Pani Kasia nowym Uchem prezesa na Nowogrodzkiej

Trzęsienie ziemi na Nowogrodzkiej. PiSowcy obawiają się powtórki z 2007 roku

– Mamy w centrali dwie panie: bardziej znaną panią Basię, i mniej znaną, mam nadzieję, że już niedługo, panią Kasię. Gdyby nie ona, partia znajdowałaby się w dużo gorszej kondycji – mówił Jarosław Kaczyński przed wyborami samorządowymi w 2018 roku. Katarzyna Lubiak, współpracująca z prezesem PiS od 20 lat (ale w PiS od 2013 r.), startowała wówczas z list jego partii do sejmiku mazowieckiego i otrzymała 23 050 głosów. Rekomendacja prezesa zapewne w tym pomogła.

Teraz, oprócz bycia radną, przejęła znaczną część obowiązków Barbary Skrzypek. „Pani Basia” bowiem – słynne „Ucho Prezesa” –  w maju zdecydowała się odejść na emeryturę.

Jak wynika z oświadczenia majątkowego za 2019 rok, które ukazało się niedawno na stronach sejmiku mazowieckiego, praca Katarzyny Lubiak na Nowogrodzkiej jest świetnie nagradzana. W biurze na Nowogrodzkiej zarobiła 129 333,82 zł. Miesięcznie wychodzi ok. 10,7 tys. zł. Dodatkowo otrzymała 31 243 zł tytułem diety radnej, a także 22 315 zł z umów zleceń. Jej oszczędności to 195 tys. zł. Jest współwłaścicielem domu o powierzchni 182 m2 o wartości 600 tys. zł, działki rekreacyjnej z domkiem letniskowym wycenionej na 100 tys. zł oraz samochodu VW Touran. Poza tym od 2012 roku zasiadała również w Radzie Nadzorczej spółki „Forum”, która wydaje m.in. prawicowe pisma, w tym „Gazetę Polską Codziennie” i tygodnik „Gazeta Polska”.

– Nie rzuca się w oczy, ale jest doskonale zorientowana w działalności biura. Bardzo lojalna, co prezes bardzo ceni. Zwłaszcza, że poza panią Basią chyba tylko ona umie odczytać pisma szefa – opowiadał niedawno portalowi WP jeden z polityków partii rządzącej. Mężem Katarzyny Lubiak jest starosta wołomiński, Adam Lubiak, rekomendowany na to stanowisko także przez PiS.

Zostań patronem KODUJ24.PL

mpm

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
malgoska Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
malgoska
malgoska

Proszę, taka Kasia a potrafi.