„Pani Pawłowicz i jej kolega z klubu poselskiego to ludzie, którzy byli skłonni wprowadzić i zaakceptować każdą decyzję swojej partii”

„Pani Pawłowicz i jej kolega z klubu poselskiego to ludzie, którzy byli skłonni wprowadzić i zaakceptować każdą decyzję swojej partii”

– „Pani Pawłowicz i jej kolega z klubu poselskiego to polityczni harcownicy. To ludzie, którzy byli skłonni wprowadzić i zaakceptować – to zresztą pani Pawłowicz powiedziała – każdą decyzję swojej partii, każdą poprzeć, niezależnie od tego, jaki był jej stosunek osobisty do tej decyzji, do tej regulacji” – powiedział w TVN 24 prof. Ryszard Bugaj. Dodał, że wcześniej „były oczywiście mianowania, które miały podtekst polityczny, ale nigdy dotychczas nie mianowano politycznych harcowników”.

 

Według Bugaja, Krystyna Pawłowicz została kandydatką partii rządzącej do zasiadania w Trybunale Konstytucyjnym, „dlatego, że jest bliska politycznie i dyspozycyjna w sprawach politycznych Prawu i Sprawiedliwości”.

Odniósł się też do przeszłości Stanisława Piotrowicza – prokuratora z czasów stanu wojennego. – „Mamy tutaj do czynienia z sytuacją, że to organ polityczny, jakim jest PiS, decyduje, kto jest postkomunistą, a kto nie jest postkomunistą. I to jest oczywiście nie do przyjęcia, nie do zaakceptowania” – stwierdził prof. Bugaj.

 

Jego zdaniem, „Jarosław Gowin stoi być może przed najtrudniejszą decyzją w swojej karierze politycznej”. – „Jeśli to poprze, to stanie się człowiekiem, który nie będzie mógł mówić o sobie, że posiada resztki kręgosłupa” – podsumował Bugaj.

A Gowin na razie nie zajmuje stanowiska w sprawie kandydatur Pawłowicz i Piotrowicza do TK. Przyznał jedynie, że nie były one z nim uzgadniane.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
TalesJantarHerodAntypisseaman Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
seaman
seaman

Panie profesorze Bugaj! Pan teraz odwiedza różne studia TV, Radio, udziela wywiadów oraz pisze artukuły jaki to PiS jest BE…. A powiedział Pan kiedyś )sam słyszałem), że głosował na PiS!!!!!! Ja choć jestem tylko mgr inż nie głosowałem na PiS nigdy i nigdy tego nie uczynię! Choć nie jestem profesore, Nie ma Pan moralnego prawa teraz pouczać innych….. Wielkie przeprosiny najpierw.

HerodAntypis
HerodAntypis

Jest wiarygodny jak piotrowicz drący ryja „precz z komuną” ale jednak się opamiętał. Do szacunku daleko ale mały plusik jest.

Jantar
Jantar

Moim zdaniem prof. Bugaj ma jednak trochę wiarygodności. Jak mówi mądre powiedzenie „Tylko krowa nie zmienia zdania”. Każdy z nas, a przynajmniej jakaś większość, przez lata swojego życia ma określone poglądy, które jednak ewoluują w miarę upływu lat i w miarę zdobywania wiedzy i doświadczenia. Każdy z nas ma prawo się mylić, ale ważne jest to, żeby umieć przyznać się do błędu i ewentualnie ten błąd naprawić. Przez lata Bugaj był po stronie PiS, ale jednak do tej pory PiS nie był aż tak skrajny nacjonalistycznie i kościelnie, jak obecnie. Są też inni, którzy byli po stronie PiS, cenili Lecha… Czytaj więcej »

Tales
Tales

Seaman – dokładnie trafiłeś. Jak pomyślę, że może milion takich „mądrych profesorów” zagłosowało na PIS ,na złość Tuskowi to mnie szlag trafia. Teraz będziemy znowu dwa pokolenia sprzątać po tej „dobrej zmianie” . Przepowiedzieli, że Polska w ruinie i to jedno im się uda zrobić.