tego jeszcze, że KAŻDE ubezpieczenie ma tak zwane „deductible”, płatne dodatkowo, gdy trzeba leczenia. Wynosi ono obecnie $ 4500 rocznie, a w 2017 będzie wynosiło już $ 6500. Czyli w przyszłym roku, zanim będziesz mógł dostać coś z ubezpieczenia, najpierw musisz wydać pierwsze $ 16.700 z własnej kieszeni (roczna składka + potrącenie). A dalej ubezpieczenie pokrywa tylko 80% procent kosztów medycznych. Pozostałe 20% musisz sam dopłacić – także SUPER!!!! Naturalnie, jeżeli jesteś np. nielegalnym emigrantem z Południowej Ameryki albo jeszcze lepiej z jakiegoś muzułmańskiego kraju, to wtedy automatycznie dostajesz ubezpieczenie za darmo! No i naturalnie utrzymanie, zakwaterowanie dla całej rodziny. Jak jesteś legalnym emigrantem albo mało zarabiającym obywatelem… (zarabiasz do $ 25.000 tys. rocznie), to masz duże zniżki… i możesz już kupić ubezpieczenie za jakieś $100 – $ 200 miesięcznie. Czyli klasa średnia buli za to wszystko.

Ponadto Obama uważa, że to nie jest całkiem w porządku, że tylko Europa ściąga do siebie „refugees” i naszym obowiązkiem jest przyjąć ich co najmniej 100.000 w tym roku. Clintonowa była oburzona! Według niej, ta liczba powinna być podwyższona o 500% (w tym roku)! No oczywiście, tych wszystkich ludzi też trzeba będzie utrzymywać, bo jak wiemy z doświadczenia, to do pracy się oni raczej nie garną. Poza tym nie za bardzo nas lubią, bo często zbierają się w grupki, żeby sobie pokrzyczeć „Death to America!” Czasem tu i ówdzie zasztyletują kogoś albo zgwałcą… czasem ktoś małą bombkę podłoży… Ale poza tym przecież są fajni! I Amerykanie już się nie mogą ich doczekać! Clintonowa zaproponowała nam „Open Society”, czyli Ameryka bez granic, bo przecież wszyscy ludzie są tacy sami i mają prawo żyć, gdzie chcą…

Mam pisać dalej?

Pracy nie ma… fabryki pouciekały za granice, ze względu na podatki. Lewactwo chce ograniczyć prawa do posiadania broni, bo „jest za duża przestępczość”! Tak jakby przestępcy kupowali broń legalnie! Ha ha ha! Rasizm, który jeszcze 8 lat temu praktycznie dogorywał śmiercią naturalną, został przez Obamę sztucznie wskrzeszony. Przestępców traktuje się jak bohaterów, bo są czarni, a policję jak przestępców! Nie ma dosłownie tygodnia, żeby nie zastrzelono 2- 3 policjantów. Rząd milczy… udaje, że problem nie istnieje. A jeżeli już… to jest to wina policji!

Aborcja jest dozwolona do OSTATNIEGO dnia przed porodem! I płacona w 100% z podatków. Sytuacja z gay people i różnymi odmieńcami to następny cyrk! W przedszkolu pytają się 3–latków, kim chcą być? Chłopczykiem czy dziewczynką? A może na zmianę? A może coś pośrodku? Obłęd!

To nie jest już ten kraj, który kiedyś opuściłeś… Wierz mi. To, co teraz w Polsce, to inna sprawa. Nie znam jej na tyle, żeby polemizować na ten temat. Ale wiem, co jest tu u nas dobre, a co nie.

Trump:
– zmniejszy podatki z 35% na 15%,
– usunie wszelkie idiotyczne przepisy utrudniające prowadzenie businessu,
– zamknie granice i emigracja będzie kontrolowana… tak jak kiedyś,
– Obama health care na śmietnik!,
– chce odbudować walące się dosłownie mosty i lotniska, zbudowane 50 lat temu… itp…
– da ludziom pracę, która teraz jest nam tak potrzebna.

Jest tego dużo… Jak chcesz, to sobie sam poszukasz i poczytasz na ten temat.

Mieliśmy do wyboru – starą skorumpowaną Clintonową, której całe życie to jeden wielki skandal za skandalem albo Trumpa. Trump zapłacił za kampanię wyborczą z własnej kieszeni… Nikt go nie kupił! I nikomu nie jest nic winien. Ludzie go lubią… wbrew temu, co piszą i mówią opłacone przez Sorosa media.

Byliśmy z rodziną na jego wiecu! Przyszło ponad 20 tysięcy ludzi… Na każdym jego spotkaniu było około 10-30 tysięcy ludzi. W Ohio przyszło 55 tysięcy! Jest lubiany i ludzie mu wierzą! Może dlatego, że nie jest politykiem, tylko człowiekiem z zewnątrz… Jednym z nas.

Zobaczymy, co pokaże czas… Na dzień dzisiejszy, to jest nasze jedyne rozwiązanie.

Tęsknię za Polską

Pozdrawiam –
Halina”

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

28
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
17 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
ZagórązalasemelaGienioMr EdMrBysiorek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jola
Jola

Bywam w Stanach. Od prawie 30 lat mieszka tam moja Córka, która jest czynnym stomatologiem .Głosowała na Trumpa, bo właśnie mówi od kilku lat to samo co Halina. Trudno powiedzieć , co zmieni się po tych wyborach i czy nowej ekipie cokolwiek się uda poprawić, ale wszystko to o czym pisze Halina jest absolutną prawda.

PSwobodny
PSwobodny

Popieram! Mieszkam w Michigan. Obama źle to robił, dla bandytów większa pomoc niż dla normalnych ludzi, to się musiało skończyć, i dobrze!

ela
ela

powodzenia życzę z cudownym zakłamanym Trumpem Na pewno dołoży Pani Halinie z własnych pieniędzy Polecam rysunek z bałwankiem który parę dni temu był w prawym górnym rogu Tym razem trzeba zastąpić kierunkowskaz Polska – USA Wracajcie do Polski my JUŻ MAMY SWOICH TRUMPÓW I LOS JAKI NAM ZGOTOWALI Polacy wybierając TRUMPA smutny los zgotowaliście Amerykanom Mogła bym napisać , że dobrze by było aby Trump wyrzucił wszystkich emigrantów jak obiecał ale jak wrócą do Polski to zasilą grono bał….. a tych mamy dość.

profesor t\'alent
profesor t\'alent

Co za bezkrytyczny bełkot. Jakbym słuchał wyborców PIS lub Kukiza. Epidemia głupoty ogarnęła świat.

filip
filip

A pan „profesor talent” to ile razy był w USA? ilu zna zwykłych Amerykanów?
Chyba niewielu, bo wiedziałby pan że spadek dobrobytu klasy średniej jest oczywistym faktem. Jak się patrzy tylko na wskaźniki makro, to tego nie widać. Ale w rozmowach, słychać.

Marta
Marta

Mieszkam w USA od 1989 roku. Podpisuje sie pod ty artykulem dwiema rekami, gruba trzcionka i #24! Nic dodac nic ujac. Amerykanie sa zmeczeni.

ela
ela

Przepraszam za niedyskretne pytanie Z którego rejonu Polski Pani pochodzi ?

Zwinka
Zwinka

Ja też odbyłam taką rozmowę z Polką mieszkającą od 30 lat w Stanach. Urodziła się pół wieku temu w Polsce. Ludzie, którzy wierzą politykom mylą się ZAWSZE, bo wszyscy politycy kłamią (taki zawód). Kto by na nich zagłosował, gdyby mówili prawdę ? Ale mimo wszystko ta „wina Obamy” zalatuje naszą „winą Tuska”, a przecież przyczyn kryzysu jest wiele. Mnie najbardziej zszokowała informacja, że przed słynnym kryzysem w USA dawano wysokie kredyty ludziom bez pracy i bez szans na nią …czyli bez zdolności kredytowej. No to zapytam: musiało walnąć ? Musiało ! Nie znam oczywiście USA od podszewki, ale nie pojmuję,… Czytaj więcej »

Janka
Janka

Dopisuję się do komentarza „Zwinki”. Nie rozumiem zasadniczej kwestii w takich wyborach, dlaczego jeśli coś trzeba zmieniać, to na zasadzie „wylania dziecka z kąpielą”? Załóżmy, że poprzedni rządzący (w Polsce, czy w Stanach) robili coś źle, to dlaczego nie koncentrować się na tym co złe, a nie na samym rządzącym. Ważne jest, aby przy wymianie elit, zachować kierunek rządzenia, ogólną ideologię, a nie optować za rewolucją. Rewolucja na pewno niesie za sobą radykalną zmianę, ale czy na lepsze? Droga Polonio, popatrzcie co się dzieje w Polsce. Po latach rządów komuny, która doprowadziła Kraj do skrajnej nędzy i ubóstwa, przez ostatnie… Czytaj więcej »

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Zwinko i Janko, obie panie przedstawiły swoje zdanie na temat tego co się dzieje u nas i za oceanem w sposób idealnie trafny. Podpisuję się pod tym obiema rękami. Nic dodać, nic ująć Drogie Panie.
Podobnie też jak i jSW dziwię się dlaczego w ogóle KODuj zamieszcza „list Pani Haliny” . Czemu i komu ma to służyć? Wszczęcia dyskusji z Polonią..? No to już ją mamy.

Jacek
Jacek

(…) A Pani Halinie się dziwię, tęskni za Polską, narzekając na warunki w Stanach – $ 25000 rocznie to dla Amerykanów mało, a u nas w Polsce 100 000 zł to bardzo pokaźny dochód i tylko nieliczni mogą się cieszyć taką (i większą) kwotą dochodu, ale niech jej będzie, może wracać, tylko niech sobie uciuła jeszcze trochę, bo inaczej będzie „twarde lądowanie”.(,,,)
Znasz pojęcie siły nabywczej… Otóż nie koniecznie za 100 tys. zł. kupisz to samo w Polsce co za ten sam ekwiwalent w USD

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Wiesz co ?… Możesz mi wytłumaczyć jak to jest, że czasami piszesz całkiem rozsądnie, jak tu (pomijając błędy gramatyczne), a czasami bredzisz jak potłuczony ?…

Jacek
Jacek

Powiem na przykładzie… raz byłem na krótkim wypadzie na Słowację i tam za 1 (słownie jedną) złotówkę nakupiłem sobie torebkę słodyczy, tzn. 4-5 sztuk… w Polsce ta sama złotówka starczyłaby tylko na batonika, w porywach 2.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

To musiało być bardzo dawno temu – teraz za tę złotówkę niewiele byś tam kupił… 😉 Ale nie o to pytałem… 😉

Jacek
Jacek

A o co?

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

O to, cyt.: „Możesz mi wytłumaczyć jak to jest, że czasami piszesz całkiem rozsądnie, jak tu (pomijając błędy gramatyczne), a czasami bredzisz jak potłuczony ?…”

Jacek
Jacek

Po prostu nie jestem niewolnikiem ideologii.

ton
ton

W jakiej to mierze Tusk wzbogacił kase panstwowa ? Gdzie kupujecie taki towar żeby mieć taki odlot ?
Wy naprawdę nie rozumiecie dlaczego przegraliście wybory ! Kiedyś koń byl senatorem, ludzie w Polsce czy w USA wcale nie głosowali ża PiS-em czy Trumpem tylko przeciw temu „żeby nadal było tak jak było”
Gdyby PO wystawiło kogoś innego niż Borata Komorowskiego czy Demokraci kogokolwiek innego oc Hilarii to wyniki wyborów z pewnością byłyby inne.

mariana131
mariana131

Mieszkalam w Stanach 3 lata i uwazam ze sluzba zdrowia jest tam dla wybranych .Wiele osob poprostu nie stac na szalenie drogie lekarstwa i lekarzy. Przy kazdej wizycie u lekarza spe cjalisty, sprawdzanie ubezpieczenia trwa conajmniej godzine. 50 milionow ludzi dzieki Obamie poraz pierwszy odwiedzilo lekarza dzieki niemu. Nie znalam Polaka ktory przyjechal do USA i od razu dostawal ubezpieczenie czy jakies zasilki .Ktos kto opowiada o czyms takim to absolutne bzdury. Obserwuje ta sytuyace od lat z Kanady. Te komentarze Polakow z US pochodza od ludzi ktorzy popierali Trumpa i pis w 80%. Na szczescie jest ich niewielu bo… Czytaj więcej »

Jacek
Jacek

(…)Mieszkalam w Stanach 3 lata i uwazam ze sluzba zdrowia jest tam dla wybranych .(…)
A ja żyję całe życie w Polsce i uważam, że tak tu jest od zawsze.

jsw
jsw

List Pani Haliny chyba wreszcie mi wyjasnil zagadke dlaczego „Polonia” glosowala w wiekszosci i na PIS, i na Trumpa. Bo przeciez „kraj w ruinie”, uchodzcy nas zaleja, itp itd. Fakty nie maja znaczenia bowiem wystarczy powtarzac histeryczne przeklamania trabione przez rozne Foxy, Kaczki itepe… Moze zatem warto podac list Pani H. do oko.press by skorygowali uproszczenia a i tez przeklamania zawarte w tekscie? Np. Pani Halina, mimo dlugiego pobytu w Stanach wydaje sie nie rozumiec jak dziala system ubezpieczen zdrowotnych w USA (zle) i szybko wini za to „Obamacare”, jakby nie rozumiala roli firm ubezpieczeniowych, Dziwi mnie jednak dlaczego KODuj… Czytaj więcej »

Krzysztof
Krzysztof

Nie jestem fanem Obamy ani pani Clinton, a w Stanach byłem dość dawno temu tylko 2 razy (z tego raz b.krótko), więc z konieczności – znając sprawę jedynie z b. subiektywnych relacji prasowych – nie chcę tych ludzi pouczać na kogo powinni głosować, Uderza mnie jednak przeraźliwa naiwność przytoczonych wypowiedzi zwolenników Trumpa („Trump zrobi to czy tamto”, „załatwi to czy tamto” itd.). Mogę się założyć, że nie tylko nie zrobi, ale w ogóle nie ma zamiaru robić tego wszystkiego, co obiecał. Co nie znaczy, że p.Clinton by to zrobiła, ale przynajmniej mniej obiecywała. Bardzo muszą tam tych Clintonów nienawidzić.

mariana131
mariana131

Trump zapowiedzial ze w pierwszej kolejnosci spelni swoja obietnice wyborcza, czyli odesle 3 miliony nielegalnych imigrantow, zapewne bedzie tam sporo imigrantow z Polski.

MrBysiorek
MrBysiorek

To zaKODowani wariaci nie jada bronic demokracji do Usa ? Przeciez tak jak komoruski i pelo ,hillary przegrala wiec tam tez trzeba bronic demokracyji 😀

Mr Ed
Mr Ed

Pojedziemy jak tylko zbudują most. Na razie czekamy aż nas wpuszczą na pokład Embraeara, ale tam strasznie tłoczno bo właśnie wrócił z zakończonego wielkim sukcesem rządowego lotu do Londynu 🙂

ELA
ELA

mR eD SUPER

Gienio
Gienio

Czyli Polonia ksenofobię z Polski wywiozła i ksenofobię pielęgnuję. I jeszcze jest z niej dumna! Wsytdzę się za Polonię w USA…

Zagórązalasem
Zagórązalasem

W liście Pani Haliny jest tyle kontrowersyjnych stwierdzeń, że nie wiadomo od czego zacząć. A wiec od końca, od tego że Trump jest jednym z nas. Jednym z nas? To dopiero byłyby wspaniały świat jakbyśmy wszyscy odziedziczyli miliony i mogli budować co tylko chcemy i bankrutować na prawo i lewo, zatrudniać rzesze prawników do wynajdowania dziur w prawie podaktowym by omijać płacenie podatków, grać w golfa z politykami, a do tego jeszcze występować w telewizji. Tylko mówić, co nam ślina na język przyniesie możemy, z tym, że CNN tego nie nada, bo Soros raczej nie zapłaci. Ubezpieczenia zdrowotne pozostawiają dużo… Czytaj więcej »